Výměna v čele IBM. Z funkce generálního ředitele odchází první žena v historii

Z vedení IBM odchází jediná žena na pozici generálního ředitele v dosavadní historii. Virginii Romettyovou 6. dubna po osmi letech v čele americké technologické firmy nahradí firemní specialista na cloudové inženýrství Arvind Krishna. Akcie IBM zareagovaly na čtvrteční oznámení společnosti pětiprocentním růstem po skončení obchodování.

Romettyová odchází v době, kdy IBM vykázala první růst tržeb za šest kvartálů. Podle analytiků agentury Reuters ale akcionářům nebude chybět, protože se tržní hodnota firmy během jejího období ve funkci snížila téměř na polovinu. IBM provází pověst bývalého poskytovatele hardwaru, který se nedokázal přizpůsobit novým časům.

Romettyová sice firmu na novu éru cloudových služeb začala připravovat, odchází ale od nedokončené práce. Její pokračování se firma rozhodla svěřit současné hlavě výzkumu a vývoje, který před rokem začal řídit i firemní cloudové operace, jež tvoří rostoucí část jejích příjmů. Arvind Krishna se stane desátým generálním ředitelem ve 108leté historii společnosti.

Aby se pokusila dohnat náskok rivalů, jako jsou Amazon, Microsoft a Google, oznámila IBM v roce 2018, že za 34 miliard dolarů (778 miliard korun) plánuje koupit softwarovou firmu Red Hat. Byla to největší akvizice v její stoleté historii a podle firmy za ní stál právě Krishna.

Ten se stane čtvrtým šéfem velké americké technologické firmy, který má indický původ. V Indii se narodil i ředitel Microsoftu Satya Nadella, hlava Googlu Sundar Pichai i Shantanu Narayen, který řídí společnost Adobe.

Související

Více souvisejících

IBM Virginia Rometty (IBM) Ekonomika USA (Spojené státy americké) Arvind Krishna (IBM)

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 5 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy