Český Krumlov - Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který po Praze navštíví celkem dalších 33 měst, se od 17. do 23. března uskuteční také v Českém Krumlově. Letošním tématem festivalu je to, co přestává být pro některé z nás samozřejmostí - práce.
Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se v termínu od 17. do 23. března 2014 uskuteční také v Českém Krumlově. Letošním zaměřením festivalu chtějí organizátoři upozornit na to, že se práce stává každodenním tématem stále více lidí - buď ji hledají, nebo se o ni strachují, jsou s ní nespokojení, psychicky je ubíjí. Na krumlovské verzi festivalu se budou opět podílet tři organizátoři - Člověk v tísni, Centrum pro pomoc dětem a mládeži a Gymnázium Český Krumlov.Veřejné projekce v Městském divadle Český Krumlov budou slavnostně zahájeny 20. března od 17:00 hodin. Studentští dramaturgové pod vedením programové koordinátorky Václavy Šnokhousové z Gymnázia Český Krumlov pečlivě vybírali filmy pro letošní ročník. Do oka jim nakonec padlo šest snímků, na které se nyní krumlovští fanoušci dokumentárních filmů mohou těšit. První vlaštovkou bude ve čtvrtek 20. března snímek S chutí do toho!, pod kterým je podepsaný režisér Konstantin Faigle, jenž vyzpovídal řadu nejrůznějších osobností - sociology, teology, ekonomy či třeba komiky. Téma bylo stejné - práce. Druhým filmem, který můžete ve čtvrtek navštívit, je Báňský chlebíček. Dokument vypráví o lidech z východoslovenské obce Rakovnice. Po projekci bude následovat debata s režisérem snímku Romanem Fábianem.Páteční program odstartuje krvavé téma - Horníci pod palbou. Smutný příběh poukazuje na dva roky staré události z jihoafrického dolu Marikana. Tehdy byla krvavě potlačena demonstrace horníků. Ani další film s názvem Neopouštěj mě nebude příliš veselý. Dokument vypráví o dvou mužích, kteří žijí v domě uprostřed belgických lesů, neustále se oddávají konzumaci alkoholu a myslí na sebevraždu. Finský snímek Mý věci, který odstartuje sobotní program, nabídne trošku odlehčení. Film se točí kolem muže, který zjišťuje, které věci člověk k životu skutečně potřebuje. Finální tečka festivalu v Českém Krumlově bude patřit zástupci českého dokumentárního filmu - Otázky pana Lásky. Snímek Dagmar Smržové je portrétem mladého muže, který trpí schizofrenií, přičemž se snaží se svojí „odlišností" vypořádat s nadhledem. Program festivalu v dalších městech můžete nalézt na www.jedensvet.czJeden svět 2014 v Českém Krumlově (veřejné projekce)
Veřejné projekci bude předcházet školní promítání, které odstartuje 17. března. Vstupné na projekci je 70 korun, za školní projekci studenti zaplatí 40 korun.Kde: Městské divadlo Český KrumlovKdy: 20. - 23. březnaProgram: 20. 3.: S chutí do toho! (17:00), Baňský chlebíček (19:00), 21. 3.: Horníci pod palbou (17:00), Neopouštěj mě (19:00), 22. 3.: Mý věci (17:00), Otázky pana Lásky (19:00)
Související
Festival Jeden svět zavítá do Olomouce
Festival dokumentárních filmů Jeden svět se přesouvá do Olomouce
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Babiš opět píše do Bruselu. Premiér prozradil, co se Česku nelíbí
před 57 minutami
Senior tvrdil, že umístil bombu na ministerstvu. Po vyjednávání se vzdal
před 1 hodinou
Předpověď počasí předpokládá změnu, kterou pocítíme. Nastane o víkendu
před 4 hodinami
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
před 5 hodinami
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
před 5 hodinami
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
před 6 hodinami
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
před 7 hodinami
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
před 8 hodinami
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
před 9 hodinami
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
před 10 hodinami
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
před 10 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
před 12 hodinami
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
včera
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
včera
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
včera
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel
včera
Lufthansa kvůli cenám paliva ruší 20 000 letů. Počítejte se zdražením, varují další aerolinky
včera
Rusku hrozí nová revoluce. A přijde už na podzim, varoval ve Státní dumě šéf komunistů
včera
Je potřeba sledovat kroky vlády, aby se veřejnoprávní média nestala závislá na politicích, vyzval Pavel
Prezident Petr Pavel zavítal na Univerzitu Pardubice, kde se setkal se studenty v tamní aule. O vysoký zájem o tuto debatu svědčí fakt, že prostor byl téměř okamžitě zaplněn přibližně čtyřmi stovkami posluchačů, kteří na setkání dorazili krátce po jeho zahájení.
Zdroj: Libor Novák