Polívka a Matásek zazáří v Hodinovém manželovi

Nymburk – Režisér a scénárista Tomáš Svoboda započal s natáčením nové české komedie Hodinový manžel. V hlavních rolích se objeví Bolek Polívka, David Matásek či Eva Holubová.

Nymburk, Poděbrady a Nízké Tatry. To jsou místa, kde Tomáš Svododa bude točit svou novou komedii Hodinový manžel. První klapka padla právě v těchto dnech.

Pro Svobodu se jedná o filmový debut. Dosud se věnoval především divadlu. Do filmu se mu povedlo obsadit opravdové hvězdy. Bolka Polívku, Davida Novotného, Davida Matáska, Evu Holubovou či Zuzanu Norisovou.

„Chtěl jsem obsadit ty nejlepší a nejvtipnější herce, které znám. A to se doufám podařilo," říká režisér. Podle Matáska se jedná o neotřelou komedii: „Ten scénář mi něčím vzdáleně připomíná můj oblíbený film Do naha. Tím lehce humorným pohledem na velmi nehumornou situaci hlavních hrdinů. Navíc si myslím, že tenhle typ filmů tady dost chybí. Řeší nesnadné soužití mužů a žen, rozchody a potkávání a v neposlední řadě odvahu změnit svůj pošahaný osud."

A o co vlastně ve filmu jde? Čtyři přátelé - Honza, Jakub, Milan a Kryštof - jsou vášnivými hráči vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim však jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Honza pak začne na dně bazénu dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova.

Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a postupem času si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. Milan se při opravování seznámí s uroložkou Eliškou, která mu podle jeho věčného odbíhání od vrtačky diagnostikuje zduřelou prostatu, Kryštof chodí za starou paní Junkovou, která po něm požaduje, aby s ní fandil Dukle ve fotbale, a Honza stále s nadějí navštěvuje krásnou Kristýnu, přestože se mu stýská po manželce Petře.

Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. Více prozrazovat nebudeme, počkejte si do letošních Vánoc do kina.

Související

Manžel na hodinu

Úspěšní snímek Hodinový manžel se vrací v novém pokračování

Praha - Nový snímek Manžel na hodinu je pokračování mimořádně úspěšné české komedie z roku 2014, který sleduje další osudy čtveřice hráčů vodního póla z Nymburku, kteří začali pracovat jako hodinoví manželé – Milana, Honzy, Jakuba a Kryštofa. V hlavních rolích Bolek Polívka, David Novotný, David Matásek a Lukáš Latinák.
Film Hodinový manžel: Na závěr celé akce proběhla obligátní „tiskovka“. Té se kromě čtyřky herců zúčastnili i režisér Tomáš Svoboda a producent Igor Konyukov.

Hodinový manžel se „provrtá“ do kin už o Vánocích!

Praha – Největší filmový trhák Česka a Slovenska letošního roku je na cestě do kin, která ovládne už 25. prosince! V nové komedii Hodinový manžel, která diváka zaručeně vyléčí z vánočního stresu, se představí slavní herci v rolích, v nichž jste je ještě neviděli. O hudbu k filmu, která už nyní úspěšně zaplavuje česká rádia, se postaraly kapely Portless a Peter Bič Project.

Více souvisejících

Film Hodinový manžel

Aktuálně se děje

před 39 minutami

Agrofert

Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace

Zemědělský koncern Agrofert, který je úzce spjat s premiérem Andrejem Babišem, má podle rozhodnutí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) nárok na čerpání evropských dotací. Fond ve středu oznámil, že po právním posouzení shledal společnost jako způsobilého příjemce finanční podpory z unijních zdrojů, čehož si všimla i zahraniční média, jako server Politico.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Kanye West

Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil

Kontroverzní americký rapper Kanye West, v současnosti známý jako Ye, se zřejmě letos v létě skutečně představí českému publiku. Podle webu Page Not Found se na jeho vystoupení dohodla soukromá Chuchle Aréna Praha s produkční společností HUGO productions. Přestože oficiální program arény zatím o koncertu mlčí, ředitelka areálu Zuzana Rambová plány potvrdila s tím, že v umělcově vystoupení nevidí žádný problém.

před 3 hodinami

Petr Fiala

Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala

Bývalý předseda vlády Petr Fiala vyzval současného premiéra Andreje Babiše k okamžitému odvolání ministra kultury Oty Klempíře. Důvodem je kritika připravovaného zákona o médiích veřejné služby, který by měl podle návrhu zrušit stávající systém poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas. Fiala považuje tento legislativní počin za nebezpečný a ohrožující nezávislost veřejnoprávních médií.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Írán, ilustrační foto

Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil

Americký prezident Donald Trump nedávno označil íránský režim za vážně roztříštěný. Toto tvrzení použil jako vysvětlení pro to, proč se Írán nezúčastnil druhého kola mírových rozhovorů v Pákistánu, kam se nedostavila íránská delegace. Bílý dům argumentuje, že právě nejednotnost vedení v Teheránu znemožňuje dosažení dohody o příměří.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

Jaro na Petříně

Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou

Nadcházející víkend nabídne převážně jasné až polojasné počasí, které v pátek a v sobotu přinese příjemné teploty dosahující až 21 stupňů Celsia. V severních a severovýchodních oblastech se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky, přičemž v horských polohách se v závěru víkendu může objevit i sněžení. Neděle přinese citelnější ochlazení s denními maximy v rozmezí 10 až 15 stupňů a přechodnou oblačností.

včera

Energetika

Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí

Evropská unie hodlá snížit daně z elektřiny a nabídnout spotřebitelům nové pobídky k přechodu od vozidel a kotlů spalujících paliva. Tento plán je reakcí na energetickou krizi vyvolanou válkou v Íránu, která urychlila odklon ke čistému hospodářství. Brusel chce pomocí těchto opatření nejen snížit účty domácnostem, ale také podpořit konec závislosti na dovážených fosilních zdrojích.

včera

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro americkou televizi CNN varoval před odkládáním jednání o ukončení ruské agrese. Přiznal, že pozornost mezinárodního společenství se nyní výrazně přesunula k válce v Íránu, což považuje za velké riziko pro svou zemi. Domnívá se, že vyjednávání o budoucnosti Ukrajiny nelze podmiňovat tím, až skončí konflikt na Blízkém východě.

včera

Bundeswehr, ilustrační fotografie

Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou

Německý ministr obrany Boris Pistorius představil první komplexní vojenskou strategii Bundeswehru, která reaguje na zásadní proměnu bezpečnostní situace v Evropě. K těmto změnám přispěl ruský útok na Ukrajinu, napětí ve vztazích s USA a aktuální konflikt na Blízkém východě. Berlín se nyní snaží jasně vytyčit svůj nový vojenský kurz, aby odpovídal aktuálním výzvám.

Aktualizováno včera

Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel

Tisíce studentů po celé České republice symbolicky minutu před dvanáctou opustily své učebny, aby vyjádřily svůj nesouhlas s vládním návrhem na zrušení koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní média. Tato masová akce, organizovaná iniciativou Média nedáme!, se uskutečnila ve středu a zapojily se do ní desítky vzdělávacích institucí napříč celou zemí, od Aše až po Krnov.

včera

včera

včera

včera

Cenny pohonných hmot

Ministerstvo financí zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot

Ministerstvo financí zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot, které vstupují v platnost pro čtvrteční den. Maximální povolená cena benzinu byla stanovena na 41,12 koruny za litr, zatímco u nafty nesmí cena překročit 41,16 koruny za litr. V porovnání s dnešním dnem se jedná o velmi mírné úpravy v obou případech.

včera

včera

Írán tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu před útokem varoval. Británie tvrdí opak

Situace v Hormuzském průlivu se během dnešního dopoledne výrazně vyhrotila poté, co íránské Islámské revoluční gardy (IRGC) zahájily sérii útoků na nákladní lodě v této klíčové námořní oblasti. Britské středisko pro námořní obchodní operace (UKMTO), vedené britským královským námořnictvem, potvrdilo, že došlo k několika incidentům, při nichž byly zasaženy nejméně tři různé nákladní lodě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy