Zemřel americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Agentuře Reuters to potvrdila jeho asistentka, podle níž zemřel přirozenou smrtí ve svém domově v kalifornském Beverly Hills. Reiner se proslavil především jakou autor klasického sitcomu ze 60. let minulého století "The Dick Van Dyke Show", v poslední době se objevil například v trilogii Dannyho parťáci.

Carl Reiner
doporučujeme

Reiner se narodil v newyorské čtvrti Bronx. K showbyznysu se poprvé dostal za druhé světové války, kdy se stal součástí souboru, jež hrál představení pro vojáky.

Po válce se stal členem scénáristického týmu průkopníka americké televizní zábavy Sida Caesara, kde se potkal například s legendárním scénáristou Melem Brooksem, s nímž jej poté pojilo celoživotní přátelství.

Slávu Reinerovi zajistil jeho sitcom The Dick Van Dyke Show, za nějž obdržel několik televizních cen Emmy. V roce 1967 režíroval a produkoval svůj první celovečerní film Enter Laughing a v dalších letech natočil například sérii snímků s komikem Stevem Martinem jako Mrtví muži nenosí skotskou sukni či Muž se dvěma mozky.

V roce 2001 se znovu objevil na plátnech kin jako Saul Bloom ve film Dannyho parťáci, účinkoval pak i ve dvou pokračováních snímku. Byl aktivní i přes svůj vysoký věk, sehrál například menší role v sitcomech Dva a půl chlapa nebo Nouzové přistání.

Reiner napsal čtyři svazky pamětí a několik knih pro děti. Zanechává po sobě tři děti, jeden z jeho synů Rob je úspěšným režisérem, který stojí například za snímkem Když Harry potkal Sally z roku 1989.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejvíc času u televize v regionu tráví Maďaři a Poláci, Češi jsou čtvrtí

25.02.2021 11:51 Nejvíce se loni dívali na televizi v regionu Maďaři a Poláci. Denní sledovanost v Maďarsku se…

Kina měla loni nejméně návštěvníků v historii Česka

14.02.2021 09:57 Do kin loni kvůli epidemii koronaviru přišlo nejméně návštěvníků v historii České republiky.…

Český film Šarlatán má šanci na Oscara, je v užším výběru

11.02.2021 04:50 Český film Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové se dostal do užšího výběru 15 filmů, které se…

Zemřel scénárista Jean-Claude Carrière, spolupracoval s Formanem

09.02.2021 05:31 Francouzský spisovatel a scénárista Jean-Claude Carrière, který spolupracoval se slavnými režiséry…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama