Zemřel americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Agentuře Reuters to potvrdila jeho asistentka, podle níž zemřel přirozenou smrtí ve svém domově v kalifornském Beverly Hills. Reiner se proslavil především jakou autor klasického sitcomu ze 60. let minulého století "The Dick Van Dyke Show", v poslední době se objevil například v trilogii Dannyho parťáci.

Carl Reiner
doporučujeme

Reiner se narodil v newyorské čtvrti Bronx. K showbyznysu se poprvé dostal za druhé světové války, kdy se stal součástí souboru, jež hrál představení pro vojáky.

Po válce se stal členem scénáristického týmu průkopníka americké televizní zábavy Sida Caesara, kde se potkal například s legendárním scénáristou Melem Brooksem, s nímž jej poté pojilo celoživotní přátelství.

Slávu Reinerovi zajistil jeho sitcom The Dick Van Dyke Show, za nějž obdržel několik televizních cen Emmy. V roce 1967 režíroval a produkoval svůj první celovečerní film Enter Laughing a v dalších letech natočil například sérii snímků s komikem Stevem Martinem jako Mrtví muži nenosí skotskou sukni či Muž se dvěma mozky.

V roce 2001 se znovu objevil na plátnech kin jako Saul Bloom ve film Dannyho parťáci, účinkoval pak i ve dvou pokračováních snímku. Byl aktivní i přes svůj vysoký věk, sehrál například menší role v sitcomech Dva a půl chlapa nebo Nouzové přistání.

Reiner napsal čtyři svazky pamětí a několik knih pro děti. Zanechává po sobě tři děti, jeden z jeho synů Rob je úspěšným režisérem, který stojí například za snímkem Když Harry potkal Sally z roku 1989.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ROZHOVOR: Film Bourák má především pobavit, reaguje Jarchovský na kritiku

04.07.2020 16:21 ROZHOVOR - Do kin před nedávnem vstoupil nový film Ondřeje Trojana Bourák a netěší se zrovna…

RECENZE: Komedie Bourák je protkaná absurdními situacemi, které nejsou…

02.07.2020 19:03 RECENZE - První „velká“ premiéra po znovuotevření kin věštila Bourákovi čisté pole působnosti.…

Herec Geoffrey Rush dostane vysoké odškodné. Vydavatelství o něm šířilo…

02.07.2020 08:55 Australské vydavatelství Nationwide News Ruperta Murdocha prohrálo odvolací soud v případu…

Tom Hanks: Nikdo neví, kdy se začne v Hollywoodu znovu natáčet

01.07.2020 13:26 V Hollywoodu v současnosti nikdo neví, kdy se tam obnoví filmová produkce, kterou před několika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy