Praha - Turné se bude vztahovat ke zcela novému albu, prvnímu po více než osmi letech, které by mělo světlo světa spatřit 8. dubna 2016, vydavatelem je gramofi rma Stax Records.
„Opětovná spolupráce s Innocent Criminals na nových skladbách je pro mě teď prioritou," řekl Harper časopisu Rolling Stone v loňském roce. „Bylo načase."
Od roku 1993, kam sahají jejich kořeny, byli Innocent Criminals (hráč na perkuse Leon Mobley, baskytarista Juan Nelson, bubeník Oliver Charles, klávesista Jason Yates a kytarista Michael Ward) zapojeni do většiny projektů Bena Harpera, a to až do roku 2008, kdy se skupina na delší dobu odmlčela.Kapela po dobu své aktivní činnosti cestovala po celé zeměkouli v podstatě bez přerušení, počet jejích fanoušků se neustále rozrůstal především díky strhujícím živým vystoupením a řadě uznávaných studiových alb, včetně titulů Fight For Your Mind, The Will to Live, Burn to Shine, Diamonds on the Inside a na cenu GRAMMY® nominovaného alba Lifeline, které bylo jejich dosud posledním společným dílem z roku 2007.Innocent Criminals podpořili Bena a The Blind Boys of Alabama v rámci jejich společné nahrávky „There Will Be a Light", která v roce 2004 získala dvě ocenění Grammy.Nové album Bena Harpera & The Innocent Criminals nazvané „Call It What It Is" je břitká, výrazná a poetická deska, která může pocházet jen od těchto dlouhodobých spoluhráčů a spolupracovníků tvořících jeden z nejdynamičtějších, nejsoudržnějších a zásadních souborů současné populární hudby.
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 1 hodinou
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 1 hodinou
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 4 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 4 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 5 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 6 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 7 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 7 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 8 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 8 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 9 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 10 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 11 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
Olympijský hokejový turnaj mužů dospěl do semifinálové fáze. V ní se kromě Kanaďanů, kteří přešli ve čtvrtfinále přes českou reprezentaci, představí i Američané, Finové a Slováci. Zatímco Američané přešli přes Švédy, které porazili 2:1 v prodloužení, extra čas rozhodl i čtvrtfinálový duel Švýcarů s Finy, kterým se povedlo nakonec z 0:2 otočit na 3:2 dokázali tak, že i v hokeji existuje tzv. „Csaplárova past“. Nejjednodušší cestu do semifinále měli Slováci, kteří i v této fázi turnaje pokračují ve svém výtečném hokeji a vcelku jasně tak přehráli Němce 6:2. Nadále tak tedy mohou po bronzovém Pekingu snít o své druhé hokejové olympijské medaili v řadě.
Zdroj: David Holub