Liberec - Nové CD kapely JOHN DOVANNI s názvem "Hrdobec" vyšlo 1. června 2016. Je skladatelským počinem zpěváka Tomáše Kolingera a kytaristy Petra Henycha.
Album kapela nahrála v aktuálním složení Tomáš Kolinger (zpěv), Petr Henych (kytara), Vít Fiala (baskytara, klávesy, zpěv) a Lukáš Pavlík (bicí), který je současně producentem alba. „Hrdobec" vyšel pod hlavičkou rodinného vydavatelství JHPublish.
Album vznikalo v průběhu let 2015 a 2016 a bylo natočeno ve studiu SUN. Titulní stranu obalu nakreslil výtvarník Jan Mitwally, autorem fotografií je Martin Vobořil a grafiku alba vytvořil Petr Henych jr..
Skupina JOHN DOVANNI vznikla v roce 1991 a jako objev časopisu Melodie vydala singl s písněmi „Nejde to" a „Tvá vůně v mých dlaních" (1991). V roce 1992 vydala pod producentským dohledem Dušana Antalíka (Team) debutové album „Víra v ruce". Po třech letech následovalo album „Síň slávy" (1995). Po té se kapela na dlouhá léta odmlčela a její členové rozprchli do jiných hudebních projektů nebo činnosti zanechali úplně.
V roce 2014 se kapela dala opětovně dohromady pro příležitostné koncerty – 2. srpna odehráli koncert na Rock fest Jince a 9. října si zahráli v německém Colos Saal v Aschaffenburgu jako support Bonfire. Posléze Vznikla myšlenka natočit album, jehož základem se staly skladby pěveckého leadera kapely Tomáše Kolingera, který zatímco jeho spoluhráči hráli s jinými kapelami, skládal „do šuplíku".
Kytarista Petr Henych dříve působil v kapelách Kreyson, Precedens, Pancho, Delirium a Bypass Viléma Čoka. Hrál s Petrem Kolářem, na jehož debutovém CD Album měl většinový podíl, včetně hitu „Vyznání", které se v roce 2006 stalo druhou nejoblíbenější skladbou v anketě Hit roku. Skládá také instrumentální hudbu, kterou donedávna prezentoval ve své vlastní kapele G-bod. V současné době je kytaristou v kapele Leaders! Kamila Střihavky. www.henych.com
Baskytarista Vítek Fiala dříve působil v kapelách Kreyson, Harlej a Los Panchos. a momentálně působí též ve skupině Lokomotiva a Fantastic 80´s. www.vitekfiala.cz
Bubeník Lukáš Pavlík působil jako člen kapely Ewy Farne, Leaders! Kamila Střihavky, AB Bandu Aleše Brichty, Davida Krause. V současné době je bubeníkem kapel Čechomor a Limetal a působí i na pražské klubové scéně. www.lukaspavlik.com
Zpěvák Tomáš Kolinger není znám z jiných známějších skupin kromě JOHN DOVANNI, zato na právě vydávaném albu má největší autorský podíl.
Aktuálně se děje
včera
USA: Ukrajina dostane záruky podobné členství v NATO. Rusko s jejím vstupem do EU souhlasí
včera
Už to není jen Ukrajina. Frontová linie je všude a hrozba z Ruska stále sílí, varovala nová šéfka MI6
včera
Babiš ukazuje, jak se z Česka nejlepší místo pro život nedělá
včera
Naděje na mír je největší od začátku války, prohlásil Merz po jednání se Zelenským
včera
Politico: Nová Babišova vláda vyvolává v Evropě obavy. Ukrajině kvůli ní hrozí problémy
včera
Vylepšuje zbraně a útočí i na civilisty. Z Británie přichází naléhavá série varování před Putinem
včera
Muslim zastavil střelce v Sydney. Jeho statečnost ocenil celý svět, poklonu mu složil i Trump
včera
V Berlíně se sešli evropští lídři se Zelenským. Dorazil i Trumpův vyjednávací tým
včera
Schillerová vrátí EET. Macinka s Lipavským jednal o Češích vězněných v zahraničí
Aktualizováno včera
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
včera
Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička
včera
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
Aktualizováno včera
Na Ministerstvu životního prostředí zasahuje policie. Na budovu vylezli aktivisté
včera
Obětí teroristického útoku v Austrálii je i přítelkyně Čaputové
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD
včera
Fiala předal Babišovi klíč od korunovačních klenotů, místo dopisu dostal osmdesátistránkový dokument
včera
Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog
včera
Režiséra Reinera a jeho manželku zavraždili. Podezřelým má být syn
včera
Otec a syn při útoku zabili 15 lidí. Austrálie zavede přísnější zákony o zbraních
včera