Praha - Českou nezávislou hudební scénu zasáhla velká ztráta. Zemřel Přemek Černík, jeden z hlavních organizátorů hudebního festivalu Mighty Sounds. Bylo mu pouze 31 let. Podle jeho bratra vzdal boj s nemocí. Přemysl miloval hudbu, hrál na basu a byl členem kapely The Drain.
"S tím nejtěžším srdcem vás musím informovat, že nás včera ráno navždy opustil můj milovanej brácha Přemysl Černík. Vzdal svůj dlouhodobý boj s nemocí, o které se už asi nikdy nedozvíme, jestli byla psychická, neurologická nebo virová," napsal na facebookový profil jeho bratr Vít Černík, který tak naznačil, že si Přemek vzal život sám.
Zesnulý hudebník letos v březnu na sociální síť vyvěsil příspěvek, ve kterém se svěřil, že se před čtyřmi lety léčil s lymskou boreliózou, která na něm zanechala následky. Po léčbě antibiotiky měl testy na nemoc negativní, ale symptomy těžké nemoci zůstaly. "Nechci si stěžovat, jak na tom jsem mizerně, a že bez podpory milujících rodičů a přítelkyně bych měl pravděpodobně sebevražedné myšlenky a nemohl bych se o sebe postarat. Trpím úzkostí a záchvaty paniky kvůli intenzivní psychiatrické léčbě ve stylu pokus/omyl," napsal v angličtině na Facebook.
"Je to jako když prosíte o pomoc z legrace tak často, až vám nikdo neuvěří, když opravdu padnete na dno. Teď jsem sám se svou noční můrou a nemohu k sobě nikoho pustit," byl další z jeho příspěvků na Facebooku.
Pro oblíbený festival Mighy Sounds je jeho tragický odchod velkou ztrátou. "Přemek byl jedním ze čtyř sloupů, na kterých Mighty Sounds posledních 12 let stálo, byl tím, kdo jako zahraniční booker ročně odeslal tisíce emailů, aby se mu podařilo pro vás dovézt to nejlepší, a zkrátka byl jedním ze čtyř důvodů, proč tento festival kdy vznikl," objevilo se na oficiálních stránkách festivalu, který se hudebně soustředí především na punk a punkrock, rock'n'roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly a indie rock.
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Policie vyšetřuje tragédii ve Vsetíně. Důchodkyně nepřežila střet s autem
před 1 hodinou
Britská monarchie ukázala soudržnost. Na fotce ale chybějí někteří členové rodiny
před 2 hodinami
Slavia potrestala hříšníky z posledních zápasů. Bořil a Chorý zaplatí pokutu
před 2 hodinami
Vojtěch si vytyčil nelehký úkol. Chce, aby Češi omezili pití alkoholu
před 3 hodinami
Babiš opět píše do Bruselu. Premiér prozradil, co se Česku nelíbí
před 4 hodinami
Senior tvrdil, že umístil bombu na ministerstvu. Po vyjednávání se vzdal
před 4 hodinami
Předpověď počasí předpokládá změnu, kterou pocítíme. Nastane o víkendu
před 7 hodinami
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
před 8 hodinami
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
před 9 hodinami
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
před 10 hodinami
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
před 10 hodinami
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
před 11 hodinami
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
před 12 hodinami
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
před 13 hodinami
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
před 14 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
před 15 hodinami
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
včera
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
včera
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
včera
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Německý ministr obrany Boris Pistorius představil první komplexní vojenskou strategii Bundeswehru, která reaguje na zásadní proměnu bezpečnostní situace v Evropě. K těmto změnám přispěl ruský útok na Ukrajinu, napětí ve vztazích s USA a aktuální konflikt na Blízkém východě. Berlín se nyní snaží jasně vytyčit svůj nový vojenský kurz, aby odpovídal aktuálním výzvám.
Zdroj: Libor Novák