Pardubice - V pátek 31. května 2013 od 20:00 hodin proběhne přímo na ploše letiště Pardubice koncert legendární slovenské rockové skupiny Elán. Jediné české vystoupení řady „The Best Of Tour“ v roce 2013 se bude konat v předvečer zahájení 23. ročníku letecké show „Aviatická pouť“ letos s mottem Tenkrát na Východě, kterou hostí letiště Pardubice o prvním červnovém víkendu roku 2013.
Fenomenální slovenská skupina Elán vznikla už v roce 1968 a v osmdesátých letech minulého století se stala kultovní stálicí československé hudební scény. Skupina Elán, kterou v současné době tvoří hudebníci Jožo Ráž, Jano Baláž, Vašo Patejdl, Peter Farnbauer, Ĺubo Horňák, Henry Tóth a Boris Brna se po třech megakoncertech The Best Tour 2012 v Praze, Brně a Ostravě v říjnu loňského roku, rozhodla přidat v roce 2013 ještě jeden koncert v České republice a to přímo na ploše pardubického letiště. Kapela až téměř k pódiu přiletí stylově vrtulníkem.
Richard Santus - jeden z organizátorů Aviatické pouti - vysvětluje, na co všechno se návštěvníci koncertu můžou 31. května v Pardubicích těšit: „Návštěvníci koncertu se mohou těšit nejen na Joža Ráže s Elánem, ale společnost jim budou dělat legendární letadla, jako například těžký bombardér B-17 zvaný „létající pevnost", který mimochodem účinkoval ve válečném trháku Memphiská kráska, a spousta dalších historických a současných letadel, která vystoupí o víkendu 1. -2. června v rámci 23. Aviatické pouti. V době konání koncertu bude již většina letadel i techniky na letišti včetně herců v dobových uniformách, s původní výstrojí a výzbrojí." Organizátoři se mimo jiné rozhodli část vstupenek na koncert Elánu věnovat neziskovým organizacím.
Pardubický koncert Elánu ze série The Best Of Tour bude nabitý největšími hity. Na koncertě zazní například písně Kočka, Nie sme zlí, Tuláci v podchodech a další dvacítka legendárních písní skupiny. Velká scéna s přibližně 200 čtverečními metry LED obrazovky, výkonný zvukový aparát, bohatý světelný park a další vizuální efekty, to vše obklopené unikátní leteckou technikou slibuje opravdu mimořádný a nevšední zážitek.
"Všichni máme k letadlům a létání vřelý vztah a proto se na koncert přímo na letišti, kde už budou vrcholit přípravy na Aviatickou pouť 2013, moc těšíme. Samozřejmě nejvíc na koncert a fanoušky, ale také na to, že si snad budeme moci prohlédnout i historická letadla, která na česká a slovenská letiště zavítají opravdu zřídka", říká manažer Elánu Michal Čimera a s úsměvem dodává: "Málokdy se nám také podaří na koncert přiletět vrtulníkem a přistát těsně vedle pódia."
České dráhy pro návštěvníky pardubického koncertu a fanoušky skupiny Elán připravily výjimečný dárek - pohodlný posilový vlak z Prahy do Pardubic, který diváky dopraví až do zastávky Pardubice závodiště, tedy téměř ke vstupu do areálu letiště. Po skončení koncertu České dráhy přepraví diváky zase zpět. Je zajištěna i návazná vlaková doprava pravidelnými spoji z Pardubic směr Česká Třebová (s přípoji v Chocni směr Vysoké Mýto) a také je zajištěna doprava z Pardubic závodiště do Chrudimi. Posilový vlak bude po skončení koncertu připraven rovněž pro příznivce Elánu z Hradce Králové.
Související
Klip s popravou novinářů má ostrou dohru: Jožo Ráže a Elán vyšetřuje policie
Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných alb, zní od našich sousedů
Aktuálně se děje
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
11. července 2026 19:58
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
11. července 2026 19:04
Pavel by byl rád, kdyby se spor mezi ním a Babišem uklidnil
Prezident Petr Pavel se domnívá, že by se po summitu NATO mohla situace mezi ním a premiérem Andrejem Babišem (ANO) uklidnit. Podle Pavla je stále možné se na řadě věcí pragmaticky domluvit.
Zdroj: Jan Hrabě