Praha / Bratislava - Krátce po svých 65. narozeninách naděluje sobě i svým fanouškům Pavol Hammel koncertní dvojalbum Live, na nějž zařadil to nejlepší ze své takřka padesátileté kariéry. Jeho poetické, někdy křehké a jindy vtipně hravé písně s texty Borise Filana a Kamila Peteraje patří dodnes k tomu nejlepšímu, co přinesla historie československé populární hudby od poloviny šedesátých let.
Málokdo poznamenal v posledním takřka půlstoletí hudební scénu v Čechách a na Slovensku tak významně, jako Pavol Hammel. Jeho Prúdy, které vznikly již v roce 1963, se postupem času staly jednou z nejdůležitějších kapel, utvářejících historii slovenského i českého rocku. Na 25 alb, stovky koncertů, muzikál Cyrano z predmestia, ale i dlouholetá práce v umělecké agentuře Slovkoncert a činnost koncertního promotéra: to vše vykresluje výraznou stopu, kterou za sebou zanechává Pavol Hammel v historii populární hudby nejen na Slovensku.Hlas Pavola Hammela opět dojme v silné Baladě o smutnom Jánovi, svižně vypráví o tom, co přináší do města tajemných Šest starcov, pozve na projížďku Smutnou rannou elektríčkou a nevyhne se staré lásce Medulience. Protagonista k albu a svým nadcházejícím koncertním plánům říká: "Verím, že tento dvojalbum poteší všetkých mojich fanúšikov v Čechách, ktorých si stále veľmi vážim. A naozaj sa teším, že sa čoskoro stretneme na českom turné. Bude to, ako keď prídete na návštevu k priateľom, s ktorými ste prežili viac ako pol života." Termíny jarního turné Pavola Hammela s kapelou budou oznámeny v dohledné době.Bohatě vybavený reprezentativní vydavatelský počin je k mání také ve vinylové edici (obsahující i 2 CD) a také ve speciálně limitované číslované edici 2LP a 2CD s autorovou grafikou. Jde o záznam koncertu ze 4. 12. 2012 ve Velkém sále Slovenského rozhlasu a Pavolu Hammelovi jsou muzikantskou oporou osvědčení spolupracovníci Juraj Burian, Michal Pajdiak, Vítek Pospíšil, Petr Tichý a Martin Valihora. Jako hosté se na albu objeví Radim Hladík, Martin Hanzel, Michaela Horká, Andrea Zimányiová a také Ad Una Corda, chrámový sbor z Pezinku. Dvojalbum Pavol Hammel Live vydal slovenský label Pavian Records a v Čechách jej distribuuje Supraphone. Více informací můžete nalézt na www.drhorak.sk a samozřejmě na www.pavolhammel.sk.
Související
Slovenský rockový písničkář Pavol Hammel vyráží na koncertní Best of tour
Aktuálně se děje
včera
Na D49 se otevřely další kilometry dálnice. Od tendru to trvalo 18 let
včera
Obchody a červencové svátky. První řetězec oznámil, jak to letos bude
včera
Trapné, nebezpečné, pomstychtivé. Opozice stojí na straně prezidenta Pavla
včera
Česko se zapojí do projektu AI Gigafactory. Vláda schválila akční plán pro duševní zdraví
včera
Pavel si dává na čas. Pražský hrad oznámil, kdy se vyjádří k rozhodnutí vlády
včera
V autě stačí pár minut a už je zle. Policie radí, na co si dát během veder pozor
včera
Pavel nebude členem delegace na summitu NATO, rozhodla vláda
včera
Farage chce po Starmerově konci volby. Jsme připraveni přinést změnu, vzkázal
včera
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
Aktualizováno včera
Starmer oznámil svůj konec v čele Velké Británie
včera
Počasí dnes: Meteorologové opět varují před bouřkami, udeří už odpoledne
včera
Víkendové bouřky řádily hlavně v Čechách. V Příbrami lilo, padaly i velké kroupy
včera
Co bude s důchody? Ministerstvo přišlo s novou analýzou, závěry jsou zajímavé
včera
První kolo dalších jednání mezi USA a Íránem je u konce. Mluví se o pokroku
včera
Stávka v ČT a ČRo. Projevuje se zpožděním pořadů, dotkne se i MS ve fotbale
včera
Počasí: Vysoké teploty se v Česku objeví i příští víkend
21. června 2026 21:17
Sulyok se postavil Magyarovi. Maďarský prezident ultimátum nesplní, odstoupit nehodlá
21. června 2026 19:56
Španělskem otřásá korupční skandál. Manželka premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi
21. června 2026 18:37
Trump oznámil rezignaci britského premiéra. Den před tím, než by to Starmer udělal sám
21. června 2026 17:18
Křehké příměří dostalo další ránu. Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem
Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem, pokud Teherán okamžitě nezastaví své jím placené zástupné síly v Libanonu, které podle jeho slov způsobují potíže.
Zdroj: Libor Novák