Francii uchvátil hudební hit: Parodický vánoční song o stávce

Hitem na sociálních sítích ve Francii se stala mladá zpěvačka Montéa, která pro povzbuzení všech lidí trpících stávkou v dopravě nazpívala parodii na známou vánoční píseň All I Want For Christmas Is You od americké zpěvačky Mariah Careyové. Montéa ji opatřila záběry dopravního chaosu v Paříži a zpívá v ní, že jediné, co by si na Vánoce přála, je jezdící metro.

"Jeden vlak ze tří, žádné (příměstské vlaky) RER. A jak to mám asi udělat, abych se dostala do práce? Peníze na Uber nemám a silnice jsou zacpané. Všichni známí bydlí daleko," zpívá Montéa a přeje si "metro a také autobusy, pokud to není příliš".

Parodie de "All I want for Christmas" à l'occasion des grèves SNCF/RATP. Bon courage à tous et bonnes fêtes !#greve5decembre #AllIWantForChristmasIsYou #grevesncf #greveratp #greve pic.twitter.com/etp320HsNG

— Montéa (@monteamusic) 21. prosince 2019

Video obyvatelky města Bagneux u Paříže se dočkalo desítek tisíc zhlédnutí. Mladou ženu, která se živí internetovým marketingem, k jeho natočení inspiroval den, který strávila uvězněná doma. Kvůli stávce v dopravě, která ve Francii trvá už od 5. prosince, se totiž nedostala do práce a večer na svůj koncert. "Trochu jsme vybouchla a rozhodla jsem se vyjádřit to písní a udělat si z toho legraci," řekla Montéa.

Nyní ji lidé poznávají na ulici a dostala pozvání do francouzské televize, napsal server France Bleu.

Související

Více souvisejících

Francie

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Kupka s Početím je novým rekordmanem českých aukčních síní

Česko má nový nejdražší vydražený obraz v dějinách země. Olejomalba Františka Kupky nazvaná Conception/Danae (Početí) se v neděli v Praze prodala za 115 milionů korun. S aukční přirážkou dosáhne finální cena částky 126,5 milionu korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy