ArcelorMittal Ostrava

Karel Havlíček

Ostravská huť po změně vlastníka snižuje produkci. Bude se propouštět? Vláda je ve střehu

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) byl v pondělí ujištěn generálním ředitelem ostravské huti, že dočasné snížení výroby oceli není v důsledku změny vlastníka. Na dotaz ČTK to napsal premiér Andrej Babiš (ANO), následně to potvrdil i Havlíček. Do Ostravy v pátek pojede náměstkyně ministra průmyslu Silvana Jirotková, následně i Havlíček. Řízení podniku 1. července převzala skupina Liberty Steel z globálního koncernu GFG Alliance britského podnikatele s indickými kořeny Sanjeeva Gupty.
Průmysl

ArcelorMittal Ostrava má nového vlastníka. Čekají hutě radikální změny?

Ostravské hutě po změně majitele nečekají výrazné změny, výroba by měla pokračovat v současném rozsahu. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Mluvčí huti Barbora Černá Dvořáková dnes uvedla, že skupina ArcelorMittal dokončila její prodej skupině Liberty Steel. Mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Štěpánka Filipová řekla, že pro stát je klíčové, aby výroba v Moravskoslezském kraji zůstala zachována.
Ilustrační foto

Prodej ArcelorMittal Ostrava byl dokončen, řízení huti dnes přebírá Liberty

Skupina ArcelorMittal indického miliardáře Lakšmího Mittala dokončila prodej ostravské huti. Dnešním dnem přebírá řízení ostravského podniku skupina Liberty Steel z globálního koncernu GFG Alliance britského podnikatele s indickými kořeny Sanjeeva Gupty. ČTK to oznámila mluvčí ostravské huti Barbora Černá Dvořáková.
Průmysl

Pekelná výheň: U pecí ve slezských hutích je 70 stupňů, firmy utratí za nápoje miliony

Pracovníci horkých provozů ve slezských hutích mají v letních vedrech častější přestávky a dostávají takzvané ochranné nápoje. Pracovní režim se zaměstnancům mění ve chvíli, kdy venkovní teplota ve stínu dosáhne 30 stupňů Celsia. V nejteplejších provozech se přijímají opatření i dřív. Například na vysokých pecích při odpichu teplota dosahuje až 70 stupňů. Za nápoje firmy utratí miliony. Uvedly to mluvčí společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) Barbora Černá Dvořáková a mluvčí Třineckých železáren (TŽ) Petra Macková Jurásková.
Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Babiš: Stát připravuje memorandum s kupcem Arcelor Mittal Ostrava

Stát by mohl mít zástupce v dozorčí radě ostravské huti ArcelorMittal. Nyní vyjednává s britskou firmou Liberty House, která chce ostravskou huť koupit, memorandum o spolupráci mezi státem, odbory a novým majitelem. Při dnešních interpelacích to řekl premiér Andrej Babiš (ANO) v odpovědi na dotaz poslance svého hnutí Romana Kubíčka.
Ostrava, Nová huť

Ministr Havlíček chce pracovní skupinu pro ArcelorMittal

Stát vytvoří pracovní skupinu pro ocelářství a bude se zabývat změnami ve vlastnictví ocelářské firmy ArcelorMittal Ostrava (AMO). Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) to dnes uvedl na twitteru po jednání s odboráři. Ostravský podnik plánuje koupit britská firma Liberty House, skupina ArcelorMittal ho musí prodat, aby mohla převzít ocelárny v Itálii. Odboráři z AMO mají obavu, že podnik skončí.
Andrej Babiš

Koupě za korunu? Odborníci se sesypali na Babiše

Nápad premiéra Andreje Babiše (ANO), že by stát za korunu koupil ostravské hutě od společnosti ArcelorMittal, je z jeho strany populismem. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Předseda vlády v rozhovoru pro dnešní vydání Hospodářských novin (HN) uvedl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle něj transparentní. Převzetí hutí státem by podle svého dnešního vyjádření pravděpodobně přivítaly odbory.
Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Osud ArcelorMittal nejistý? Kupec se nejeví úplně důvěryhodně, prohlásil Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes před poslanci uvedl, že kupec ostravské huti ArcelorMittal se nejeví úplně důvěryhodně. Pokud by se huť prodávala samostatně, stát by o ni měl podle ministerského předsedy zájem. Několik evropských oceláren firmy ArcelorMittal včetně ostravské kupuje britská společnost Liberty House. Evropská komise nedávno sdělila, že je vhodným zájemcem a může je převzít. Liberty dnes uvedla, že je maximálně transparentní.
Ilustrační foto

Elektrárna Počerady terčem kritiky. Je největším znečišťovatelem ovzduší v Česku

Hnědouhelná elektrárna Počerady vypustila v roce 2018 do atmosféry nejvíce oxidu uhličitého z českých zdrojů, přes 5,5 milionu tun. Na druhém místě skončila další elektrárna společnosti ČEZ Tušimice II s více než 4,4 milionu tun CO2, třetím největším znečišťovatelem byla elektrárna Chvaletice skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. O datech ze systému obchodování s emisními povolenkami, které zveřejnila Evropská komise, v dnešní tiskové zprávě informovala ekologická organizace Greenpeace ČR.
Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Babiš dostal dopis od odborů, huti ArcelorMittal Ostrava prý hrozí zánik

Odboráři, kteří se obávají o osud hutního podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO), poslali další dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají ho o pomoc. Pokud se novým majitelem podniku stane britská společnost Liberty House, hrozí podle nich ostravské huti likvidace. ČTK to dnes řekl předseda Základní organizace OS KOVO ArcelorMittal Petr Slanina. Zástupci Liberty už dříve uvedli, že pro AMO chystají prorůstový strategický plán.
Andrej Babiš, premiér ČR

Koupě ArcelorMittal? Liberty House dostane podmínky, transakci hlídá Brusel

Splnění určitých dodatečných podmínek bude asi vyžadovat Evropské komise od britské Liberty House před tím, než potvrdí její nákup ostravských oceláren ArcelorMittal. Po své dnešní schůzce s komisařkou pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerovou to novinářům řekl český premiér Andrej Babiš.
Ostrava

Na převzetí firem ArcelorMittalu jsme finančně připraveni, vzkazuje společnost Liberty House

Společnost Liberty House uvádí, že na převzetí všech závodů včetně ostravské hutě, které kupuje od skupiny ArcelorMittal, je finančně dobře připravena. V Ostravě chce pokračovat v připraveném investičním plánu. Na dotaz ČTK to dnes uvedl ředitel Liberty Steel Jon Bolton. Odborové organizace ArcelorMittalu Ostrava poslaly Evropské komisi námitky proti prodeji podniku firmě Liberty House, protože se domnívají, že by prodej huť trvale a nezvratně poškodil.
Ilustrační foto

Sněmovna podusí Vondráčka kvůli Rusku. Poslanci změnili program schůze

O cestě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Ruska by poslanci měli debatovat ve středu potom, co v prvním čtení projednají vládní návrh státního rozpočtu pro příští rok. V pátek ráno si dolní komora připomene 100. výročí založení samostatného československého státu. Ve středu příštího týdne pak budou poslanci hlasovat o tom, zda vydají Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání, nebo ne. Poslanci o tom rozhodli dnes při jednání o změnách programu schůze.
Průmysl

Huť ArcelorMittal Ostrava koupí britská společnost, analytici kontrakt vítají

Hutní podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO) koupí britská společnost Liberty House. Skupina ArcelorMittal jí prodá i své ocelářské podniky ArcelorMittal Galati v Rumunsku, ArcelorMittal Skopje v Makedonii a ArcelorMittal Piombino v Itálii. ČTK to dnes oznámily mluvčí AMO Barborta Černá Dvořáková a za Liberty Martina Houšková. Hodnotu transakce neuvedly.
Průmysl

Třinecké železárny nechtějí koupit ArcelorMittal Ostrava. Proč?

Ostrava - Společnosti Moravia Steel a Třinecké železárny (TŽ) nepodají závaznou nabídku na koupi ostravské huti ArcelorMittal Ostrava (AMO). Bližší důvody svého rozhodnutí společnost neuvedla. ČTK o tom dnes informovala mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková. Skupina ArcelorMittal chce koupit italskou ocelárnu Ilva a prodej ostravské huti je součástí kompenzačního balíčku. Skupina chce slezský podnik prodat do konce roku.
ocel

Americká cla zasáhnou Česko příští rok

Ostrava - Dopad zavedení amerických cel na ocel a hliník se u tuzemských hutních firem projeví až za několik měsíců, nejspíš až příští rok. Američtí odběratelé totiž nejprve budou muset sehnat za dodávky z Evropy náhradu. Vyplývá to z vyjádření ocelářských firem pro ČTK.
Lidé

Poslouchají Zemana? Třinecké železárny chtějí koupit ArcelorMittal

Ostrava - Mezi firmami, které podaly nabídku na koupi ArcelorMittalu Ostrava (AMO), jsou Třinecké železárny (TŽ). ČTK to dnes řekla mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková. Skupina ArcelorMittal chce koupit italskou ocelárnu Ilva a prodej ostravské huti je součástí kompenzačního balíčku. Skupina chce slezský podnik prodat do konce roku. Jména ani počty dalších zájemců nejsou známa.

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 33 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

Může Ukrajina vyhrát nad Ruskem? Celoevropský průzkum odhalil znepokojivý názor veřejnosti

Podpora Ukrajiny mezi občany členských států EU zůstává rozsáhlá, ale téměř dva roky po invazi se už pouze málokdo domnívá, že Kyjev dokáže porazit Rusko. Ve vítězství věří zhruba pouze deset procent lidí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy