Benedict Cumberbatch (herec)

film:

RECENZE: Spider-Man: Bez domova je výborným závěrem trilogie s Tomem Hollandem

Postavu pavoučího muže asi nemusíme nikomu představovat. Jeden z nejslavnějších superhrdinů má také velmi pestrou paletu inkarnací, jež se promítly do různých verzí Petera Parkera. Tento snímek tak uzavírá příběh mladíka, kterého kousnul zmutovaný pavouk a daří se mu to ve velkolepém stylu a dojde i na několik překvapení.
Momentka z filmu 1917

První dojmy: 1917 je nejlepší válečný film od Zachraňte vojína Ryana

Nervy drásající válečné drama o dvou vojácích, kteří musí splnit zdánlivě nesplnitelný úkol a dostat se přes nepřátelské území, aby zabránili katastrofě. Snímek 1917 je technicky dokonalý, ale přesto jej táhnou především výborné herecké výkony. Podle kritiků se jedná o adepta na několik Oscarů.
Seriál Sherlock

RECENZE: Nová řada Sherlocka přinese smrt, kterou všichni uvítají a zbrusu nového Watsona

Recenze – Milovníci kontroverzního detektiva Sherlocka Holmese se po třech letech konečně dočkali. Televizní stanice BBC přinesla do nového roku další tři díly fascinujících kriminálních případů, které svým jedinečným důvtipem a inteligencí dokáže vyřešit právě pouze Sherlock. Kromě Benedicta Cumberbatche a do krásy zestárlého Martina Freemana se vrací všechny známé tváře. Zamhouříme-li oko nad nepovedeným filmem Přízračná nevěsta, čekat tři roky na nové díly se rozhodně vyplatilo.
seriál Sherlock

Sherlock se na Nový rok vrací se čtvrtou řadou, do ČR se dostane jen s minimálním zpožděním

Londýn/Praha - V červnu tomu bude 7 let, co se tvůrce posledních sérií Pána času (Doctor Who) rozhodl přenést nejznámějšího literárního a filmového detektiva do modernhom prostředí. Se svým konceptem Sherlocka Holmese Steven Moffat hned napoprvé zabodoval, zpočátku na Ostrovech, velmi brzy ale také ve zbytku světa. Seriál vyšvihl své hlavní dva protagonisty – Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana – mezi hereckou elitu a nebýt Sherlocka, s nejvyšší pravděpodobností bychom se nikdy nedočkali jejich Doctora Strange, Khana, Bilba, Šmaka a mnohých jiných. Po dlouhé tříleté pauze, přerušené pouze bonusovým viktoriánským speciálem, se „vysoce funkční sociopat“ a jeho jediný přítel, který umí zlomit každou kost ve vašem těle a přitom ji i pojmenovat, vrací s dalšími třemi celovečerními epizodami.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy