brigády

Českým hradům a zámkům chybí průvodci

Romantika, či dřina? Na českých památkách chybí průvodci

Česká republika patří mezi země s největším počtem dochovaných a veřejnosti přístupných památek, ať už se jedná o hrady, zámky, ale též vily, měšťanské domy, doly, vesnické skanzeny či přírodní památky. Naprostá většina těchto památek nabízí svým návštěvníkům průvodcovské služby, bez nichž není možné daný objekt či místo navštívit. Přesto průvodců ubývá a na začátku tohoto roku citelně chybí.
Úřad práce

Nezaměstnanost v listopadu stagnovala. Brzy začne růst, avizuje úřad práce

Nezaměstnanost v Česku v listopadu zůstala na 2,8 procenta. Bez práce bylo 215.010 lidí, což je nejméně od června 1997. Počet volných pracovních míst vzrostl na více než 323.500. Oznámil to dnes Úřad práce ČR (ÚP ČR). Analytici stagnaci nezaměstnanosti očekávali. Loni v listopadu byla míra nezaměstnanosti 3,5 procenta.
Ilustrační foto

Firmy mají obavy z Vánoc: Nejsou brigádníci, kurýři už teď slouží přesčasy

Praha - Firmy před blížícími se Vánocemi opět trápí nedostatek brigádníků, a to ve všech oborech. Tato situace vede k rychlému růstu odměn, které vzrostly meziročně o deset až 15 procent. Kurýrní společnosti otvírají před vánoční sezonou nová depa a nabírají další řidiče, aby se neopakovalo zpožďování zboží z e-shopů jako loni.
firmy

Počet Čechů bez práce je nejnižší za 19 let, firmy marně shánějí zaměstnance

Praha - K 30. 6. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 297 439 uchazečů o zaměstnání. To je o 11 082 méně než v květnu a o 86 889 méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší počet nezaměstnaných od června 1998, kdy jich tehdejší úřady práce evidovaly 289 537. Z celkového počtu lidí bez práce bylo v uplynulém měsíci 274 499 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných osob klesl na 4 % (květen 2017 – 4,1 %, červen 2016 – 5,2 %). Uvedl to portal.mpsv.cz.
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Brigádníci se dočkají zásadních změn. Pátrali jsme po nich

Praha - Práce na dohodu o provedení práce či dohodu o pracovní činnosti jsou nejrozšířenějšími typy brigád v Česku. Ministerstvo práce a sociálních věcí se proto rozhodlo zaměřit na tuto oblast a jak zjistil server EuroZprávy.cz, chystá několik velkých změn.
Daně, ilustrační fotografie

Letní brigáda. Ale co daně?

Praha - Prázdninové měsíce nabízejí řadu možností, jak si přivydělat, zejména pak na dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti. Jaké daně se platí z přivýdělku? A kdy je možné obdržet sraženou daň z dohody o provedení práce zpět?
Úřad práce

Konec brigády? Ministerstvo chystá velkou změnu

Praha - Přivýdělek formou brigády při hledání zaměstnání je populární činností, kterou si může každý uchazeč zaregistrovaný na Úřadu práce (ÚP) vydělat až polovinu minimální mzdy. Ministerstvo práce a sociálních věcí se ale chystá práci na dohodu u uchazečů o zaměstnání vedených v evidenci ÚP zrušit.
Ilustrační foto

Dobrá zpráva: Míst pro brigádníky je hodně. Přehled po krajích

Praha - Studenti by si letos neměli stěžovat na nedostatečnou nabídku brigád a sezonních prací. Je jich prý o třetinu víc a podle pracovních agentur významně převyšuje poptávku. České ekonomice se daří, na školách je méně studentů a také se jim prý nechce pracovat. Zatímco loni se u agentur o jedno místo ucházeli až tři - dnes je problém ho vůbec obsadit.
Ilustrační foto

Sháníte brigádu na léto? Máte nejvyšší čas, volná místa rychle mizí

Praha - Za měsíc duben bylo přes portály Jobs.cz a Prace.cz obsazeno přes 7000 brigádnických pozic, což je o více než pětinu více než před rokem. V květnu lze očekávat dalších téměř 8000 míst, do poloviny prázdnin souhrnně asi 25.000 obsazených brigádnických pozic, řekl ČTK Tomáš Ervín Dombrovský, analytik firmy LMC, která portály spravuje.
Ilustrační foto

Jak zdanit zahraniční brigádu? Poradíme

Praha - Dělali jste animátory Tunisku, sbírali jahody v Itálii, starali se o dobytek na farmě v Irsku nebo jinak pracovali v cizině? V tom případě si dejte pozor na to, abyste své vydělané peníze nedanili dvakrát a nepřišli o velké částky.
Ilustrační foto

Hledáte letní přivýdělek? Máme tipy a triky jak na to

Praha - Pořídit si nový mobil, lepší notebook, strávit týden v zahraničí, nakoupit si nové oblečení. Tužby mnohých mladých lidí, které si mohou splnit, pokud si najdou brigádu. Období letních prázdnin je k tomu jako stvořené. Jak z brigády vytěžit co nejvíce, aby student ze svého dočasného příjmu získal maximum?
Ilustrační foto

Sháníte brigádu? Pospěšte si, místa mizí během minuty

Praha - Potřebujete dobře placenou a pohodovou brigádu? Máte nejvyšší čas si nějakou najít, protože v červnu už počet míst výrazně klesá a během prázdnin máte šanci jen na takzvanou nárazovku, tvrdí analytik společnosti LMC Tomáš Ervín Dombrovský.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy