ekvádor

Dostali jsme se do fáze šestého masového vymírání druhů?

Státy se dohodly na alianci proti odlesňování amazonského pralesa

Osm latinskoamerických států se v úterý dohodlo na společné alianci proti odlesňování amazonského pralesa. Společné datum konce ničení tohoto ekosystému však prohlášení amazonského summitu v brazilském Belému neobsahuje, píše brazilský tisk. To kritizují ekologové. 
Snímek z videa, které zachytilo záchranu Belly Montoyové.

"Mrtvá" Bella Montoyová, která ožila v rakvi, nakonec skutečně zemřela

V Ekvádoru došlo k případu, který šokoval veřejnost - šestasedmdesátiletá žena byla omylem považována za mrtvou a uložena živá do rakve. Tento neuvěřitelný incident se stal před týdnem, po odhalení této katastrofální chyby byla okamžitě převezena na jednotku intenzivní péče. Po sedmi dnech boje o život však nakonec zemřela. Podle informací zveřejněných britskou televizní stanicí BBC, strávila v rakvi téměř pět hodin.
Ekvádor, ilustrační foto

Ekvádorem otřáslo silné zemětřesení, nejméně čtyři lidé zemřeli

Nejméně čtyři mrtvé si vyžádalo silné zemětřesení, které dnes otřáslo oblastí u druhého největšího města Ekvádoru. Otřesy poškodily domy a budovy, lidé v panice vybíhali na ulice. Ekvádorský prezident Guillermo Lasso vyzval obyvatele, aby zachovali klid, uvedla agentura AP. Bilance nemusí být konečná, někteří lidé podle záchranářů nejspíše uvízli pod sutinami. Otřesy byly patrné také na severu Peru.
Drogy

V Ekvádoru zabavený kokain míchají do cementu

Ekvádorské úřady míchají kokain s cementem, aby zabránily jeho opětovnému použití. Tuto metodu ničení zabavené drogy použily už loni, kdy jen do října zničily téměř 180 tun, z toho asi 60 procent právě mícháním do cementu, z něhož pak vyrobily beton. Informovala o tom agentura Europa Press.
sport

Ekvádorští fotbalisté měli být pořadateli upláceni za to, aby vypustili úvodní zápas mistrovství

Fotbalový světový šampionát v Kataru ještě ani nezačal a má nejspíš před sebou první možný skandál. Už dávno před jeho startem se mluvilo o tomto turnaji jako nejkontroverznějším v historii v mnoha ohledech především vzhledem k pořadatelům, ale nyní se objevila na internetu nová spekulace. Ta má spočívat v tom, že by měli katarští představitelé osmi fotbalistům Ekvádoru nabízet úplatky za to, aby vypustili úvodní zápas šampionátu a aby tak umožnili výhru domácího Kataru 1:0.
Věznice

Při nepokojích ve věznici v Ekvádoru zemřelo 68 lidí

Při násilnostech ve věznici v ekvádorském Guayaquilu zemřelo v noci na dnešek 68 trestanců, informovala o tom agentura EFE s odvoláním na místní prokuraturu. Ta zvýšila počet dříve oznámených obětí střetů příslušníků různých gangů o deset s tím, že ale tento údaj nemusí být konečný.
Julian Assanage

Assange se bude bránit proti odebrání ekvádorského občanství

Internetový aktivista a zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se bude bránit proti pondělnímu rozhodnutí správního soudu, který potvrdil odebrání jeho ekvádorského občanství. Agentuře EFE to dnes řekl jeho obhájce Carlos Poveda. Podle něj soud doprovázely nesrovnalosti, které výrazně omezily Assangeovo právo na obhajobu.
Věznice

Při nepokojích ve věznicích v Ekvádoru zemřelo 75 vězňů

Při úterních nepokojích ve třech věznicích v Ekvádoru zemřelo 75 lidí a na dvě desítky dalších osob utrpěly zranění. Informovaly o tom v noci na dnešek tamní úřady. Podle nich jsou všichni mrtví z řad vězňů, mezi zraněnými jsou ale i policisté a vojáci vyslaní vzpouru uklidnit. Dosud se uvádělo nejméně 50 obětí. Před věznicemi, které nyní hlídá armáda, se shromáždili příbuzní vězňů, zejména matky a manželky, které žádají vysvětlení událostí.
Andrés Arauz

První kolo prezidentských voleb v Ekvádoru vyhrál patrně Arauz

Nedělní první kolo prezidentských voleb v Ekvádoru vyhrál šestatřicetiletý socialista Andrés Arauz. Zatím ale není jasné, kdo se s ním utká ve druhém kole v dubnu. O druhé místo bojují pravicový ekonom Guillermo Lasso (65) a zástupce domorodého obyvatelstva Yaku Pérez (50). Po výsledcích z 98 procent okrsků vede Pérez s těsným rozdílem 21.000 hlasů. Pérez se obává volebních podvodů.
Želvy

Na Galapágy se vrátila želva, která pomohla zachránit svůj poddruh

Do volné přírody na jednom z Galapážských ostrovů vypustili ekvádorští ochranáři patnáct samců želv sloních, kteří v uplynulých desítkách let pomáhali se záchranou svého druhu. Byl mezi nimi i více než stoletý Diego, jemuž je připisován hlavní podíl na záchraně poddruhu chelonoidis nigra hoodensis, informovala dnes agentura Reuters.
Ilustrační foto

V Ekvádoru vstala z mrtvých oběť koronaviru, kvůli úřednímu omylu

Ekvádorská rodina, která se koncem minulého měsíce musela vyrovnat se smutnou zprávou, že jedna z příbuzných podlehla komplikacím způsobeným koronavirem, nyní slaví její nečekané zmrtvýchvstání. Čtyřiasedmdesátiletá Alba Maruriová se po třech týdnech probrala z kómatu a nechala kontaktovat šokované blízké, kteří už měli doma urnu s jejím údajným popelem.
Ekvádor, ilustrační foto

V Ekvádoru jsou zřejmě tisíce obětí koronaviru, píše BBC

I když oficiální statistiky tvrdí, že v Ekvádoru zemřelo na nemoc covid-19 něco přes 400 lidí, realita by mohla ve skutečnosti být mnohem horší, plyne ze zjištění zpravodajského serveru BBC. Vládní statistiky hovoří o několikatisícovém nárůstu v celkovém počtu úmrtí v zemi, rozdíl by mohl být vysvětlen právě nákazou koronavirem.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy