Radek Koten (SPD)

Pavel Žáček, český novinář, historik, státní úředník a politik, v letech 1989–1991 šéfredaktor časopisu Studentské listy, 1998 první náměstek ředitele Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, 2001–2003 člen Rady České televize, 2007–2010 zmocněnec vlády ČR, zakladatel a první ředitel ÚSTR a Archivu bezpečnostních složek, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, zvolen jako nestraník za ODS.

Koten nemá pravomoc scházet se bez vědomí výboru s Babišem, chtěl z Hradu materiály na Koudelku, tvrdí Žáček

Místopředseda výboru pro bezpečnost Pavel Žáček ODS si neodvažuje predikovat, jaká bude budoucnost ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky poté, co se v pátek neuskuteční avizovaná mimořádná schůze k postupu výběru šéfa civilní kontrarozvědky. Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Radek Koten (SPD) ji kvůli formální chybě premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádosti zrušil. Pětiletý mandát Koudelkovi přitom vyprší k 15. srpnu a jeho další setrvání si nepřeje prezident Miloš Zeman. „Hlava státu se vlamuje do pravomocí slabého premiéra a hrozí tak oslabení bezpečnostního zpravodajského aparátu. Babiš však myslí jen na sebe,“ říká pro EuroZprávy.cz Pavel Žáček.
Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie

Koten zatím bezpečnostní výbor k BIS nesvolal, dosud nemá zákonný podklad

Předseda sněmovního bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD) zatím jeho mimořádnou schůzi k postupu výběru ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) nesvolal. ČTK dnes napsal, že nemá k takovému kroku zákonný podklad, jak stanoví sněmovní jednací řád. Jednání původně ohlásil na páteční ráno. Premiér Andrej Babiš (ANO), jenž o svolání schůze výboru požádal, dnes v Ostravě zmínil možnost, že se jednání neuskuteční.
Česká pirátská strana, ilustrační foto

Spolupráce Pirátů s policejním vyšetřovatelem? Věcí se bude zabývat bezpečnostní výbor

Spolupráci Pirátů s podplukovníkem Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Janem Šmídem probere bezpečnostní výbor Sněmovny na žádost poslanců ANO v úterý 21. května. Předseda výboru Radek Koten (SPD) dnes ČTK sdělil, že se na termínu dohodl s místopředsedy výboru. Na mimořádném jednání se výbor sejde v 08:30 a poslanci budou debatovat o míře, do které se členové bezpečnostních sborů mohou angažovat v politice.
Facebook

"Islám je zlo, Rusko přítel." Koten (SPD) dostal prověrku, jeho facebook je přitom bizár

Předseda sněmovního bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD) dostal minulý týden bezpečnostní prověrku na stupeň tajné. Novináře o tom dnes ve Sněmovně informoval šéf klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Radim Fiala. V té souvislosti Fiala označil za "politické plácaly" poslance, kteří s ohledem na informace z médií o Kotenových aktivitách na facebooku jeho výběr do čela bezpečnostního výboru zpochybňovali a kritizovali.
Česká televize

V Německu nemohou ženy nosit krátké sukně? Většího blba jsem neviděl... V ČT se mluvilo o migrantech, okamurovec to pěkně schytal

Praha - V úvodní reportáži zaznělo, že kriminalita klesá, ekonomika roste a přesto to řada jednotlivců ve Švédsku zřejmě nijak nepociťuje. I proto ve víkendových volbách posílili krajně pravicoví Švédští demokraté. O výsledku voleb i o situaci v Evropě diskutovali místopředseda lidovců Jan Bartošek, šéf bezpečnostního výboru a poslanec SPD Radek Koten a někdejší ministr pro lidská práva a aktivista Michael Kocáb.
Martin Červíček

Martin Červíček: Koten, Ondráček a do „třetice všeho zlého“ ještě Metnara?

"V pátek si byl pro „požehnání“ u prezidenta poslední z této pozoruhodné trojice – budoucí ministr vnitra – Lubomír Metnar. Co k tomu říci? Tento pán už na ministerstvu vnitra působil pár měsíců jako náměstek (poslušný poskok) ministra Martina Peciny za úřednické vlády a následně "přežil" ještě chvíli u Milana Chovance," píše v komentáři pro EuroZprávy.cz bývalý policejní prezident, zastupitel a 1. náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje za ODS.
Václav Klaus mladší na pietním aktu u příležitosti 17. listopadu (17. 11. 2016)

Klaus mladší se naštval kvůli novinářům: Nebudu vysvětlovat každé své hlasování, to tedy ne

Praha – Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radek Koten byl sněmovnou potvrzen do čela výboru pro bezpečnost. Zatímco předsedy ostatních výborů poslanci potvrdili velkou většinou hlasů, pro Kotena zvedli ruku zejména poslanci ANO, SPD a KSČM. Podpořil ho i Václav Klaus mladší z ODS. Právě on teď má plné ruce práce s vysvětlováním, proč to udělal.
Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Kalousek znovu perlí: Revanšisti omdlévají blahem, mráz přichází z Kremlu

Praha – Miroslav Kalousek už sice nestojí v čele TOP 09 - v neděli jej nahradil Jiří Pospíšil - ale přesto se dál velmi ostře vyjadřuje k jednání o nová vládě i složení a vedení sněmovních výborů. Dal důrazně najevo, že se mu nelíbí ani kandidát na ministra vnitra, ano nový předseda výboru pro bezpečnost.
Marek Benda (ODS)

Koten, Bartoš i Benda. Sněmovní výbory si dnes vybraly předsedy

Praha - Po úterním obsazení míst v 17 odborných výborech Poslanecké sněmovny se dnes výbory poprvé sešly a volily své předsedy. Největší kontroverze vzbudila zřejmě volba šéfa výboru pro bezpečnost Radka Kotena (SPD), který čelil dotazům na obsah svého facebookového profilu.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy