rop severozápad

Alexandr Novák

Kauza ROP Severozápad pokročila: Policie navrhuje obžalovat 26 lidí, mezi nimi Vaňhová či Novák

Policie navrhla obžalovat 26 lidí v kauze ROP Severozápad, ve které čelí obvinění například severočeští podnikatelé Alexandr Novák a Daniel Ježek nebo bývalí hejtmani Jana Vaňhová a Josef Novotný. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. O návrhu nyní rozhodne státní zástupce z pražského vrchního státního zastupitelství Tomáš Minx. Kauza se týká evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji.
Nejvyšší soud České republiky

Kauza Kušnierze a Koudy se musí znovu otevřít, nařídil Nejvyšší soud

Krajský soud v Ústí nad Labem musí po zásahu Nejvyššího soudu (NS) znovu otevřít kauzu ovlivňování dotací z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Soud vyhověl dovolání, které v roce 2017 podalo Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ), a částečně dal za pravdu také dovolání jednoho z obžalovaných Pavla Koudy. Dovolání žalobců se týkalo Koudy a také Petra Kušnierze. Státní zastupitelství uplatnilo argumenty ve prospěch i v neprospěch Kušnierze. Kauza už v Ústí nad Labem takzvaně obživla, plyne z databáze InfoSoud.
Soud, ilustrační foto

Soud podmíněně propustil Kušnierze, odpykával si trest v kauze ROP Severozápad

Pražský městský soud v pátek podmíněně propustil z vězení bývalého ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petra Kušnierze. Městský soud potvrdil dřívější verdikt Obvodního soudu pro Prahu 6. Kušnierz si ve vězení odpykával souhrnný sedmiletý trest za ovlivňování dotačních projektů. Do vězení nastoupil loni v srpnu.
Bývalý starosta Chomutova Novák se měl podle tamějšího okresního soudu hlásit ve věznici v Praze na Pankráci 6. prosince, jenže místo toho ve stejný den přijel do teplické nemocnice, kde ho údajně hospitalizovali.

Exsenátor Novák se zaručil kaucí 16 milionů

Ústí nad Labem - Kauci ve výši 16 milionů korun a další záruky musel dát někdejší senátor za ODS Alexandr Novák u ústeckého okresního soudu, který loni v říjnu rozhodoval o tom, zda bývalého politika pošle do vazby.
Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Kauza ROP: Policie žádá Sněmovnu o vydání dvou poslanců ke stíhání

Praha - Policie vydala usnesení o zahájení stíhání dvou poslanců v kauze machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Na svém webu to dnes oznámilo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Stíhání ale může začít až po souhlasu Sněmovny. Předsedkyně mandátového a imunitního výboru Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) v úterý ČTK řekla, že policie žádá o souhlas se stíháním poslanců Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borky (KSČM) z Karlovarského kraje.
Ilustrační foto

Soud odročil případ doložek v ROP Severozápad na květen

Ústí nad Labem - Na konec května odročil ústecký okresní soud líčení v případu konkurenčních doložek, jež byly podle obžaloby neoprávněně vyplaceny bývalým ředitelům úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Ze zneužití pravomoci jsou obžalovaní bývalý hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, tři bývalí ředitelé i současná ředitelka úřadu ROP Severozápad. Soud chce počkat na pravomocné rozhodnutí v předchozí kauze údajného ovlivňování projektů, o které jedná pražský vrchní soud. Uvedl to dnes předseda ústeckého trestního senátu Pavel Kuděla.
Ilustrační foto

ČSSD má další malér: Kvůli ROP Severozápad byla zadržena ústecká exhejtmanka Vaňhová

Ústí nad Labem - V kauze podezření ze zneužití evropských dotací byla zadržena i exhejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD). V letech 2008 až 2012 působila ve výboru regionální rady ROP Severozápad, jenž měl konečné slovo v rozhodování, který projekt bude podpořen evropskými penězi. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se případ netýká současného mandátu vlády.
Ilustrační foto

Podvod v rámci ROP? Kauza wellness centra spěje do finále, obžalovanému půjčoval Oulický

Ústí nad Labem - Soud by mohl v případu údajného dotačního podvodu v rámci Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, ze kterého státní zástupce viní podnikatele Petra Šudu, rozhodnout v úterý. ČTK to řekl předseda trestního senátu Jiří Bednář. Někdejší jednatel firmy Spring UL čelí obžalobě za plánovanou stavbu wellness centra v budově v centru Ústí nad Labem. Jeden z akcionářů společnosti, které budova patří, podnikatel Patrik Oulický, dnes před soudem řekl, že projekt vůbec neřešil.
Soudy, ilustrační fotografie

Padl trest. Exředitel ROP Severozápad Kušnierz má strávit sedm let ve vězení

Ústí nad Labem - Bývalý ředitel úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petr Kušnierz má strávit sedm let ve vězení za ovlivňování výběru projektů dotovaných evropskými penězi. Trest mu dnes vyměřil ústecký krajský soud. Podmínkami potrestal někdejšího náměstka hejtmanky Ústeckého kraje Pavla Koudu, dalšího bývalého ředitele úřadu Pavla Markvarta a úřednici Irenu Kotlanovou. Ta měla status spolupracující obžalované. Naopak bývalého právníka úřadu Jana Martinovského a dalšího z ředitelů Petra Vráblíka obžaloby zprostil. Rozsudek není pravomocný.

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 31 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

před 1 hodinou

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy