Pleťová maska s Kim Čong-unem? Kosmetická firma pobouřila Jižní Koreu

Kosmetická firma v Jižní Koreji si vysloužila vlnu kritiky prodejem pleťové masky, na jejímž obalu je zobrazen severokorejský diktátor Kim Čong-un. Od letošního června prodala společnost 25.000 kusů tohoto produktu. Některé obchody už ale výrobek z prodeje stáhly, důvodem jsou mimo jiné obavy, že jeho šíření je nelegální. V Jižní Koreji je totiž velebení severokorejského režimu zakázáno. Podle zpravodajského webu BBC úřady ale zákon uplatňují jen zřídka.

Pleťovou masku, která stojí v přepočtu asi 80 korun a kterou má Kim na obalu také na svém obličeji, představila jihokorejská firma 5149. Podle informací na přebalu výrobek obsahuje minerální vodu, která pochází z posvátné hory Pektusan. Podle korejské mytologie se právě tam před více než 4000 lety narodil hrdina a zakladatel prvního korejského státu Tangun.

The “Unification Moisture Nuclear Masks” feature an image of #KimJongUn on the packaging are very popular in #SouthKorea. I have to say the packaging is the creepiest thing I've seen today. https://t.co/oq4BJzNEsq via @SCMPNews

— Helen Raleigh (@HRaleighspeaks) 13. prosince 2018

Výkonná ředitelka firmy v rozhovoru s americkým listem The New York Times uvedla, že produkt měl oslavovat mezikorejský summit, který se poprvé po více než deseti letech konal letos v dubnu. Někteří kritici ale firmě vyčítají, že zboží propaguje určitou politickou agendu.

"Před několika lety byla Severní Korea největší hrozbou pro naši zemi... Kim Čong-un byl vnímán jako diktátor a tyran, který se nezastaví před ničím, aby narušil světový mír, teď je obličejem populární pleťové masky," uvedla expertka na péči o pleť Irene Kimová.

Související

Kim Čong-Un

Kim Čong-un vyjádřil "pevnou a neochvějnou" podporu Rusku v jeho válce proti Ukrajině

Severokorejský vůdce Kim Čong-un znovu vyjádřil pevnou podporu Rusku v jeho válce proti Ukrajině. Severní Korea podle něj „neochvějně podporuje a povzbuzuje spravedlivou věc ruské armády a lidu v obraně jejich suverenity, bezpečnosti a územní integrity“. Kim rovněž odsoudil trilaterální vojenskou spolupráci Spojených států, Japonska a Jižní Koreje a zopakoval, že jeho země bude i nadále posilovat své jaderné síly, uvedl server The Guardian.

Více souvisejících

Kim Čong-un kosmetika Jižní Korea

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Arktida

Jak zachránit počasí na Zemi? Po celém světě začaly zásadní experimenty

Britská vládní agentura ARIA (Advanced Research and Invention Agency) oznámila zahájení několika experimentů s geoengineeringem po celém světě – od Arktidy až po Velký bariérový útes. Cílem je otestovat různé způsoby, jak dočasně snížit globální teploty a získat klíčová vědecká data, která by mohla pomoci odvrátit blížící se klimatické zlomy.

včera

Polská armáda, ilustrační fotografie

Polsko se profiluje jako nová vojenská velmoc. Po Evropě chce zásadní změnu

Polsko se profiluje jako nový pilíř evropské obrany a po evropských spojencích požaduje, aby byli obranyschopní. V reakci na zhoršující se bezpečnostní prostředí masivně investuje do armády, navyšuje stavy profesionálních vojáků a udržuje robustní tankové vojsko. Díky těmto krokům se zařadilo mezi nejvýznamnější vojenské síly nejen v Evropě, ale i na globální scéně.

včera

včera

včera

včera

Indie, ilustrační foto

Indie: Celý národ je šťastný, že jsme se pomstili

Indický ministr pro zahraniční záležitosti Kirti Vardan Singh v reakci na nedávné raketové útoky na Pákistán prohlásil, že „celý národ je šťastný, že jsme se pomstili“. Podle něj Indie „důstojně odpověděla těm, kdo zabili nevinné lidi a zanechali po sobě ovdovělé ženy“, přičemž narážel na smrtící útok na turisty v Pahalgamu, ke kterému došlo minulý měsíc.

včera

včera

včera

Indická armáda, ilustrační fotografie.

Indie, nebo Pákistán? Velké srovnání vojenských kapacit. Převaha ale nemusí být rozhodující

Na první pohled by se mohlo zdát, že Indie má v ozbrojeném střetu s Pákistánem jednoznačnou převahu, ať už z hlediska velikosti armády, ekonomiky, nebo technologií. Tento dojem je však klamavý. Obě země totiž disponují téměř totožným počtem jaderných hlavic, které, a to je podstatné, budovaly primárně jako protiváhu tomu druhému. Nepřátelství mezi dvěma jadernými státy v jedné z nejhustěji zalidněných oblastí světa je mimořádně riskantní a zdaleka nepřináší ohrožení pouze pro jižní Asii.

včera

včera

včera

Vatikán, ilustrační foto

Kdo nahradí Františka? Favorité na papeže už nejsou jen z Evropy

Dnes se v Sixtinské kapli ve Vatikánu sejdou kardinálové, aby zahájili konkláve, tajnou volbu nového papeže. Mezi favority hlasování, které může zásadně ovlivnit směřování katolické církve na desítky let dopředu, nefigurují pouze Evropané, ale také kandidáti z USA, Ghany, Konga či Filipín.

včera

včera

Friedrich Merz (CDU)

Merz začíná extrémně oslaben. Na vině jsou i koaliční partneři, zaplatí za to celé Německo

Nový německý kancléř Friedrich Merz vstupuje do úřadu s podlomeným mandátem. Už samotná skutečnost, že musel být zvolen až na druhý pokus kvůli vzpouře vlastních koaličních poslanců, je signálem hluboké nestability. Znamená to jediné: Merz nemusí mít sílu prosadit zásadní body svého programu. Pro Evropu, která od Berlína očekává jasné vedení v době geopolitické nejistoty, je to varovný signál.

včera

včera

včera

včera

Policie zasahuje na škole v Berouně. Jde o reakci na výhrůžky střelbou

Policie vyjížděla ve středu dopoledne do jedné ze škol ve středočeském Berouně. Důvodem byly výhrůžky střelbou. Vedení ústavu se o nich dozvědělo z komunikace mezi dvěma žákyněmi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy