10 zemí, kam rozhodně nejezděte na dovolenou

Na planetě existují země, které jsou sice zajímavé, ale rozhodně to nejsou žádné turistické ráje. Americký server womensarticle přináší seznam deseti zemí, ve kterých je dovolená jen na vlastní nebezpečí.

10) Ukrajina

Konflikt se separatisty se sice vede pouze na východě země, ale sociální propad zavinil vlnu zločinu, takže země rozhodně už není tak příjemná pro turisty, jako dříve.

9) Egypt

Po revoluci a úderech teroristů se sice situaci v zemi úřadům podařilo uklidnit, přesto se nedoporučuje turistům opouštět bez doprovodu turistické resorty a vydávat se na průzkum do egyptských křivolakých měst.

8) Honduras

Překrásná středoamerická země s mnoha přírodními zázraky trpí extrémně vysokou kriminalitou a má nejvíce vražd na světě. Pouze na vlastní nebezpečí!

7) Keňa

Ráj národních parku a divoké přírody. A také teroristů a band zločinců. Kteří se po venkově rádi toulají.  Města mimo turistické resorty nejsou na tom o mnoho lépe. Zvláště se země nedoporučuje navštěvovat kolem voleb, kdy propukají politické násilnosti.

6) El Salvador

Turisté jezdí do země obdivovat nádhernou přírodu a hory. Místní na turistech často obdivují peníze, a proto je poměrně často unášejí, dokonce i z turistických resortů a národních parků. V zeemi je také obrovská kriminalita.

5) Kolumbie

Mnozí by se rádi podívali do země, kde se odehrává populární seriál Narcos. Bohužel Narcos má s realitou společného více, než se zdá. Navíc zemi donedávna sužovala občanská válka. Mnozí veteráni z obou stran konfliktu, se raději než do práce, vrhli na zločin.

4) Venezuela

Opět překrásná jihoamerická země, kterou vedle vysoké kriminality sužuje i politické násilí a obrovská chudoba, způsobená nekompetentní vládou bývalého řidiče autobusu Madura. Země je jedna s největším počtem vražd na světě.

3) Jemen

Vedle války se Saudskou Arábii v zemi působí i mnoho teroristických skupin včetně Al-Káidy. Navíc v kdysi pro turisty poměrně přívětivé zemi, hrozí epidemie cholery a hladomor.

2) Nigerie

Vedle teroristů z Boko Haram je Nigérie „proslavena“ vysokou kriminalitou, téměř neexistující dopravní sítí, vysokou mírou korupce a nízkou úrovní služeb.

1) Pákistán

Opět země plná krás, ale i velkých nebezpečí. V zemi řádí nejen teroristé, ale i bandité a úřady jsou vedle neschopnosti proslavené i korupcí. Vedle únosů, turistům v zemi hrozí i „zmizení“ nebo falešná obvinění ze strany úřadů.  

Související

Turistické značení, ilustrační fotografie.

Po turistických značkách u nás chodíme už 135 let

Léto a turistika patří k sobě. Češi jsou národem turistů, kteří rádi poznávají krásy místní přírody i historické památky, a to již od 19. století, kdy začala vznikat rozsáhlá síť speciálně značených tras. Po turistických značkách se u nás může putovat už 135 let.

Více souvisejících

turistika Ukrajina Pákistán Keňa Salvador honduras Egypt Kolumbie Venezuela Nigérie Jemen

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 11 minutami

před 29 minutami

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy