Německý poslanec Petr Bystroň (AfD) si nemůže vynachválit práci české dívky s přezdívkou Maja, která dva roky informuje bavorskou tajnou policii o tom, co se děje v tamních mešitách, a která s ním i úzce spolupracovala. K tomu se odhodlala v rámci psaní své bakalářské práce zabývající se problematikou islámského terorismu.
Německý týdeník Spiegel v minulém týdnu informoval, že se v bavorském zemském sněmu zlobili Zelení a sociální demokraté, když se zjistilo, že policie naverbovala do svých řadu ženu, která je údajně islamofobní, libuje si ve zbraních a navíc se otevřeně hlásí ke krajní pravici.
Zmiňovaná Anna Nováková údajně byla v pracovněprávním vztahu s německým poslancem Bundestagu Petrem Bystroňem, který je rodákem z Olomouce, odkud ve svých 15 letech emigroval s rodiči do bývalého Západního Německa. Později se dal na studium ekonomie a mezinárodních vztahů na vysoké škole v Mnichově.
Slečna se na spolupráci s bavorskou tajnou policií dala v rámci psaní své bakalářské práce, kde se věnovala islámskému terorismu.
Poslanec vyloučil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, že by byl pod větším dohledem bezpečnostních složek poté, co média informovala, že bavorská rozvědka udržovala blízké vztahy s Češkou, která měla být v jeho týmu. Podle něj k tomu nebyl důvod, neboť Nováková se pouze zabývala islámským terorismem, a to čistě kvůli studiu. Jelikož se pohybovala mezi islamisty, je přirozené, že v zájmu vlastní bezpečnosti vyrozuměla policii, která po ní chtěla, aby všechna získaná fakta poskytla zpravodajským službám.
"Jen proto, že se to některá německá média teď v okurkové sezóně snaží skandalizovat, neznamená, že na tom taky něco skandálního je," nechal se slyšet Bystroň.
"Články časopisu Spiegel už delší dobu nečtu. Je to ztráta času, jejich zpravodajství je velmi nekvalitní a co se týče AfD i velmi jednostranné. Vidí to tak velký počet Němců. Spiegel ztratil od roku 2000 více než 300 000 čtenářů. Jen za poslední čtvrtletí jim spadl náklad o 9,3 procenta," dodal.
Maja je Bystroňovými slovy normální chytrá holka, která hovoří více jazyky, vystudovala univerzitu v Pasově a má obavy o budoucnost Evropy. V jeho týmu navíc ani nepracovala, nýbrž mu pouze v návaznosti na stáž u jednoho z kolegů zodpověděla některé dotazy jeho českých příznivců, jelikož nikdo z jeho zaměstnanců neumí česky a on byl velmi časově vytížený.
Proč jste spolupráci s ní ukončil?
"To je jednoduché, měli jsme smlouvu na brigádu, která vypršela. Svojí práci si odvedla dobře a nějaké očerňování ze strany médií, které se nám zoufale snaží neustále přilepit nějaký skandál, nás v AfD už vůbec nerozhodí. Její zaměstnavatel, kolega z AfD, je s její prací velmi spokojený. Nedávno magazín Spiegel udělal dokonce titulní story z toho, že nás údajně financuje a řídí Kreml. No a jediný „důkaz“ pro celou tu slátaninu byl e-mail nějakého nižšího úředníka ruského ministerstva zahraničí, ve kterém se svým nadřízeným 'vytahuje', že 'poslanec zemského parlamentu v Bádensko-Württembersku Markus Frohnmeier je zcela pod jeho kontrolou'. Přitom Markus Frohnmeier nikdy v zemském parlamentu nebyl, ani do něj nekandidoval. Tolik k věrohodnosti těch informací, ze kterých redaktorky Spiegelu vaří ty své nenávisti," odpověděl poslanec na otázku, proč spolupráci s Majou nakonec ukončil.
Současnou reakci Zelených a SPD vnímá jako pokus skandalizovat jakoukoliv maličkost, jelikož se AfD bojí. Například minulý týden vydala předsedkyně mnichovské buňky sociální demokracie tiskovou zprávu, podle níž měla AfD podvést slavnou mnichovskou hospodu, když si v ní zarezervovala stoly pod hlavičkou SPD.
Pak se ale ukázalo, že šlo o lež, jelikož objednavatelkou byla Angelika Barbeová, bývalá poslankyně spolkového sněmu za SPD a exčlenka jejího spolkového předsednictví, která se s Bystroňem v Mnichově setkala kvůli demonstracím proti karanténním opatřením v souvislosti s epidemií koronaviru, v nichž oba našli shodu.
"To víte, oni chudáci nevydýchali, že jim v posledním průzkumu už zase spadly preference, tentokrát o dvě procenta. A 'zcela náhodou' nám zrovna přesně o ty dvě procenta preference stouply," uzavřel Bystroň.
Související
Konec jistot v německé politice. Po AfD jsou na vzestupu i komunisté
Evropští národovci: Jak pravicové strany využívají krize k uchopení moci?
Alternativa pro Německo (AfD) , Petr Bystroň , Německo , špionáž
Aktuálně se děje
před 4 minutami
Farage: Pokud vyhraje Harrisová, měla by omilostnit Trumpa
před 39 minutami
Rusko přišlo s bizarní teorií, proč v Moldavsku vyhrála prozápadní prezidentka
před 1 hodinou
Kampaň v USA jde do finále. Ani jeden z kandidátů nezklamal, zbytek zůstává na voličích
před 1 hodinou
Změna klimatu u vztah k Číně. Voliči rozhodují o budoucnosti USA i celého Západu
před 2 hodinami
Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky
před 2 hodinami
Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu
před 3 hodinami
Tisíce mrtvých, přes 10 tisíc zraněných. Libanon zveřejnil počty mrtvých ve válce Izraele s Hizballáhem
před 3 hodinami
Donald Trump: Polarizující postava, která se chce vrátit k moci. Obdivuje autoritáře a chce porážet ostatní
před 3 hodinami
Kamala Harrisová: Ostřílená právnička a politička, zastánkyně práv žen a menšin
před 3 hodinami
Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy
před 4 hodinami
Co bude s NATO, pokud volby vyhraje Trump? Rutte se budoucnosti nebojí
před 4 hodinami
Harrisová i Trump zakončili předvolební kampaň po boku celebrit. Hlasovalo už 81 milionů lidí
před 5 hodinami
Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou
před 6 hodinami
Výhled počasí do konce listopadu: Meteorologové řekli, zda hrozí výrazné změny
včera
Princ Harry je černá ovce, říká Trumpův syn. Zavzpomínal i na Alžbětu II.
včera
RECENZE: Dcera národa reviduje národní obrození mladistvou perspektivou. Daří se to?
včera
Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou
včera
Můžeme brát Trumpa vážně? Kontrast s Harrisovou je nebývale silný, analyzuje expert Smith volby v USA
včera
Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně
včera
Ochraňují nás duše zemřelých příbuzných? Naši předci tomu věřili
Nejenom na Dušičky uctívali naši předci své zemřelé příbuzné a blízké. Vzpomínali na ně o významných svátcích během celého roku a věřili, že je duše zesnulých mohou navštívit nebo dokonce ochraňovat. Toto přesvědčení se v lidové víře udrželo až do minulého století.
Zdroj: Lucie Žáková