Praha - Předsedou nejmenší parlamentní strany Úsvit - Národní koalice se stal válečný veterán Miroslav Lidinský. Na volební konferenci v Praze mu dnes dala hlas většina delegátů strany.
Bývalá strana Tomio Okamury zároveň kompletně obměnila vedení, které čítá 15 lidí, a změnila název a logo. Chce se tak odstřihnout od sporů, které ji v minulosti provázely a vyústily v odchod zakladatele Okamury. Úsvit v Poslanecké sněmovně zastupuje devět poslanců.
Na předsedu strana nominovala šest kandidátů. Předseda poslaneckého klubu Marek Černoch se ale stejně jako dva další nominanovaní v kandidátském projevu nominace vzdal. Černoch nakonec obhájil post prvního místopředsedy. Neměl protikandidáta. Delegáti pozdě odpoledne zvolili i dalších pět místopředsedů a osm členů předsednictva. Nejmenší parlamentní strana má momentálně 155 členů.
Kandidáti v projevech k delegátům nejčastěji zmiňovali otázky bezpečnosti a problematiku imigrantů. Lidinský zdůraznil, že by Česká republika měla být schopna chránit svou kulturu a národní identitu.
Nominační projev Miroslava Lidinského na předsedu strany
Dámy a pánové
nejprve mi dovolte poděkovat Markovi Černochovi a všem, kteří dokázali otevřít Úsvit nám ostatním, abychom se mohli stát řádnými členy strany. Dále mi dovolte poděkovat za všechny nominace, které jsem od Vás získal. Velmi si vážím příležitosti kandidovat na předsedu parlamentní strany, která není omezena žádnými závazky vůči kmotrům, oligarchům ani bruselským evropským stranickým sekretariátům, k nimž tak rád vzhlíží například náš současný premiér.
Díky Markovi Černochovi a Vám všem se stalo něco neuvěřitelného. Ve sněmovně je teď opravdu svobodná demokratická síla. Nejlepším příkladem toho je, jak poslancům Úsvitu podařilo zabránit zvýšení ceny plynu o 10% navzdory energetické loby. Je mnoho dobrého za co Úsvit bojuje a o čem se bohužel tak málo mluví.
Úsilí Jany Hnykové za nápravu Drábkovy asociální pseudoreformy hendikepovaných.
Snaha MUDr. Jiřího Štětiny o lepší hospodaření ve zdravotnictví a dohledání odpovědnosti za krádež letecké záchranné služby.
Cíl doktora Silora Augustýna Andrleho prosadit státem placené plavecké výcviky pro děti ve druhých a třetích třídách, abychom nepatřili k národům s největší dětskou otylostí.
Boj Marka Černocha za zkrocení exekutorské lobby zavedením teritoriality exekutorů.
Prosazování vyšetřovací komise miliardové krádeže stavební společnosti Eurovia na D47 Olgou Havlovou a velké úsilí Petra Adama za nezávislost Energetického regulačního úřadu a nezvyšování cen energií.
Dalo by se dlouho pokračovat a proto je všem, kteří za Úsvit bojují, třeba upřímně poděkovat. Je to užitečná, ale nevděčná a málo propagovaná práce, která by média měla zajímat více, než populistické a líbivé výkřiky bývalých členů, kteří nerespektují demokratické hlasování.
Z úsilí poslanců mi však dovolte vyzdvihnout ještě jednu aktivitu. A to činnost Karla Fiedlera, který v rozpočtovém výboru prosazuje návrh Pavla Kohouta na zákaz zvyšování daní finanční ústavou. Dle mého jde o strategickou aktivitu. Pravicové parlamentní strany zdiskreditovaly ochranu ekonomických liberálních hodnot, a tak levice nemá žádnou věrohodnou opozici. A za druhé je nositelem návrhu uznávaný liberální ekonom Pavel Kohout, který byl zakladatelem Úsvitu.
A právě Úsvit byl na jedné straně první, kdo upozornil na riziko islámské imigrace, ale na straně druhé toto varování zcela zdiskreditovala populistická prezentace jednotlivců. Jsem voják a setkal jsem se v Afghánistánu s tím, o čem se v ČR v poslední době tak vášnivě debatuje. Islámský radikalismus je pro panevropskou civilizaci hrozbou již od raného středověku. Nicméně pro naši kulturu je zcela nepochopitelná agresivita sebevražedných islámských radikálů, kteří ve jménu Alláha vraždí nejenom křesťany kdekoliv na světě.
Souhlasím s egyptologem doktorem Miroslavem Bártou, který dle mého názoru právem srovnává úpadek naší současné civilizace s civilizací egyptskou, či římskou. Úpadek, který se stejně jako v minulosti projevuje neschopností bránit svou identitu, včetně kultury.
Před svým působením u speciálních policejních a armádních sil, jsem byl příslušníkem Pohraniční policie. Dnes jsem přesvědčen, že její zrušení bylo ukvapeným a chybným krokem. Řada států EU není nejen schopna řádně hospodařit, ale ani řádně chránit své, potažmo naše, evropské hranice. Pokud máme jako stát s více než tisíciletou tradicí obstát, musíme být schopni své hranice chránit. Nejen před nelegálními imigranty z Afriky, Asie, či Blízkého východu, ale i před potencionálními imigranty z bývalých států Sovětského svazu, zejména při eskalaci bezpečnostních rizik na východ od nás.
Potřeba chránit vlastní hranice, však může nastat i například při pádu eura. Naše Česká koruna je v nestabilní Evropské unii velikou předností, kterou však bez ochrany hranic při pádu eura neubráníme. Úsvit musí donutit vládu k zavedení účinných postupů jednak při ochraně českých hranic, například po vzoru Austrálie, ale i dalších postupů při deportaci imigrantů z našeho území, například po vzoru USA.
Vláda ČR není schopna vyřešit problém ubytoven pro nepřizpůsobivé, natož aby mohli mít občané důvěru, že dokáže efektivně vyřešit problém ubytoven pro imigranty. Konec konců v Moravskoslezském kraji tyto problémy již začínají splývat.
Abychom však v nátlaku na vládu uspěli, musíme dle mého nastartovat široké občanské vzepětí slušných lidi, takzvaně zespoda. A k tomu potřebujeme vedle opoziční práce ve sněmovně i hodně tvrdé a usilovné práce v každém menším městě a věrohodné partnery. Úsvit již úspěšně spolupracuje s Blokem proti islámu docenta Konvičky a s tímto spolkem by měl podle mého názoru intenzivnější a co nejtěsnější spolupráci dále rozvíjet.
Jsem přesvědčen, že pokud společně objedeme republiku a vytvoříme kluby jakési národní koalice v každém okrese, máme šanci stát se silou, která donutí vládu opravdu jednat.
Dámy a pánové, doufám, že se Marek Černoch stane 1. místopředsedou Úsvitu a s Vámi společně vytvoříme z Úsvitu sílu, která dokáže hájit národní zájmy naší země. V tuto chvíli je rozhodnutí na Vás.
Děkuji za pozornost
Související
Volby ovlivní stranické rozpočty. ČSSD zřejmě přijde o miliony
Poslanec popsal, jak probíhalo jednání o vydání Babiše. A připomněl důležitý slib, který šéf ANO dal
Úsvit - Národní koalice , Miroslav Lidinský
Aktuálně se děje
včera
Karel III. o Vánocích neuvidí dva prince. Do Sandringhamu nepřijedou
včera
Schick pokračuje ve výtečné fazóně. Čtyřmi góly proti Freiburgu přeskočil Kollera
včera
Útočník z Magdeburgu míří do vazby. Bilance páteční tragédie se změnila
včera
Počasí se ochladilo a déšť se mění ve sníh. Meteorologové poskytli předpověď
včera
RECENZE: Americký muzikálový hit Čarodějka protíná Hollywood a TikTok
včera
Robert Fico je u Putina v Kremlu
včera
Ukrajinci zaútočili na Kazaň. Putin teď slibuje mnohem větší destrukci na Ukrajině
včera
Poslední šance si vyřídit všechno potřebné. Pošta sdělila, jak bude mít otevřeno
včera
Davidovou trápí vyhřezlá ploténka. Na operaci se však zatím nechystá
včera
Bramborový salát podle Magdaleny Dobromily Rettigové
včera
Prosincové projevy politiků: Pavel bude poslední v řadě. Promluví i Zeman
včera
Důchody dostanou lidé do Štědrého dne. Příští rok už to bude o Vánocích jinak
včera
Rok od střelby na FF UK: Oběti se spravedlnosti nedočkají, přestože viníka smrti 14 lidí známe
včera
Otevírací doba o Vánocích. Pořádky se nemění, zákon mluví jasně
včera
Rok od tragédie, která změnila život mnoha lidem. Česko si připomíná nejhorší masovou střelbu v historii
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Česko si připomnělo oběti tragédie na FF UK. Naší společností otřásla, říká Fiala
21. prosince 2024 21:56
Kate a William dojali Brity vánoční pohlednicí. Zachycuje klíčový moment tohoto roku
21. prosince 2024 20:30
Česká hymna poprvé zazněla před 190 lety. V Tylově Fidlovačce
21. prosince 2024 19:33
Policii znepokojuje, co se děje na D1 před Brnem. Ukázala záběry nebezpečných nehod
21. prosince 2024 18:50
Nobelova cena pro Trumpa? Při splnění jednoho předpokladu může být kandidátem
Pokud budoucí americký prezident Donald Trump dokáže docílit vyřešení konfliktu na Ukrajině, mohl by dostat Nobelovu cenu míru. V komentáři pro server Foreign Affairs napsal americký politolog Michael McFaul.
Zdroj: Jakub Jurek