Úsvit nepodpoří rozpočet, s kritikou vlády přišel i Okamura

Praha - Návrh státního rozpočtu na rok 2016, jehož základní ukazatele bude Sněmovna schvalovat ve středu, nepodpoří opoziční Úsvit. Vláda podle hnutí odmítá investovat do dlouhodobé ochrany hranic, ač imigrační krize bude pokračovat. Proti rozpočtu je i Okamurova SPD.

Úsvit bude při dalším projednávání návrhu prosazovat posílení kapitoly ministerstva vnitra o tři miliardy na vznik pohraniční stráže. Na technické zabezpečení hranic zařízeními k zjišťování pohybu a drony bude chtít vyčlenit pět miliard korun.

"Současné tempo snižování zadlužení a deficitu neodpovídá současným ekonomickým možnostem," uvedl poslanec Úsvitu Karel Fiedler. Schodek, který vláda navrhuje ve výši 70 miliard korun, by podle něho mohl být nejvýše 50 miliard.

Rozpočet nebude mít podporu ani tří poslanců za hnutí Svoboda a přímá demokracie. Jeho předseda Tomio Okamura před novináři mimo jiné podotkl, že vláda nepřináší zásadní podporu pro malé a střední podnikání. Hnutí žádá snížení daně z přidané hodnoty o procentní bod a to, aby se DPH hradila až ze zaplacených faktur.

TOP 09 už ohlásila, že bude prosazovat vrácení rozpočtu vládě k přepracování, aby snížila schodek o 20 miliard korun. Obdobný postup bude navrhovat i ODS.

Související

Více souvisejících

státní rozpočet Úsvit - Národní koalice Sociálnědemokratická strana Německa (SPD)

Aktuálně se děje

před 53 minutami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Diplomat prozradil, proč Putin eskaluje konflikt na Ukrajině. Kreml sdělil důvod odpálení rakety

Ruský prezident Vladimir Putin se snaží zastrašit západní spojence eskalací konfliktu, tvrdí bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy