Blbí novináři, stranické kecy. Sobotka pohrdá Čechy. Reakce na kauzu uniklých e-mailů jsou ostré

Praha – Poprask kolem uniklé e.mailové komunikace šéfa české kabinetu Bohuslava Sobotky neutichá. Podle právníka a bývalého poradce Václava Klause Pavla Hasenkopfa jde o zbytečný poplach. Sociolog a jedna z vedoucích postav Bloku proti islámu Petr Hampl to vidí podobně – už dříve prý bylo jasné, že Sobotka je služebník Německa.

„Kdyby v tom mailu bylo něco tajného a ne jen stranické kecy a snaha upoutat Sobotkovu pozornost (není tam fakticky nic, co by psal někomu Sobotka, ale vesměs jde o poštu určenou Sobotkovi), tak neřeknu, ale kdyby tam bylo něco tajného, tak zítra jedná Sněmovna o Sobotkově vydání k trestnímu stíhání a pozítří dává Sobotka demisi," hodnotí na Facebooku situaci kolem uveřejněné e-mailové komunikace právník Hasenkopf.

„Byl to osobní mail, ne úřední. Někteří novináři jsou zjevně ještě blbější, než premiérovi poradci, a to je co říct. Já jsem se Sobotkou jako s premiérem relativně spokojen a nemíním se účastnit štvanice na něj," dodává bývalý poradce prezidenta Václava Klause, která se aktivně angažuje také v kauze dětí Michalákových odebraných norskými úřady.

Ani pravicocý sociolog a jedna z vůdčích postav Bloku proti islámu Petr Hampl nechápe, proč je kolem toho všeho takový rozruch. „Bylo všeobecně známo, že je jen vykonavatelem vůle německé vlády? Bylo. Bylo všeobecně známo, že pohrdá obyvateli České republiky? Jednoznačně ano. Že se chystá zemi zaplavit islámskými radikály? Jednoznačně ano. Bylo všeobecně známo, že Česká televize a Český rozhlas fungují jako hlásné trouby vládní propagandy? Jednoznačně ano. Takže jaké tajemství se provalilo? Naprosto žádné," hodnotí zprávy posledních dní Hampl.

Poukazuje proto na jinou věc. „Zajímavější je to, co zatím neprasklo. Třeba to, že Bakala poskytuje ve všech médiích nakladatelství Economia prostor pro Sobotkovu propagandu. Nebo by bylo zajímavé vědět, co všechno slíbila Nova za inzerci, kterou dostala od Hate Free. Nebo korespondence s americkou ambasádou," dodal na sociálních sítích sociolog.

Související

Petr Fiala Komentář

Sliby, chyby? Sobotkovský obrat premiéra Fialy je výrazem odpovědnosti

Slibem nezarmoutíš, říká se u nás v kraji. To vyjadřuje i ironické ušklíbnutí nad opakovaným střídáním vzbuzování očekávání a následného nevyhnutelného zklamání, prorocky popsaného mistrem Cimrmanem už v principu jeho slavné frustrační kompozice. Ano, uhodli jste. Dnes bude řeč o předvolebním slibování. 
ČSSD Rozhovor

ČSSD si před 30 lety zvolila Zemana. Současné vedení připomíná správce konkurzní podstaty, říká politolog Bureš

Před 30 lety skončil třídenní sjezd sociální demokracie v Hradci Králové. Strana si na něm nejen změnila název, který používá dodnes (z Československá sociální demokracie na Česká strana sociálně demokratická), ale především si do čela zvolila Miloše Zemana. Jeho mandát však tehdy nebyl nikterak silný, upozorňuje politolog Jan Bureš v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Prorektor Metropolitní univerzity Praha i tak považuje zmíněný sjezd za klíčový pro úpravu do té doby nepříliš úspěšné politické strategie ČSSD. Ohledně její budoucnosti je pak spíše skeptický. Obává se, že v Česku se nyní odehrává podobný vývoj jako v jiných zemích regionu, kde zanikla skutečná levice a její místo zaujali populisté.

Více souvisejících

Bohuslav Sobotka Pavel Hasenkopf Petr Hampl

Aktuálně se děje

před 49 minutami

před 1 hodinou

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 2 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 8 hodinami

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy