Ovčáček zuří: Z novinářské stoky duní urážky, nenávist, zloba a faleš. Pohrdá vlastní zemí a jejími občany

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se na sociálních sítích kvůli dění v posledních dnech pustil nejen do muže, který slovně napadl prezidenta v Národním muzeu, ale také do novinářů, kteří celý víkend informovali o dění spojeném s předáváním státních vyznamenání.

Komentátoři českých deníků k předávání státních vyznamenání zaujali velmi ostrý postoj. A to se hradnímu mluvčímu vůbec nelíbí. „Dnešní noviny připomínají výron druhorepublikové nenávisti. Z novinářské stoky duní urážky, nenávist, zloba a faleš. Tato patologická sedlina společnosti pohrdá vlastní zemí a jejími občany. Jsou to média, kdo se snaží rozdělovat společnost,“ spustil Ovčáček.

Novináři také zkritizovali výběr oceněných. Vyznamenání dostala například ředitelka školy, který zakázala muslimské studentce nosit hidžáb. Zeman ji oficiálně ocenil za boj s netolerantní ideologií.

„Jak jsem předpokládal, novinářům nejvíc pije krev vyznamenání ředitelky Střední zdravotnické školy Ivanky Kohoutové. Statečné ženy, která několik let čelila štvanici ze strany ombudsmanky, neziskovek nebo České televize,“ postěžoval si na sociálních sítích Ovčáček.

Nešetřil ani muže, který už v sobotu před Zemanovým projevem ve znovuotevřeném Národním muzeu křičel protizemanovská hesla. „Pokusit se znectít slavnostní okamžik, který je spojený se 100. výročím naší státnosti, nenávistnými výkřiky, může jen jedinec, který, slovy Masarykovými, patří do patologické sedliny společnosti!“ vzkázal mu.

Nelíbilo se mu ani to, jakou pozornost tomuto incidentu věnovala média. „100 let ČSR? Ale kdeže! Otevření nádherně zrekonstruovaného Národního muzea? Ale kdeže! To některé novináře fakt nezajímá. Místo toho dělají hlavním článkem reklamu jedinci, který svými nenávistnými výkřiky - před stovkami slušných lidí - se pokusil zneuctít slavnostní okamžiky,“ prská Ovčáček.

Chvilka poezie s redaktorkou ČST Praha. V básni odvážně odhalila hlubiny svého nitra. pic.twitter.com/cJdTogpW6F

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 29. října 2018

Nakonec si postěžoval i na Noru Friedrichovou,  novinářku, reportérku a moderátorku České televize, která si na sociálních sítích utahovala z vyznamenání pro trio českých umělců – zpěváka Michala Davida a herců Ivana Vyskočila a Jiřího Krampola.

Související

Více souvisejících

státní vyznamenání Miloš Zeman Jiří Ovčáček Pražský Hrad Media Česká televize Nora Fridrichová

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 4 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy