Nejdůvěryhodnějším politikem je exministr Pospíšil, zato Blažek si důvěru nezískal

Praha - Češi nejvíce důvěřují exministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (40 procent). Na opačném konci žebříčku skončili ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek (10 procent) a ministr obrany Alexandr Vondra z ODS (osm procent), ukázal ve středu průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Nástupce Pospíšila, místopředseda ODS Pavel Blažek, si důvěru občanů zatím nezískal a přesvědčil pouze sedm procent obyvatel.Na druhé příčce důvěryhodnosti se umístil místopředseda ČSSD a senátor Jiří Dienstbier, který získal o tři procenta méně než Pospíšil. Pomyslnou bronzovou medaili s 36 procenty získala v průzkumu šéfka sněmovny Miroslava Němcová (ODS).V první desítce se umístili také předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka (32 procent) či předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg (31 procent).Předseda vlády Petr Nečas (ODS) s vicepremiérkou Karolínou Peake (LIDEM) se umístili na stupnici důvěryhodnosti zhruba v polovině. Nečas získal 17 procent a Peake o procento více. Radek John v čele Věcí veřejných boduje pouze se 13 procenty.Důvěrou u voličů naopak neoplývá člen Nečasova kabinetu, ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09), který obdržel devět procentních bodů. Bývalý ministr životního prostředí za ODS Pavel Drobil (osm procent), ani šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura (čtyři procenta) si voliče na svou stranu také nezískali.Průzkum se uskutečnil od 3. do 10. září na vybrané skupině 1036 dotázaných ve věku od 15 let.

Související

Více souvisejících

průzkumy politici

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 51 minutami

před 2 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 2 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 10 hodinami

Íránský prezident Ebráhím Raísí zemřel při pádu vrtulníku. Uhořel i ministr zahraničí

Íránský prezident Ebráhím Raísí a ministr zahraničních věcí Hosejn Amír Abdollahján zahynuli při pádu vrtulníku, který se v neděli v husté mlze zhroutil v hornatém terénu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy