Ovčáček se drsně pohádal s Čechy: Jděte to říct příbuzným lidí, kteří zemřeli na koronavirus

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana často a rád přispívá na sociální sítě. Pod některými příspěvky pak následně sám s Čechy diskutuje. Jeho poslední poznámka o cestování do zahraničí vyvolala bouřlivé reakce nejen na facebooku, ale i na twitteru.

Ovčáček se na sociálních sítích vrátil k tématu možného znovucestování do zahraničí. „'Co si to dovolují, zakazovat jezdit na lyžovačku do Cortiny!' křičeli 'nóbl lidi' na počátku pandemie koronaviru. 'Co si to dovolují, zakazovat jezdit do zahraničí!' kříčí 'nóbl lidi' v situaci boje s pandemií koronaviru,“ kritizuje hradní mluvčí ty, kteří by se rádi v brzké době podívali přes hranice.

Co si to dovolují, zakazovat jezdit na lyžovačku do Cortiny!křičeli “nóbl lidi” na počátku pandemie koronaviruCo si to dovolují, zakazovat jezdit do zahraničí!kříčí “nóbl lidi” v situaci boje s pandemií koronaviru

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) April 16, 2020

Jeho rázný komentář ovšem řadu Čechů pobouřil. „Třeba předloni bylo 'nobl lidí' na dovolené v zahraničí pět milionů. Trvat na právu cestovat, jakmile je to rozumně bezpečně znovu možné, není zpovykanost, ale základní nárok svobody. A tohle je a bude svobodná země, bez ohledu na mstivé a podlé poštívání z jakéhokoliv kouta,“ pustil se do Ovčáčka jeden z diskutujících na facebooku.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana si to ale nenechal jen tak líbit. „Ano, trvat na možnosti cestovat, až to bude z epidemiologického hlediska možné, je jistě velmi správné. Není ovšem správné to sobecky požadovat v situaci, kdy v celé Evropě a v USA umírají tisíce lidí. To je prostá ohleduplnost k bližním, potlačit své vlastní pocity. Nic více není od nikoho žádáno,“ poučoval pisatele Ovčáček.

Mluvčí také uvedl, že lidský život, byť jeden jediný, má podle něj větší cenu než nemožnost cestovat. „To je alfa a omega lidství. Pokud budeme nadřazovat své pohodlí nad tuto základní tezi, která je nepřekročitelná, propadneme se do hluboké temnoty,“ varuje Ovčáček.

Ani to ale rozzlobenému Čechovi nestačilo. „Tohle je palogika a demagogie. Tímto postupem tedy zakažte rovnou automobilismus, tam je s jistotou 5 mrtvých týdně,“ navrhl. „Jděte to říct do očí příbuzným lidí, kteří zemřeli na koronavirus, ju?“ vyzval ho na oplátku Ovčáček.

Tím ale debata mezi jedním z Čechů a mluvčím prezidenta neskončila. „Úplně s klidem. Všichni jednou zemřeme a jestli někdo má nádor velikosti hlavy, cukrovku, vysoký tlak, kardiostimulátor a věk 95 let a zemře na koronavirus, tak by zemřel stejně o týden později a ta kvalita života by byla spíše záporná,“ trval na svém diskutující. „Sám si píšete svůj osud,“ opáčil Ovčáček.

Ani další Čechy ale mluvčí svými slovy příliš nepotěšil. Podle některých jde o kádrování, další poukazovali na to, že za hranicemi mají partnery, členy rodiny nebo přátele. Další připomněli, že do Číny v době řádění koronaviru odletěl hradní delegace ve složení Vratislav Mynář, Martin Nejedlý a Jaroslav Tvrdík.

Všichni sice po návratu podstoupili test na koronavirus a byli v karanténě, jenže na sociálních sítích se objevilo hned několik fotek, na kterých je jasně vidět, že Nejedlý karanténu porušil a pohyboval se venku. „Odletět do infikované Číny a nebo si zajet zalyžovat do infikovaných destinací je jedno a to samé,“ zdůraznil jeden z těch, kteří s Ovčáčkem nesouhlasí.

Související

Jiří Ovčáček Glosa

Události Petra Nutila: Ovčáček proti Babišovi a zmatky kolem covidu

Moji milí, vítejte u dalšího vydání Událostí PN. Je před Vánocemi. Jak už jsem psal vloni, zkuste nezapomenout na to, že veškerý ten světélkující, ze všech stran povykující a obtěžující „vánoční“ teror je tu jen proto, že ve skutečnosti už neslavíme Vánoce, slavíme jakousi neurčitou simulaci bez významu, a aby nám to nebylo tak divné, všeprostupující konzum nahrazuje tu prázdnotu uřvaností.
Jiří Ovčáček Glosa

Události Petra Nutila: Pokání Jiřího Ovčáčka a Babišovo peklo

„Stydím se za to, co jsem dělal. Nenávist je můj největší hřích,“ posypal si hlavu popelem v rozhovoru se Světlanou Witowskou končící hradní mluvčí Ovčáček. A v rozhovoru působil tenhle hradní komik, bývalý autor komunistických Haló novin, wannabe křesťan a věčná attention whore sociálních sítí Jiří Ovčáček slušně, smířlivě a skoro by se zdálo, že celé to svoje angažmá hodlá spláchnout jako roli, která mu byla přisouzena, vnucena a kterou musel hrát. Na což by mu, upřímně řečeno, mohl skočit jen člověk buď s poruchou paměti, nebo zcela dementní. 

Více souvisejících

Jiří Ovčáček sociální sítě cestování zahraničí Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

včera

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

včera

V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly

Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy