Turecký úder v Sýrii? Babiš volá po rychlé reakci Evropy

Premiér Andrej Babiš (ANO) by uvítal rychlou reakci Evropy v otázce možného tureckého zásahu proti Kurdům v Sýrii. Varoval především před tím, že zásah by znamenal hrozbu další uprchlické vlny směřující do Evropy. Očekává také, že se bude záležitostí zabývat Rada bezpečnosti Organizace spojených národů. Novinářům to řekl po dnešním zasedání vlády.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Turecko chce vojensky vystoupit proti kurdským milicím YPG, které považuje za teroristickou organizaci. Milice společně s Američany bojovaly v Sýrii proti teroristické organizaci Islámský stát. Babiš novinářům řekl, že je vývojem překvapen.

Připomněl, že o Sýrii hovořil v září s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Uvedl tehdy, že země visegrádské skupiny, tedy Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko, podporují jeho záměr na vytvoření bezpečné zóny pro uprchlíky v severní Sýrii.

Babiš dnes řekl, že by očekával svolání Rady bezpečnosti. "A že začneme urychleně komunikovat," uvedl. Za prioritu označil jednání a řešení situace mírovou cestou. Aktivnější by podle něj měla být Evropa. "Měli bychom rychle reagovat a snažit se to řešit. Kdyby k tomu došlo, nastala by další uprchlická vlna, která by se týkala Evropy," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovu nekompetentnost odskáčeme všichni, Schillerová mate lidi a…

01.10.2020 22:02 Aktualizováno ROZHOVOR – Jeho zloba míří na premiéra. Předseda lidovců a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji…

TI: Strany daly zatím do krajské kampaně na 200 milionů korun

01.10.2020 19:17 Strany, hnutí a jejich koalice vložily podle organizace Transparency International do kampaně ke…

Kauza dolu Turów: ČR a Polsko budou o problému jednat, zároveň poběží…

01.10.2020 17:16 Česko a Polsko mají zájem dál přímo jednat o řešení situace kolem polského dolu Turów, přestože…

Petříček a Rau chtějí podporu Bělorusů jako prioritu EU

01.10.2020 16:57 Podpora občanské společnosti v Bělorusku by měla být jednou z priorit zahraniční politiky Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama