Řidič vydal školákům špatné jízdenky, měli platit každý 1000 korun. Zasahovala policie

Ke konfliktu mezi revizorem, řidičem regionální autobusové linky společnosti Arriva a třídou pražských středoškoláků na cestě ke Slapské přehradě musela být přivolána policie. Na tento incident upozornila Česká televize ve svém pořadu Události.

Policie byla přivolána, když konflikt trval přes půl hodiny a nikdo nehodlal ustoupit. Vše začalo tím, že studenti při nástupu do autobusu koupili jízdenky podle pokynů své učitelky, ale řidič jim omylem vydal jízdenky bez zahrnutí cílového pásma, takže místo 20 Kč zaplatili jen 15 Kč. Při kontrole revizor zjistil, že mají neplatné jízdenky pro své pásmo, a každému studentovi udělil pokutu 1000 korun.

„Vznikl spor s revizorem, jestli pokutu za všechny zaplatí řidič, nebo každý z nás,“ uvedl jeden ze studentů střední školy ve vysílání ČT.

Vedení kraje určilo, že chyba byla na straně řidiče a dopravce bude čelit sankcím v řádu desítek tisíc korun.

"Studentům přijde omluva a nebudou muset platit žádnou pokutu," uvedl radní pro dopravu Středočeského kraje Petr Borecký pro ČT.

Mluvčí Arriva ČR, Jan Holub, potvrdil, že pokud jejich zaměstnanec udělal chybu, dopravce uhradí stanovenou sankci. Řidič chybu uznal a dopravce nyní čeká na zápis od revizorů.

Role revizorů na středočeských autobusových linkách se bude zvyšovat, protože kraj testuje nástup všemi dveřmi, což uleví řidičům od prodávání a kontroly jízdenek, upozornil server Zdopravy. Tento test probíhá na linkách 519 (Sedlčany – Votice) a 705 (Poděbrady – Čáslav) a má ukázat, zda by se tento systém mohl rozšířit na celý kraj.

Cílem pilotního provozu je zjistit, jak cestující využívají nástup všemi dveřmi, jaké jsou dopady na pobytové doby v zastávkách a kolik revizorů bude potřeba. Původně měl být test proveden na linkách z Prahy, ale Ropid se obával velkých úniků tržeb.

Související

Více souvisejících

Autobusy Středočeský kraj

Aktuálně se děje

před 46 minutami

včera

včera

včera

Arktida

Jak zachránit počasí na Zemi? Po celém světě začaly zásadní experimenty

Britská vládní agentura ARIA (Advanced Research and Invention Agency) oznámila zahájení několika experimentů s geoengineeringem po celém světě – od Arktidy až po Velký bariérový útes. Cílem je otestovat různé způsoby, jak dočasně snížit globální teploty a získat klíčová vědecká data, která by mohla pomoci odvrátit blížící se klimatické zlomy.

včera

Polská armáda, ilustrační fotografie

Polsko se profiluje jako nová vojenská velmoc. Po Evropě chce zásadní změnu

Polsko se profiluje jako nový pilíř evropské obrany a po evropských spojencích požaduje, aby byli obranyschopní. V reakci na zhoršující se bezpečnostní prostředí masivně investuje do armády, navyšuje stavy profesionálních vojáků a udržuje robustní tankové vojsko. Díky těmto krokům se zařadilo mezi nejvýznamnější vojenské síly nejen v Evropě, ale i na globální scéně.

včera

včera

včera

včera

Indie, ilustrační foto

Indie: Celý národ je šťastný, že jsme se pomstili

Indický ministr pro zahraniční záležitosti Kirti Vardan Singh v reakci na nedávné raketové útoky na Pákistán prohlásil, že „celý národ je šťastný, že jsme se pomstili“. Podle něj Indie „důstojně odpověděla těm, kdo zabili nevinné lidi a zanechali po sobě ovdovělé ženy“, přičemž narážel na smrtící útok na turisty v Pahalgamu, ke kterému došlo minulý měsíc.

včera

včera

včera

Indická armáda, ilustrační fotografie.

Indie, nebo Pákistán? Velké srovnání vojenských kapacit. Převaha ale nemusí být rozhodující

Na první pohled by se mohlo zdát, že Indie má v ozbrojeném střetu s Pákistánem jednoznačnou převahu, ať už z hlediska velikosti armády, ekonomiky, nebo technologií. Tento dojem je však klamavý. Obě země totiž disponují téměř totožným počtem jaderných hlavic, které, a to je podstatné, budovaly primárně jako protiváhu tomu druhému. Nepřátelství mezi dvěma jadernými státy v jedné z nejhustěji zalidněných oblastí světa je mimořádně riskantní a zdaleka nepřináší ohrožení pouze pro jižní Asii.

včera

včera

včera

Vatikán, ilustrační foto

Kdo nahradí Františka? Favorité na papeže už nejsou jen z Evropy

Dnes se v Sixtinské kapli ve Vatikánu sejdou kardinálové, aby zahájili konkláve, tajnou volbu nového papeže. Mezi favority hlasování, které může zásadně ovlivnit směřování katolické církve na desítky let dopředu, nefigurují pouze Evropané, ale také kandidáti z USA, Ghany, Konga či Filipín.

včera

včera

Friedrich Merz (CDU)

Merz začíná extrémně oslaben. Na vině jsou i koaliční partneři, zaplatí za to celé Německo

Nový německý kancléř Friedrich Merz vstupuje do úřadu s podlomeným mandátem. Už samotná skutečnost, že musel být zvolen až na druhý pokus kvůli vzpouře vlastních koaličních poslanců, je signálem hluboké nestability. Znamená to jediné: Merz nemusí mít sílu prosadit zásadní body svého programu. Pro Evropu, která od Berlína očekává jasné vedení v době geopolitické nejistoty, je to varovný signál.

včera

včera

včera

Až uvidíme bílý dým, bude jasno. Kardinálové se chystají k volbě papeže

Ve středu se ve Vatikánu otevřou brány konkláve, které rozhodne o novém papeži pro půdruhé miliardy katolíků po celém světě. Tradiční signál z komína Sixtinské kaple, černý nebo bílý kouř, světu napoví, zda kardinálové dospěli k volbě, nebo zda jednání pokračuje.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy