V ZŠ Palmovka v Praze 8 dnes byla organizace předávání na třídních učitelích. Podle ředitelky školy Ivany Vanišové se někteří pedagogové se svými žáky sešli při příležitosti předání vysvědčení v parku nebo třeba v cukrárně. Další učitelé se s žáky potkali ve třídách v různých časech, které si individuálně s dětmi domluvili. Vyhláška ministerstva, která dovolila žákům vyzvednout si vysvědčení společně se svými spolužáky ve své kmenové třídě, přišla podle Vanišové pozdě.
"Pan ministr svůj pokyn vydal pozdě, tedy v době, když už jsme toto měli vyhlášené a netušili jsme, že se pravidla natolik rozvolní a hromadné rozdávání vysvědčení bude umožněno," řekla ředitelka.
Učitelé předávají vysvědčení mimo budovu i v ZŠ T. G. Masaryka v Praze 12. "Využili jsme toho, že děti se mohou setkat a můžou přijít, ale vydáváme vysvědčení před školou ve venkovním prostoru, kam mohou přijít i rodiče žáků," řekla ředitelka školy Jindřiška Kulišová. V 08:00 svá vysvědčení před školou převzali žáci prvních tříd, mnozí za podpory svých rodičů. Na předání vysvědčení byla každému ročníku vyčleněna půlhodina. Žáci posledního ročníku tak svá závěrečná vysvědčení obdrží v poledne a poté budou mít domluvený rozlučkový program, který si sami zorganizovali, dodala Kulišová.
Mimo budovu školy se konalo předávání vysvědčení i na ZŠ a MŠ Smolkova v Praze 12 či v ZŠ Mendelova v Praze 11. Žáci si svá hodnocení převzali například na hřišti, před vchodem do školy či v atriu. Školy to uvedly na webu.
Mnohé školy mají ve dnech 29. a 30. června ředitelské volno. Někteří ředitelé se pro dřívější ukončení školního roku rozhodli kvůli letošní neobvyklé situaci, kdy se část pololetí vyučovalo na dálku. Kvůli šíření koronaviru se totiž 11. března zavřely školy a v květnu a červnu se jejich provoz obnovil jen částečně. V běžném režimu by měly začít fungovat od září.
Kvůli uzavření škol v souvislosti s mimořádnou situací kolem koronaviru doporučovalo ministerstvo školství slovní hodnocení. Školy ho využívají spíše výjimečně.
"U nás převažují známky. Slovní hodnocení jsme volili jen tam, kde by hrozil nějaký malér, tedy v případě, kdy děti měly špatnou známku v pololetí a práce během toho následujícího období nestačila ke zlepšení známky i přes viditelnou snahu a spolupráci z jejich strany," řekla Kulišová.
Podle vedoucího Unie školských asociací CZESHA Jiřího Zajíčka při rozhodování o závěrečné klasifikaci učitelé vycházeli hlavně z výsledků za období prezenční výuky. Navíc přihlédli k pololetnímu vysvědčení a hodnocení práce žáků od 11. března, kdy se začalo učit na dálku.
Související
Školní rok v Česku skončí dříve, než se původně předpokládalo
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
ministerstvo školství , děti , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) , Školství
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Trump zahájil Projekt Svoboda. Armáda bude vyvádět uvízlá plavidla z Hormuzského průlivu
před 2 hodinami
Předčasné letní počasí definitivně ukončilo zimu v Česku
včera
Trump slíbil zrušení cel na whiskey. Zásluhy připsal králi Karlovi
včera
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
včera
Vracím České televizi peníze, přiznal novinář Moravec
včera
Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému
včera
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
včera
Hasiči hasí požár v Českém Švýcarsku na několika úsecích. Počasí vše komplikuje
včera
Spotify se snaží upozornit na hudbu od AI. Experti ale varují
včera
Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa
včera
Je to politická akce, nikoliv vojenské cvičení, odmítl Macinka účast Pavla na summitu NATO
včera
Německo poprvé zareagovalo na ohlášené stažení tisíců amerických vojáků
včera
Nové varování před požáry. Meteorologové rozšířili výstrahu
včera
Trump prozkoumá nový íránský mírový návrh. Dopředu ale naznačil, jak se zachová
včera
Babiš si prosadil dalšího zmocněnce. Landovský má dohlédnout na obranné výdaje
včera
Devět zraněných po nehodě horské dráhy v Hradci Králové. Případ řeší policie
včera
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
včera
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
včera
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
včera
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
Jak slibovala předpověď, letní počasí během prvního květnového víkendu předčasně dorazilo do Česka. Už v sobotu překročila maxima hranici 25 stupňů. Podle meteorologů má být dnes ještě o několik stupňů tepleji.
Zdroj: Jan Hrabě