Dvacet muslimů napadlo v Olomouci odpůrce islámu a imigrace. Křičeli, že budeme otroky

Olomouc - Skupina 15 až 20 zahraničních studentů dnes odpoledne v centru Olomouce slovně zaútočila na dva aktivisty, kteří naproti radnici postavili stánek s peticí proti kvótám na imigranty. Při incidentu nebyl nikdo zraněn a policie zjišťuje, zda cizinci nespáchali přestupek. Organizátoři petice tvrdí, že jim zahraniční studenti zdemolovali stánek. Na cizince podali trestní oznámení.

Krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková ČTK řekla, že odpoledne ke stánku s peticí proti kvótám na imigranty přistoupila skupina zhruba 15 osob. "Jednalo se o cizince, kteří slovně vyjádřili svůj nesouhlas s probíhající peticí. Jeden z nich se snažil stánek poškodit. V jeho jednání mu však zabránili přítomní policisté. K fyzickému napadení, ke zranění ani ke škodě na majetku nedošlo," uvedla."Za pár let budete jen našimi otroky. Stejně si vás koupíme," měl také ve čtvrtek na členy protiislámské iniciativy řvát jeden z mužů.Zástupci iniciativy Islám v ČR nechceme (IVČRN) uvedli, že petiční stánek v centru Olomouce se znelíbil skupině zhruba 20 muslimů, kteří na aktivisty už čekali. "Přišli a začali do všeho kopat. Petiční stánek naprosto zdemolovali. Zastavil je až rázný přístup policistů, kteří útočníky zpacifikovali," sdělil ČTK mluvčí iniciativy Artur Fišer. Na místo podle něj přijely čtyři hlídkové vozy policie. "Napadení členové IVČRN následně podali na muslimské útočníky trestní oznámení," dodal.Incident potvrdil rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller. "Skupina antiislamistů nechávala podepsat kolemjdoucí petici proti imigraci. Několik zahraničních studentů Univerzity Palackého šlo okolo a po pár ostřejších slovech na adresu antiislamistů jeden ze studentů strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví. Toť vše," uvedl Miller na svém facebookovém profilu.Vedení univerzity si zahraničního studenta, který z petičního stánku strhl plakát, pozve k pohovoru. "Buď já nebo pan děkan si dotyčného pozveme a vysvětlíme mu, že takto to dělat v ČR nebudeme. Jestli chce, ať si založí vlastní petici Chceme v ČR přistěhovalce a já ji klidně podepíšu jako první. Po otcovské domluvě bude možná i nějaká sankce, ale zatím nechci předbíhat," podotkl rektor.Evropská komise navrhla, aby další země osmadvacítky v příštích dvou letech převzaly od Itálie a Řecka 40.000 žadatelů o azyl. Na Česko by mělo připadnout 1328 lidí. Česko ale s povinnými kvótami na přerozdělování uprchlíků nesouhlasí a bude se v rámci EU snažit, aby neprošly.

Reakce poslance Marka Černocha:

Ve čtvrtek se na náměstí v Olomouci odehrál incident u provizorního petičního stánku hnutí Islám v ČR nechceme, kde byly k dispozici podpisové archy petice proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků do ČR. Kolem stánku se shlukla skupina Arabů, kteří křičeli: „Do 15 let budete naši otroci!". Podle svědků šlo o značně vyhrocenou situaci, při níž se místní občané doslova báli o život. Aby toho nebylo málo, tento incident pokračoval ještě v pátek, kdy znovu skupina asi 20 Arabů začala agresivně ničit vybavení aktivistů IVČRN hned při jeho vybalování. Situace eskalovala tak, že musela zakročit Policie ČR.

Nebudu lidi paušalizovat a házet všechny muslimy do jednoho pytle, ale je vidět, jak tito lidé myslí a jaký mají cíl. Je nejvyšší čas, ne-li pozdě, sundat si růžové brýle a vytáhnout hlavy z písku a říct, že se velice pletou! Žádný občan České republiky nebude ničí otrok a tito lidé se s takovým názorem mohou vydat zpět do své vlasti. My žijeme ve své zemi a nikdo nám nebude říkat, že budeme jeho otroky. Na to je jediná odpověď: NEBUDEME!

Nechci se připojovat k rozněcování jakékoli náboženské, etnické či jiné nesnášenlivosti v naší zemi, ale když vidím plány EU, jak se vypořádat s vlnou imigrantů, je nutné se proti tomu postavit. Evropská komise, jak už asi většina lidí ví, chce, aby Česká republika přijala 1328 uprchlíků, Syřanů a Eritrejců, kteří se přes Středomoří dostali do Evropy. A já musím znovu zdůraznit svůj kategorický nesouhlas s tím, aby naší zemi někdo diktoval, kolik máme přijmout imigrantů. Pomáhat druhým je správné, ale vše má své meze. Je nanejvýš třeba přehodnotit tyto své postoje a nahlížet na problém invaze do Evropy reálně. Ano, ve světle událostí poslední doby mám neodbytný pocit, že jde opravdu o cílenou invazi. Podle informací zpravodajských služeb jsou uprchlíci často mladí muži v produktivním věku a s vojenským výcvikem. Obávám se, že pohlížet na pomoc těmto, zdůrazňuji, ilegálním imigrantům jako na svou povinnost, je hluboký omyl, který by se nám a našim dětem fatálně vymstil. Důrazně apeluji na všechny své kolegy-politiky, a to nejen naše, ale zejména ty evropské. Je třeba důrazně odmítnout jakékoliv nesmyslné kvóty, radikálně změnit azylové právo, učinit Evropu pro takovou imigraci jako zcela nedostupnou a neatraktivní. A to rychle.

Masový příliv imigrantů znamená nejen bezpečnostní riziko, ale nutně povede k eskalaci obrovských sociálních, zdravotních, ekonomických a kulturních problémů.

Česká republika není státem, který by striktně odmítal přijmout občany jiných zemí, právě naopak. Češi jsou solidární národ. Ale mojí povinností je v první řadě hájit práva a bezpečnost našich občanů.

Návrh hnutí Úsvit na novelu zákona o církvích, který zabraňuje šíření nebezpečných náboženství v České republice bude brzy projednávat Poslanecká sněmovna. Věřím že nás a náš návrh podpoří i poslanci jiných stran.

Související

Více souvisejících

Muslimové olomouc Imigranti z Afriky a Blízkého Východu

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 45 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Kanada

Mohou USA sebrat Britům Kanadu? Historie ukazuje, že teoreticky ano

Možnost, že by Spojené státy mohly usilovat o anexi Kanady, se může zdát jako vzdálený a přehnaný scénář. Nicméně historické precedenty a ústavní mechanismy Spojených států naznačují, že tato otázka by neměla být brána na lehkou váhu, varuje server The Conversation.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Vladimír Putin a Donald Trump

Trump se sejde s Putinem

Donald Trump oznámil, že se připravuje setkání mezi ním a ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Nově zvolený americký prezident však neuvedl, kdy přesně by mohlo k této schůzce dojít. Ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě prohlásil: „Putin se chce setkat a my to organizujeme.“

před 5 hodinami

Požár v Kalifornii

10 mrtvých, astronomické škody. Požár v Los Angeles je jednou z nejhorších katastrof v historii

Lesní požáry v Kalifornii, které se během posledních dnů rozhořely v oblasti Los Angeles, způsobily dosud nepředstavitelné škody. Společnost AccuWeather výrazně navýšila svůj předběžný odhad celkových ztrát, které nyní mohou dosáhnout až 150 miliard dolarů, což je výrazný nárůst oproti původnímu odhadu ve výši 57 miliard dolarů. Podle BBC jde o jednu z nejhorších katastrof na území USA.

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

Petr David Josek s vítěznou fotografií roku 2024 v soutěži Czech Press Photo. Prohlédněte si galerii

Czech Press Photo 2024 vyhrál Petr David Josek z AP. Michal Zelinka z INCORP images získal ocenění druhý rok po sobě + VIDEO

Fotograf Petr David Josek z agentury AP si odnáší hlavní cenu Czech Press Photo 2024. Jeho vítězný snímek zachycuje dramatický okamžik překážkového běhu na olympiádě, který dokonale vystihuje napětí a odhodlání sportovců. Již druhý rok po sobě zvítězil v juniorské kategorii také fotograf fotografické agentury INCORP images.

včera

Grónsko

Může Trump skutečně získat Grónsko? USA už to jednou zkusily, tentokrát mohou uspět

Myšlenka, že by Donald Trump mohl koupit Grónsko, může znít absurdně, ale technicky to není zcela nemožné. Pokud by Spojené státy skutečně usilovaly o získání kontroly nad největším ostrovem na světě, nabízí se několik možností, jak by tento proces mohl proběhnout. Nicméně každý z těchto scénářů čelí zásadním právním, politickým a etickým výzvám, uvedl server Politico.

Aktualizováno včera

včera

včera

Ilustrační foto

Noční můra úřadů: Proč je evakuace Los Angeles nadlidský úkol?

Los Angeles čelí jednomu z nejničivějších požárů ve své historii. Počet evakuovaných obyvatel přesáhl 130 000, přičemž pět lidí přišlo o život. Kromě zničených domovů a spálené krajiny přináší požáry další příběh – příběh evakuace provázené chaosem, dopravními zácpami a zoufalými rozhodnutími.

včera

Ilustrační foto

Nebezpečný čínský virus už řeší i české úřady. Vydaly první doporučení

Lidský metapneumovirus (HMPV) je virové onemocnění respiračního traktu, které se obvykle projevuje příznaky podobnými běžnému nachlazení. Objeven byl v roce 2001 v Nizozemí, ale retrospektivní analýzy naznačují jeho přítomnost v lidské populaci již od roku 1958. V posledních týdnech je aktivní především v Číně, ale i český Státní zdravotní ústav zveřejnil podstatné informace o této nemoci.

včera

včera

včera

Alexander De Croo

Belgického premiéra De Crooa se pokusili otrávit

V listopadu loňského roku obdržela kancelář belgického premiéra Alexandra De Crooa dopis obsahující bílý prášek, který byl nyní identifikován jako strychnin – silný jed, který může být smrtelný. Incident vedl k hospitalizaci jednoho z premiérových poradců, který přišel s látkou do styku.

včera

Dmitrij Peskov

Trumpovy nároky na Grónsko pobouřily svět. Exministr před Trumpem couvá, Rusko zavírá oči

Plán prezidenta USA Donalda Trumpa na potenciální získání Grónska, autonomního území Dánska, vyvolal vlnu reakcí na mezinárodní scéně. Trump naznačil, že by Spojené státy mohly využít ekonomický nebo vojenský nátlak k zajištění kontroly nad touto strategickou arktickou oblastí. Jeho výroky však vyvolaly ostré odsouzení ze strany evropských lídrů i znepokojení Kremlu, který označil situaci za "dramatickou".

včera

Policie definitivně uzavřela případ úmrtí populárního herce Karla Heřmánka

Policie definitivně uzavřela případ loňské smrti populárního herce Karla Heřmánka. K trestnému činu podle vyšetřovatelů nedošlo. Heřmánek zemřel na konci srpna na střelnici na Příbramsku. Bylo mu 76 let. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy