Evropa ustupuje uprchlíkům, dopadneme velmi špatně, varuje Oldřich Kaiser

Praha - Migrační krize, která už několik měsíců doléhá na Evropu, trápí nejen politiky. Stále více znepokojení vyjadřují i známé osobnosti, mezi nimiž není výjimkou ani herec Oldřich Kaiser. Pro EuroZprávy.cz sdělil, jaký má na uprchlickou krizi názor.

Kaiser popísá, že by se řadil mezi takzvané sluníčkáře, kteří uprchlíky ze zemí Blízkého východu a z Afriky v Evropě vítají. "Vnímám to jako velikou hrozbu," přiznal ustaraně.

Nutno dodat, že ve svém názoru není osamocen. Například jeho herecký kolega Jiří Krampol má vztek nejen na migranty, ale právě i na sluníčkáře. "Přijedou čtyři krásné autobusy, v nich utečenci udělají bordel, ale nechutný. To bylo opravdu odporný, co v té televizi ukazovali. Co z toho autobusu udělali, to ani nemůžu říkat. To se stydím říkat. Vylezou z toho ven, někde se ubytují. Tam udělají druhý bordel a čekají, až pojedou do Německa. Teď přijde banda těch blbů sluníčkářů, kteří jdou a uklízí po nich ty autobusy," řekl Krampol serveru EuroZprávy.cz.

Podle Krampola by se lidem mělo pomoci, ale ne tímto způsobem. "Co to je? Já přijdu někam na návštěvu a budu se tam chovat jak dobytek? Udělám bordel, odejdu a nechám to tak? A ještě to pomluvím a budu dělat nějaká vulgární gesta, A všichni furt chodí po špičkách, aby se někdo neurazil. To já jsem uražený za to, že teta jde do nemocnice, musí si přinést hajzlpapír z domova. A že mi pošlou 40 korun k důchodu. Takhle hnusně se žádný režim ke starým, nemocným a postiženým lidem nechoval. Je to odporné a neříkám to jenom já, říká to spousta lidí," dodal herec a moderátor.

Režisér Zdeněk Troška je pro změnu přesvědčen, že jsme svědky detailně propracovaného plánu, jak si podmanit svět. "Vším k většímu, největšímu obohacení! Bezohlednost kapitálu, pohrdání lidmi a vším, čeho lidská rasa dosáhla, všechno směnit za dolar! Ano, dolar, mamon! To je jediná kultura, jediný Bůh! Srazit protivníka na kolena, rozvrátit jakoukoliv jednotu na světě, ale hlavně v Evropě, nastolit chaos, agresi, svou jedinou nadvládou pak rozhodovat o bytí a nebytí všech," uvedl pro EuroZprávy.cz režisér.

Podle něj je součástí plánu vedle rozbití dobře fungujících států i rozvrácení evropské prosperity a skoro tři čtvrtě století trvajícího klidu a míru přesunem milionů muslimů do Evropy. "Víme, že v těchto zemích jsou lidé sdělovacími prostředky přímo nabádáni k tomu, aby šli do Evropy, hlavně Německa, Švédska a Anglie, kde na ně čeká příjemný, bezpracný život s vysokými životními dávkami. Prostě ráj na zemi zaživa," dodal.

Je mu také jasné, proč migranti nechtějí žít na venkově a v malých městech a žádají přijetí do velkých měst. "Tam pak jejich mnohočetná komunita bude ze zákona pobírat milionové podpory; čím větší bude, tím víc peněz jim bude přiděleno. A stane se, že ve volbách snadno získá nejvíc hlasů. A bude rozhodovat, nastolí své zákony a práva, svůj způsob života," tvrdí pro EuroZprávy.cz Troška.

Kaiser se ale na celou krizi podíval ze širšího spektra a tvrdí, že se v ní nabízí paralela s rokem 1938 a 1939. "Ona tu prostě je. Tehdy taky všichni ustupovali a jak to dopadlo. Evropa teď taky ustupuje. Myslím, že to je něco podobného a řekl bych, že je tady zaděláno. A řešení, nacházíme se v situaci deset minut po dvanácté," uvedl pro EuroZprávy.cz.

Jak by Oldřich Kaiser migrační krizi vyřešil? Odpověď nejen na tuto otázku najdete v rozhovoru, který si na serveru EuroZprávy.cz budete moci přečíst už v sobotu!

Související

film Poslední závod

RECENZE: Poslední závod aneb krásně nasnímaný boj o život Hanče a Vrbaty

Výpravné historické drama z počátků lyžařského sportu v Krkonoších vypráví nejen o nacionalistické řevnivosti Čechů a Němců, ale také o síle přátelství a zarputilosti Bohumila Hanče. Samotný závod se po prvním kole mění ze sportovního klání na boj o přežití. Ukazuje se tak, že i české hory umí zahýbat s lidskými osudy.

Více souvisejících

Oldřich Kaiser Jiří Krampol uprchlíci

Aktuálně se děje

před 57 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 5 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy