Zemanova mlátička: Co víme o muži, který ve volebním štábu napadl novináře?

Praha – Víkendové volby negativně poznamenal incident, kdy akreditovaný novinář napadl jiné novináře, kteří natáčeli kolaps zřejmě silně opilého muže a následný zásah rychlé lékařské pomoci v TOP hotelu, kde měl sídlo předvolební štáb prezidenta Miloše Zemana. Kdo je onen muž, který novináře velmi nevybíravě napadl, rozebírá investigativní novinář Jaroslav Kmenta v článku “Zemanův boxer” vydělává s pomocí státu.

Incidentem, ke kterému došlo v sobotu po vyhlášení výsledků voleb, se zabývá policie. Karel Slezák akreditovaný jako novinář napadl reportéry, kteří natáčeli kolaps jiného, zřejmě opilého, novináře.

Právě postavou Karla Slezáka se zabývá Kmenta ve svém textu zveřejněném na sociálních sítích. „Tento muž o sobě tvrdí, že je novinář. To je pravda jen z malé části. Jako novinář působí v médiu Pražský zpravodaj (noviny pro Prahu a střední Čechy). Jinak je to bývalý boxer a hlavně podnikatel, který dělá byznys s pomoci některých státních institucí,“ vysvětluje.

„Pan Karel Slezák je externí spolupracovník,“ potvrdil serveru EuroZprávy.cz Aleš Fritscher. „Jako vydavatel se distancuji od tohoto jednání a věřím, že pan Karel Slezák celou záležitost řádně vysvětlí. Opakuji ještě jednou, že se distancujeme od tohoto chování a nepovažujeme ho za přípustné, ale za osobní selhání při řešení sporu,“ dodal Fritscher.

Kmenta také poukazuje na to, že Slezákovo jméno se vyskytuje v archivech bývalé Státní bezpečnosti. „Ale nebyl evidován jako spolupracovník či jako kádrový důstojník. V záznamech se hovoří o tom jen o tom, že byl prověřovanou osobou II. Správy (kontrarozvědky) pod krycím jménem Karel,“ vysvětluje novinář.

Zmiňuje také jeho podnikatelské aktivity a netransparentnost jeho firmy, která má v obchodním rejstříku od roku 1991 jen dvě listiny. „Z jednoho takového záznamu vyplývá pouze to, v roce 2007 vykazovala firma výkony kolem 2 milionů korun. Slezákova firma uvádí na svých webových stránkách, že 'pořádá koncerty klasické hudby na vysoké umělecké úrovni',“ cituje novinář.

Píše také, že jeho firma pořádá koncerty na a prestižních místech Prahy, jako jsou například Pražský hrad, Rudolfinum, Klementinum a kostely na Starém Městě. „Pořádáme také koncerty k významným událostem, jako bylo výroční zasedání MMF, summit NATO, návštěva Královny Alžběty II., dánského prince Henrika II. Atd.,“ dodala firma. Hlavními hvězdami jejich programů jsou Jan Dvorský a Barbara Slezáková. „Barbara Slezáková je dcera Karla Slezáka. Je sopranistka. Absolvovala Hudební fakultu AMU v Praze. V premiéře opery L.Fišera “Lancelot” ztvárnila hlavní ženskou roli Sandriny. Od roku 2001 hostuje ve Státní opeře v Praze. Koncertně vystupuje jako sólistka Opery Ars Magna v České republice (cyklus koncertů ve Španělské synagoze v Praze) i v zahraničí (Německo, Itálie, Švýcarsko),“ pokračuje Kmenta.

„Slezákova firma pořádá zejména Vánoční koncerty a využívá k tomu význačná historická místa, které jsou v převážné míře majetkem státu. Jde třeba o sál Klementinum v Zrcadlové kapli, nebo v Kostel Sv. Tomáše, nebo v Kostel Sv. Salvátora,“ zdůrazňuje novinář s tím, že na jednom koncertu tak lze vydělat až 160 tisíc korun. „Za devět koncertů jde tedy o částku 1,440.000 korun. Nájemci (tedy státu) z toho firma zaplatím 90 tisíc korun bez DPH. Pro Slezáka je to dobrý byznys. Firma tak může získat pro sebe a na zaplacení účinkujících cca 1,3 milionů korun. Podotýkám, že tohle je jen odhad na základě obvyklé ceny vstupenek a míst k sezení v sále,“ vysvětluje.

Cituje také z několik let starého rozhovoru, ve kterém moderátor Jan Rosák zpovídal nejen Slezáka, ale i bývalého boxera Rostislava Osičku. „Karel je vynikající chlapík. Je velmi nadaný boxersky, taky po stránce kumštu. Takže si naprosto rozumíme,“ řekl tehdy o Slezákovi Osička.

Související

Více souvisejících

Jaroslav Kmenta prezidentské volby 2018 novináři Napadení novinářů ve štábu Miloše Zemana (27.1.2018) Karel Slezák

Aktuálně se děje

před 27 minutami

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy