Nepřízpůsobiví občané na programu jednání vedení města

Český Těšín - Kvůli údajnému stěhování nepřizpůsobivých občanů do volných bytů v domech soukromých vlastníků jednalo ve středu vedení města se zástupci firmy RPG. Obavy se ale nepotvrdily, informovala Mediafax mluvčí města Dorota Havlíková.

"Vedení města bylo stejně jako mnozí občané znepokojené informacemi o údajné snaze přestěhovat do volných bytů problémové občany z jiných lokalit. Prozatím se ale nic takového nepotvrdilo," uvedla Havlíková.Záznamy z ohlašovny ukazují, že je fluktuace obyvatelstva na stejné úrovni jako v minulosti. Také sociální odbor městského úřadu neeviduje nové žadatele o dávky, migrace problémových občanů tedy prozatím probíhá pouze v rámci města. Ani kontroly žádné závadné chování neprokázaly. Zástupce společnosti RPG, která vlastní především byty ve středu města a několik domů na sídlištích, ujistil, že firma nemá zájem stěhovat do svých domů na území města nepřizpůsobivé občany a že si budoucí nájemníky prověřuje.Schůzky se zúčastnili starosta i místostarostové, sociální pracovníci, ředitel městské policie, zástupce státní policie, právnička úřadu a také zástupce vlastníka bytového fondu RPG byty. Zástupce dalšího velkého vlastníka, společnosti CPI, se z jednání omluvil. S ním proto vedení města problém probere v jiném termínu.V budoucnu by měla podle Havlíkové v Českém Těšíně fungovat spolupráce mezi sociálními pracovnicemi, strážníky, policisty a majitelů bytů při potírání negativních jevů a zamezení vzniku problémových lokalit. Společně budou provádět kontrolu, zda v bytech nežije větší počet lidí, než je přihlášen, a zda děti z problémových rodin chodí do školy. Radnice bude i nadále sledovat přihlašování přespolních obyvatel i nové žadatele o sociální dávky.

Související

Zámek Tovačov. (autor: Pavel Vlach)

Zámek Tovačov se pyšní nejvyšší zámeckou věží u nás

Ač nepříliš známý, o to však zajímavější zámek Tovačov leží ve stejnojmenné obci, v okrese Přerov v Olomouckém kraji. Dodnes ho tvoří rozsáhlý komplex budov a dvě nádvoří, včetně původního opevnění. Po započatých opravách nabízí nejen krásně zařízené interiéry, ale i vyhlídky z nejvyšší zámecké věže u nás.
Zbytky zámku v Maříži. (autor: Harold)

Smutný příběh mizejícího zámku Maříž. Kdo ho má na svědomí?

Zámek, respektive zbytky zámku Maříž, se nacházejí na okraji stejnojmenné vsi v jihozápadní části Moravy, nedaleko hranic s Rakouskem. Právě blízkost Rakouska několikrát významně zasáhla do dějin tvrze, později zámku, ať už v dobrém, či ve zlém. Dnešní stav zámku má na svědomí působení JZD a částečně též francouzští filmaři.

Více souvisejících

morava obyvatelstvo

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 4 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy