Stamilionová zlodějina v nemocnici Na Homolce!

Praha - Reportérům pořadu Na vlastní oči se podařilo rozkrýt jeden z největších podvodů poslední doby - machinace v předražené zakázce pražské nemocnice Na Homolce. Zjistili, že z ní bylo vyvedeno téměř 150 milionů korun. Zakázku na digitalizaci chorobopisů nemocnice zadala v roce 2009.

Na začátku celého případu jsou dva podnikatelé: Tomáš Luňák a Jaromír Konečný. Tito bývalí vojáci si založili společnost s názvem Výrobní Družstvo Invalidů a na zlatou žílu natrefili právě v nemocnici Na Homolce. "Nemocnice Na Homolce vypsala výběrové řízení na digitalizaci chorobopisů, což je v zásadě o skenování, nic složitého. To výběrové řízení vyhrálo konsorcium firem. Celkový objem té zakázky je 176 milionů," popisuje zákulisí kauzy investigativní reportér Janek Kroupa.Ani jedna z firem se ale na digitalizaci přímo nepodílela a zakázku přesunula dál. "To byla úplně klasická situace, jak se vyváděj peníze výběrových řízení. Jedna firma vyhraje, ale tu zakázku neudělá a okamžitě ji předá druhé firmě. Tady v tomhle případě je do očí bijící fakt, že zatímco na jedné straně nemocnice za tu práci platí sto sedmdesát šest milionů, tak ta práce ve skutečnosti stojí třicet," pokračuje Janek Kroupa.

Ve vzduchu tak visí bezmála 150 milionů korun. Kam se poděly, nikdo nechce říct. To je jedna z mála věcí, na které se teď rozhádaní podnikatelé Luňák s Konečným shodli. Odpovídají stejně - zapírají a krčí rameny.

"Ty peníze skončily podle jednotlivých fakturací, které probíhaly. Já vám takhle, když mi položíte otázku, bez přípravy nejsem schopen odpovědět," vymlouvá se Jaromír Konečný a jeho kolega říká skoro to samé. "Já nevím. Vím jen to, že měli slíbený tady tento, a protože já jsem u toho nebyl, tak nemůžu říct," mlží Tomáš Luňák.

Související

Více souvisejících

Korupce Nemocnice Na Homolce

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy