Z režimu DPI u ČEZu odešla už přibližně polovina odběratelů

Již přibližně polovina klientů, kteří skončili u společnosti ČEZ jako u dodavatele poslední instance (DPI) po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy, odešla z režimu DPI na běžný produkt. Řada z nich přešla na běžný produkt ČEZ Prodej, někteří odešli k jiným dodavatelům, řekl dnes ČTK mluvčí ČEZ Roman Gazdík.

"Velká část z nich k tomuto kroku využila možnosti online sjednání smlouvy na www.cez.cz/prepisdpi, a ulevila tak přetížené zákaznické obsluze ČEZ Prodej, která momentálně čelí čtyřnásobku požadavků oproti běžnému provozu," řekl Gazdík.

"ČEZ Prodej začal před třemi týdny v roli dodavatele poslední instance zajišťovat bezpečné dodávky elektřiny pro 374.000 zákazníků nespolehlivých dodavatelů. Asi polovina z nich nám od té doby oznámila, že chtějí režim DPI opustit. Tito zákazníci dostanou v blízké době rozpis záloh u standardních produktů od svého nového dodavatele, ať už jím je ČEZ Prodej, nebo někdo jiný," řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Při odchodu z DPI však žádá ČEZ zákazníky o trpělivost. Samotná změna dodavatele si totiž vždy vyžádá určitý čas, v tuto chvíli minimálně tři týdny. Tato lhůta zahrnuje standardní termíny na zpracování přechodu u operátora trhu nebo u distributora.

Přejít na standardní produkty ČEZ Prodej je nejjednodušší právě prostřednictvím online sjednání smlouvy na www.cez.cz/prepisdpi. To však zatím funguje pouze pro přechod odběratelů DPI z distribučního území ČEZ. Příští týden spustí ČEZ Prodej rozšířenou verzi pro přechod z celého území České republiky.

Podle mluvčího ČEZ Martina Schreiera obsloužili pracovníci ČEZ Prodej v tomto týdnu přes 110.000 zákazníků, tedy zhruba čtyřnásobek běžného stavu. Internetový formulář vyplnilo 13.775 lidí, call centrum kontaktovalo 82.147 klientů a přímo do jednoho ze zákaznických center přišlo 14.797 klientů. "Jde o čtvrtý týden v řadě s podobnou intenzitou provozu," uvedl Schreier. ČEZ reagoval navýšením kapacity zákaznické obsluhy a připravil on-line formulář.

Do režimu dodavatele poslední instance se dostali bývalí klienti společnosti Bohemia Energy, která ukončila činnost v polovině října, ale i dalších menších dodavatelů. V režimu DPI skončilo na 900.000 odběratelů.

Dodavatelem poslední instance jsou v případě dodávek elektrické energie v současné době v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Související

Vláda Petra Fialy

Vláda oznámila miliardové úspory v energetice. Vojáci zůstávají v povodňových oblastech

Vláda chce v příštím roce vydat na podporované zdroje energie jen 8,5 miliardy korun. Na středečním jednání odsouhlasila čtyři úsporná opatření, která navrhla ministerstva financí a průmyslu a obchodu. Státnímu rozpočtu mají do dalších let ušetřit desítky miliard korun. Odsouhlasila také prodloužení doby nasazení příslušníků Armády ČR na pomoc s odstraňováním následků povodní či dotační program na pořízení náhradních ubytovacích a výukových prostor náhradou za zničené či poškozené živelní pohromou.

Více souvisejících

Energetika ČEZ

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 4 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy