Češi si připlatí. Většina kadeřnictví a kosmetických služeb zdražuje

Většina kadeřnictví a kosmetických služeb s novým rokem zvýšila ceny, a to v průměru o desetinu. Vyplývá to z průzkumu Asociace kosmetických a kadeřnických oborů ČR mezi jejími členy. Klienti zároveň více šetří, do salonů v poslední době chodí méně často.

Část provozovatelů zdražila už v minulém roce, další navýšení cen letos plánují podle toho, jak se bude vyvíjet cena materiálu a dalších nákladů, uvedla asociace. Na službách se podle ní klienti snaží ušetřit, a to nejčastěji tak, že prodlužují intervaly mezi jednotlivými návštěvami. V salonech také méně utrácí za vlasové a kosmetické produkty pro domácí použití, vyplývá z průzkumu.

Podle některých provozovatelů zároveň přetrvává trend, který posílil během koronavirové pandemie, a to je barvení vlasů nebo úprava nehtů svépomocí doma. Pokud chtějí složitější proceduru, vyhledají ji v salonu nebo si ji odpustí, uvedla asociace. Mezi žádané služby podle ní patří zesvětlování vlasů, laminace obočí nebo klasická manikúra a pedikúra.

V Petra Měchurová Hair Salon loni zvýšili ceny o desetinu, letos by si je přáli udržet. "Věříme, že nedojde k navýšení DPH na 21 procent a stát ušetří jinde," uvedla manažerka Petra Janováčová. Většina klientů podle ní chodí stejně často, že by si barvili vlasy doma, nepozoruje. "Myslím, že toto jsme pocítili pouze na začátku pandemie. Klientky samy uznaly, že kvalita domácího barvení neodpovídá jejich představám," doplnila. Přibližně 60 procent zákaznic podle ní požaduje zesvětlování vlasů pomocí techniky balayage nebo melíry, muži mají v oblibě klasické střihy, řekla.

Lidé ve zkrášlovacích služebách od loňského roku častěji vyhledávají výhodnější nabídky, řekl ředitel cestovního a zážitkového portálu Slevomat.cz Ladislav Veselý. Ceny se podle něj meziročně zvýšily do deseti procent. "Nejvíce se prodávají kadeřnické služby, a to konkrétně stříhání, poté následují procedury spojené s péčí o pleť. Jedná se tedy zejména o ty části zevnějšku, které jsou nejvíce vidět," uvedl. V zimě je podle něj tradičně zájem o solária.

Související

kosmetika

Koronavirus donutil ženy starat se o vzhled samy. Většina mladých do salonů už nezamíří

Pečovat o svůj vzhled převážně doma chce i po uvolnění vládních opatření 78 procent žen do 29 let. Bez ohledu na věk plánuje služby salonů domácí péčí nahradit 53 procent Češek. Většina žen se v době omezení naučila starat se o svůj zevnějšek sama. Nejčastěji si Češky při uzavření salonů barvily vlasy, pečovaly ale také o pleť a nehty. Vyplývá to z průzkumu STEM/MARK pro společnost dm drogerie markt, který má ČTK k dispozici.
Kosmetičky zaskočila povinnost štítů, budou muset zdražit služby

Kosmetičky zaskočila povinnost štítů, budou muset zdražit služby

Kosmetičky zaskočila povinnost dvojité ochrany obličeje, tedy roušky a štítu. Opatření jim připadá zbytečné, navíc není jasné, jak se štítem budou schopny některé úkony dělat. Práci jim bude komplikovat také povinné nošení rukavic. Kvůli zvýšeným nákladům nejspíš nebudou vykonávat některé drobné služby, ale soustředí se na delší a rozsáhlejší prodecedury. Uvažují také o zdražení. Za Unii kosmetiček to dnes ČTK řekla Anna Menzelová ml.

Více souvisejících

kosmetika Vlasy

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 3 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy