Sazka výhry normálně vyplácí, tvrdí Hušák

Praha - Přestože se v poslední době vyskytla řada informací o tom, že Sazka nevyplácí řádně výhry a některé terminály odmítají přijímat sázky, generální ředitel společnosti Aleš Hušák to popírá. Normálně fungujeme, zopakoval několikrát v nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

„Každá společnost funguje na základě důvěry, u sázkové to platí ještě ve větší míře. Rozumím sázejícím, že vnímají to, co se okolo Sazky děje. Radost z toho nemám, ale neumím s tím nic dělat. Nicméně potvrzuji, že výhry vyplácíme a naše společnost normálně funguje,“ ujistil Hušák a toto tvrzení během pořadu ještě několikrát zopakoval.

Agentura Mediafax má však informace o tom, že celá řada terminálů Sazky byla v uplynulém týdnu „mimo provoz“. A podle údajů prezentovaných Českou televizí dosáhly tržby za středeční slosování Sportky pouze zhruba polovinu obvyklé částky.

„Od začátku roku jsme na velkých výhrách vyplatili stovky milionů korun. Na centrále v současné době evidujeme dvě výhry před splatností, čekáme na ustanovení správce. A pak je tam jedna větší výhra, kterou splácíme postupně. Ale splacena bude,“ ubezpečil Hušák. K tomu, zda se jedná o lednovou výhru 103,4 milionu korun, která náleží sázejícímu z jižních Čech, se šéf Sazky odmítl vyjádřit s tím, že mu to zakazuje loterijní zákon.

V současné době probíhá správní řízení o odebrání licence Sazce k loterijním hrám ze strany ministerstva financí. „Dlouho jsme vyčkávali, ale pak se nám začaly scházet podněty od výherců i ze samotné společnosti,“ uvedl Karel Korynta, ředitel Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi. „Ty případy počítáme v jednotkách, částky, o které jde, se pohybují v řádu milionů korun. Další stížnosti se týkají toho, že někomu nebyly přijaty sázky, někomu zase bylo v případě výhry řečeno, ať si pro ni zajede na centrálu,“ upozornil Korynta. „Řízení necháváme zatím otevřené, Sazce jsme nechali lhůtu do 8. dubna,“ doplnil.

Související

Více souvisejících

Sazka Aleš Hušák

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy