Praha - Česká armáda se opět zbavuje majetku, který jí už k ničemu není. Dražby se tak může zúčastnit kdokoliv a opatřit si tak pozemky nebo byt v Praze a Pardubicích. Ministerstvo nabízí celkem 27 kusů majetku - osm pozemků, 14 budov (především nepoužívaných bunkrů), tři areály a dva byty.
Ne všechny nemovitosti jsou v dražbě poprvé, část už se armáda pokoušela neúspěšně prodat dřív. A to je pro kupce dobrá zpráva, protože u nich je nižší minimální cena, která má nalákat případné zájemce.
"Zájemcům by rovněž nemělo uniknout, že neprodáváme jen kasárenské areály, skladové prostory nebo cvičiště, ale například také byty Praze a v Pardubicích," vysvětluje ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman.
Na své si ovšem přijdou i milovníci vojenské historie a armádní nadšenci, kteří už odmala touží po svém vlastním bunkru. Těch je totiž v současné várce celých 12 kousků. A pořídit si je můžete ani ne za sto tisíc.
A nemusíte se bát, že byste kupovali zajíce v pytli. Po telefonické domluvě je totiž možné si všechno pěkně zblízka prohlédnout.
Další nepotřebné nemovitosti nabídne ministerstvo obrany k prodeji už 7. května. "Do prodeje bude zařazen majetek, který nebyl odprodán ve výběrovém řízení ze dne 12. března 2013, a to s upravenými kupními cenami. Nabídka bude rozšířena o další objekty nově připravené k prodeji," dodává Lachman.
Související
Češi souhlasí se švédskou nabídkou. Gripeny budou k dispozici ještě 10 let
Fyzická zdatnost netřeba, ale alergie vadí? Armáda mění pravidla přijetí, většina zájemců ale stále nemá šanci
ministerstvo obrany , Armáda , Byty
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
OBRAZEM: Lidé před budovou Evropy 2 v Praze vytvořili pietní místo pro Patrika Hezuckého
před 1 hodinou
Klíčový summit v Británii: Zelenskyj pojede do Londýna, setká se s Macronem, Starmerem a Merzem
před 3 hodinami
Evropští lídři pojedou příští týden na Ukrajinu. Budou hledat způsob, jak obejít Orbána
před 4 hodinami
Ceny mobilů příští rok stoupnou. Zdraží i tablety a chytré hodinky
před 5 hodinami
Ztráty ruské armády na Ukrajině jsou obrovské. Jak se jí přesto daří počty vojáků zvyšovat?
před 6 hodinami
Slovenský policista bez služebního čísla zbil Čecha na ubytovně, útok vysílal na TikToku
před 7 hodinami
Skupiny fotbalového MS rozlosovány. Češi mohou hrát proti Mexiku, Jižní Koreji a JAR
před 7 hodinami
Trump Rusům ustupuje, Putin nemá zájem polevit. Na Evropu může zaútočit dřív než porazí Ukrajinu, varuje Svoboda
před 7 hodinami
Stovky dronů, desítky raket. Rusko zahájilo na pozadí mírových rozhovorů útoky po celé Ukrajině
před 8 hodinami
Jindřich Rajchl obhájil post předsedy strany PRO. Chce z ní vybudovat „vůdčí sílu“ Česka
před 10 hodinami
Financování Ukrajiny se zaseklo. Maďarsko vetovalo další plán EU na podporu Kyjeva
před 11 hodinami
MAAE: Kryt v Černobylu po zásahu dronem neblokuje únik radiace
před 12 hodinami
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
před 13 hodinami
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
před 14 hodinami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 16 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 20 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svojí partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
První rozsudek padl v případu předloňské tragické smrti Matthewa Perryho. Americký soud poslal kalifornského doktora Salvadora Plasenciu na 30 měsíců do federálního vězení. Uvedla to britská stanice BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková