Restaurace IKEA po obnovení provozu hlásí nárůst prodejů, nejvíce letí kuličky

Restaurace v prodejnách nábytku IKEA po pondělním obnovením provozu evidují v meziročním srovnání nárůst prodejů o 12 procent. Nejvíce lidí přišlo na oběd, nejprodávanějším jídlem byly tradiční švédské masové kuličky.

IKEA se připravuje na víkend, kdy očekává největší nápor zákazníků. Kromě restaurací zaznamenala také větší zájem o nákupy v obchodech se švédskými potravinami. Prodeje v nich jsou oproti srovnatelnému období loni téměř dvojnásobné, v jednu chvíli zákazníci dočasně vykoupili zásoby masových kuliček. ČTK to dnes řekl manažer IKEA FOOD Jakub Slavík.

Kvůli bezpečnostním a hygienickým opatřením IKEA musela kapacitu restaurací snížit zhruba na polovinu. První den, i v době oběda, kdy přišlo nejvíce zákazníků, se podle Slavíka nevyskytly žádné problémy a lidé nemuseli na usazení ke stolům dlouho čekat. "Opatření přijímají lidé s pochopením, dodržují je a chovají se velmi disciplinovaně. Občas se ptají, proč není k dispozici salátový bar, který z hygienických důvodů zatím nenabízíme," dodal.

V restauracích IKEA je omezen provoz nápojových ostrůvků, jídla na talíř servíruje obsluha. Dezerty a výrobky studené kuchyně jsou balené a lidé si je mohou brát z regálů. V bistru chybí v nabídce točená zmrzlina, bonbony jsou k dispozici jen předem navážené v sáčku. Zaměstnanci i zákazníci musejí mít v obchodních domech IKEA zakrytá ústa a nos. Na konzumaci mohou lidé roušku odložit.

IKEA v České republice v loňském hospodářském roce, který trval od září 2018 do loňského srpna, ve svých restauracích a bistrech obsloužila až 5,4 milionu zákazníků. Prodala v nich 1,6 milionu masových kuliček. Vzrostla také obliba vegetariánských jídel. IKEA ve stejném období prodala více než 82 tisíc veganských jahodových zmrzlin a přes 260 tisíc vegetariánských hot dogů.

Restaurace, kavárny, hospody a další stravovací zařízení mohou od pondělí hosty za přísných hygienických a bezpečnostních opatření znovu obsluhovat také ve vnitřních prostorech. Uzavřeny musejí zatím zůstat jen mezi 23:00 a 06:00. Vláda kvůli zamezení šíření koronaviru od 14. března zakázala vstup veřejnosti do gastronomických podniků. Občerstvení mohly prodávat jen přes výdejní okénka či rozvoz. Od 11. května mohly otevřít zahrádky.

Související

Více souvisejících

Ikea Restaurace

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

Pokud Trump vyhraje, USA mohou ovlivnit s Putinem svět s nepředvídatelnými důsledky

Obecně je známo, že historie se neopakuje, ale podobnost historických dějin může navádět k podobným činům. Trump a jeho republikánští spojenci přiživují v americké politice nové izolacionistické napětí, píše ABC News, které by mohlo radikálně změnit americký přístup ke světu – s nepředvídatelnými důsledky.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy