Loterijní zákon před dvěma lety změnil kurzové sázení! Jak?

Kurzové sázení patří mezi nejoblíbenější činnosti, jimž se ve volném čase věnují především sportovní fanoušci. Není se čemu divit, vždyť adrenalin, když vložíte určitou finanční sumu na svého favorita, je prakticky nenahraditelný. Jen je třeba sázet s rozumem a u spolehlivých společností. První alternativu lze ovlivnit jen velmi složitě, jelikož každý má své hranice a ví, kolik si může dovolit prohrát. V druhém případě tomu tak ale není. Přítomnost sázkových kanceláří nabízejících tuto zábavu může regulovat stát, který tak poměrně efektivně učinil naposledy v roce 2017. Od 1. ledna tohoto roku totiž začal platit nový loterijní zákon. Právě on dokonale změnil sázení v online podobě. K jakým změnám došlo? Na to se podíváme právě v tomto článku. (PR článek)

Malé okénko do historie

Kdy vlastně kurzové sázky online v České republice začaly? Přesně v roce 2009. Ještě před tím ale existovaly kamenné pobočky hned několika sázkových kanceláří. Vsadit si na nějakou příležitost bylo tedy možné už od roku 1990. Právě tehdy byly kurzové sázky legalizovány a už od počátku si získaly velké množství příznivců. Je to logické, jelikož sázení na konkrétní sportovní a jiné příležitosti je úplně jiné než tipování čísel v různých loteriích, jež tady v minulosti bylo již dávno. V roce 2009 se tedy spustily první online aplikace a lidí navštěvujících pobočky rapidně ubylo. Vždyť sázení z pohodlí domova nebo kdekoli jinde je mnohem pohodlnější. Upřímně řečeno, zůstává jen otázkou času, kdy samotné pobočky nejrůznějších sázkových kanceláří zmizí úplně.

Loterijní zákon 2017: Exodus zahraniční konkurence

Samotné sázení po internetu bylo jakýmsi boomem. Do České republiky, respektive do online prostředí, zamířilo obrovské množství různých zahraničních společností. Všechny sem pochopitelně přišly za účelem generování zisku. Stát si ovšem potřeboval v této oblasti udělat pořádek, a tak byl zhruba v polovině roku 2016 přijat zákon o hazardních hrách, a to konkrétně č.186/2016 Sb. Mimo jiné bylo jeho základem to, že provozovat sázkovou kancelář mohou jenom ty společnosti, jež obdrží licenci od Ministerstva financí České republiky. To byl kámen úrazu a většina společností opustila český trh. Proč tomu tak bylo?

Daně v hlavní roli

V první řadě je třeba upozornit na fakt, že nový zákon jednoznačně ukládá, aby i zahraniční společnosti platily daně u nás. Jinak ale také zákon hovoří o tom, že konkrétní provozovatelé sázkových kanceláří musí blokovat přístup k nelegálním webům, kterých je na světě bohužel také požehnaně. Tyto weby jsou přímo uvedeny v seznamu nepovolených her na internetu. Tato blokace lze navíc bohužel obejít, a to velmi rychle. Nepříjemné pro provozovatele bylo i zjištění, že každý musí ověřit svou totožnost. Děje se tak jak na pobočkách, tak i prostřednictvím platebních metod, konkrétně platební karty. Došlo mimo jiné také k omezení výše maximálního vkladu na pobočkách. Jedná se konkrétně o 5000 korun v celkovém součtu během 24 hodin. Ministerstvo mimo jiné plánovalo také vznik rejstříku fyzických osob, které budou vyloučeny z jakékoli účasti na nejrůznějších hazardních hrách. Tento rejstřík ale ani v současnosti nefunguje.

Stojí za to přečíst si hodnocení sázkových kanceláří

I nyní kdy se na trhu nachází pouze regulovaný počet sázkových kanceláří, stojí za to přečíst si nejrůznější hodnocení, recenze a pravidla sázení. Učinit tak můžete velmi pohodlně na internetovém portálu Onlinesazkovekancelare.cz. K dispozici jsou tady informace o všech společnostech působících v této oblasti. Přečíst si můžete více i o loterijním zákonu a dalších záležitostech, které se sázení jako takového týkají.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Související

Více souvisejících

loterie

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Chcete se nám mstít? ICC varoval před odvetou vůči soudu

Prokurátoři Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu v pátek varovali před jednotlivci, kteří hrozí odvetou vůči soudu nebo jeho zaměstnancům. Takové jednání může podle ICC představovat trestný čin vůči výkonu spravedlnosti, informuje agentura AFP.

včera

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Evropa si v současné době hraje s ohněm, varuje Orbán

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pátečním rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlas Kossuth Radio zdůraznil, že Evropa si v současné době hraje s ohněm ve vztahu k otázce války a míru. Maďarsko podle něj odmítá být vtáhnuté do konfliktu.

včera

Dmitrij Peskov na druhém summitu Rusko Afrika 2023.

Velmi důležité, velmi nebezpečné. Kreml zareagoval na návrhy Camerona a Macrona

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v pátek vyjádřil znepokojení nad slovy britského ministra zahraničních věcí Davida Camerona, který hovořil o právu Kyjeva útočit na ruské objekty s britskými zbraněmi. Podobně reagoval na slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o možnosti vyslání vojáků na Ukrajinu, informuje agentura Reuters.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Česko vyzývá Rusko, aby přestalo s kybernetickými útoky

Česko společně s EU, NATO a dalšími mezinárodními partnery odsuzuje aktivity ruského státního aktéra APT28, uvedlo ministerstvo zahraničí v pátek. APT28 je spojován s ruskou vojenskou rozvědkou GRU a dlouhodobě provádí kyberšpionážní kampaň v evropských zemích.

včera

včera

včera

včera

Napětí v Nigeru: Ruští vojáci vstoupili na základnu, kde sídlí americká armáda

Podle vysokého představitele obrany USA vstoupil ruský vojenský personál na leteckou základnu v Nigeru, kde jsou umístěny americké jednotky. Tento krok následuje po rozhodnutí nigerské junty zbavit se americké síly.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy