Loterijní zákon před dvěma lety změnil kurzové sázení! Jak?

Kurzové sázení patří mezi nejoblíbenější činnosti, jimž se ve volném čase věnují především sportovní fanoušci. Není se čemu divit, vždyť adrenalin, když vložíte určitou finanční sumu na svého favorita, je prakticky nenahraditelný. Jen je třeba sázet s rozumem a u spolehlivých společností. První alternativu lze ovlivnit jen velmi složitě, jelikož každý má své hranice a ví, kolik si může dovolit prohrát. V druhém případě tomu tak ale není. Přítomnost sázkových kanceláří nabízejících tuto zábavu může regulovat stát, který tak poměrně efektivně učinil naposledy v roce 2017. Od 1. ledna tohoto roku totiž začal platit nový loterijní zákon. Právě on dokonale změnil sázení v online podobě. K jakým změnám došlo? Na to se podíváme právě v tomto článku. (PR článek)

Malé okénko do historie

Kdy vlastně kurzové sázky online v České republice začaly? Přesně v roce 2009. Ještě před tím ale existovaly kamenné pobočky hned několika sázkových kanceláří. Vsadit si na nějakou příležitost bylo tedy možné už od roku 1990. Právě tehdy byly kurzové sázky legalizovány a už od počátku si získaly velké množství příznivců. Je to logické, jelikož sázení na konkrétní sportovní a jiné příležitosti je úplně jiné než tipování čísel v různých loteriích, jež tady v minulosti bylo již dávno. V roce 2009 se tedy spustily první online aplikace a lidí navštěvujících pobočky rapidně ubylo. Vždyť sázení z pohodlí domova nebo kdekoli jinde je mnohem pohodlnější. Upřímně řečeno, zůstává jen otázkou času, kdy samotné pobočky nejrůznějších sázkových kanceláří zmizí úplně.

Loterijní zákon 2017: Exodus zahraniční konkurence

Samotné sázení po internetu bylo jakýmsi boomem. Do České republiky, respektive do online prostředí, zamířilo obrovské množství různých zahraničních společností. Všechny sem pochopitelně přišly za účelem generování zisku. Stát si ovšem potřeboval v této oblasti udělat pořádek, a tak byl zhruba v polovině roku 2016 přijat zákon o hazardních hrách, a to konkrétně č.186/2016 Sb. Mimo jiné bylo jeho základem to, že provozovat sázkovou kancelář mohou jenom ty společnosti, jež obdrží licenci od Ministerstva financí České republiky. To byl kámen úrazu a většina společností opustila český trh. Proč tomu tak bylo?

Daně v hlavní roli

V první řadě je třeba upozornit na fakt, že nový zákon jednoznačně ukládá, aby i zahraniční společnosti platily daně u nás. Jinak ale také zákon hovoří o tom, že konkrétní provozovatelé sázkových kanceláří musí blokovat přístup k nelegálním webům, kterých je na světě bohužel také požehnaně. Tyto weby jsou přímo uvedeny v seznamu nepovolených her na internetu. Tato blokace lze navíc bohužel obejít, a to velmi rychle. Nepříjemné pro provozovatele bylo i zjištění, že každý musí ověřit svou totožnost. Děje se tak jak na pobočkách, tak i prostřednictvím platebních metod, konkrétně platební karty. Došlo mimo jiné také k omezení výše maximálního vkladu na pobočkách. Jedná se konkrétně o 5000 korun v celkovém součtu během 24 hodin. Ministerstvo mimo jiné plánovalo také vznik rejstříku fyzických osob, které budou vyloučeny z jakékoli účasti na nejrůznějších hazardních hrách. Tento rejstřík ale ani v současnosti nefunguje.

Stojí za to přečíst si hodnocení sázkových kanceláří

I nyní kdy se na trhu nachází pouze regulovaný počet sázkových kanceláří, stojí za to přečíst si nejrůznější hodnocení, recenze a pravidla sázení. Učinit tak můžete velmi pohodlně na internetovém portálu Onlinesazkovekancelare.cz. K dispozici jsou tady informace o všech společnostech působících v této oblasti. Přečíst si můžete více i o loterijním zákonu a dalších záležitostech, které se sázení jako takového týkají.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Související

Více souvisejících

loterie

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 1 hodinou

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 8 hodinami

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy