PPF nově ze 100 procent vlastní Kellnerovi. Rodina odkoupila minoritní podíly

PPF zažívá po tragické předloňské smrti zakladatele Petra Kellnera před dvěma lety další změny ve vlastnické struktuře. Renáta Kellnerova s rodinou odkoupili minoritní podíly ostatních akcionářů skupiny a stali se tak jejími stoprocentními vlastníky. 

Kellnerová s dcerami Annou, Larou a Marií a Petrem Kellnerem mladším odkoupili zhruba půlprocentní podíly Ladislava Bartoníčka a J.-P. Duvieusarta, informovala PPF na webu

"Naše minoritní podíly měly svoji logiku ve struktuře skupiny PPF tak, jak ji založil a řídil Petr Kellner. Dnes, kdy je akcionářská struktura rozdělena mezi Petrovy dědice, je i logika řízení PPF jiná, a proto jsme se oba rozhodli, po dohodě s Renátou Kellnerovou, své akcie prodat a akcionářskou strukturu tak zjednodušit," uvedli společně Bartoníček a Duvieusart.

Kellnerova poděkovala Bartoníčkovi, jenž stal u počátků PPF sehrál klíčovou roli při úspěšné transformaci České pojišťovny, která podle vdovy posunula společnost mezi celosvětově působící investiční skupiny. Ocenila i Duvieusarta za globální přesah a expanzi na asijské trhy. 

Oba dosavadní minoritní akcionáři zůstávají aktivní v rámci skupiny. Bartoníček bude na pozici předsedy představenstva SOTIO Biotech B.V. a Duvieusart na pozici předsedy představenstva PPF Financial Holdings. 

PPF prochází jistou proměnou od jara předloňského roku, kdy 27. března 2021 zemřel ve věku 56 let její zakladatel a majoritní vlastník Petr Kellner během leteckého neštěstí při heliskiingu na Aljašce. 

Související

PPF

Jak se mění PPF? Kellnerová stojí v čele tři roky, teď veřejně promluvila

Po tragické smrti nejbohatšího Čecha a hlavního vlastníka obchodního impéria PPF Petra Kellnera na Aljašce před téměř třemi lety málokdo znal jeho manželku. Nicméně situace se od té doby změnila a Renáta Kellnerová se nyní prakticky stala synonymem pro PPF. V rozhovoru s agenturou Bloomberg popsala, jak si představuje fungování podniku, ale také jak se zaměření skupiny posunulo směrem k Západu.

Více souvisejících

ppf group Renáta Kellnerová Petr Kellner

Aktuálně se děje

před 47 minutami

Pete Hegseth a Donald Trump

Hegseth ohrožuje všechny. Amerika kašle na bezpečnost, z Trumpových lidí se stává cíl špionů

Rozrůstající se aféra kolem amerického ministra obrany Peta Hegsetha rozvířila vody nejen ve Washingtonu, ale i mezi spojenci Spojených států. Opakované úniky utajovaných informací prostřednictvím aplikace Signal, kterou Hegseth používal ke komunikaci s rodinou a blízkými spolupracovníky, z něj podle odborníků dělají snadný cíl pro cizí zpravodajské služby. Současně však odhalují nebezpečně lehkovážný přístup amerického vedení k otázkám národní bezpečnosti.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Marco Rubio

Mírové rozhovory o Ukrajině se sesypaly. Kyjev odmítnul anexi Krymu, Rubio vůbec nedorazil

Očekávané ministerské jednání o míru na Ukrajině, které se mělo konat ve středu v Londýně, bylo na poslední chvíli výrazně degradováno. Poté, co americký ministr zahraničí Marco Rubio oznámil, že se schůzky nezúčastní, se rozhovory přesouvají na nižší diplomatickou úroveň. Změna formátu přišla v době, kdy se objevují spekulace o možné změně ruského postoje k válce, uvedl server The Guardian.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Hašek

Medveděv vyhrožuje smrtí Dominiku Haškovi. Rakušan mu nabízí ochranku

Napětí mezi Ruskem a Západem se přeneslo i do sportovní sféry, když bývalý český hokejový brankář Dominik Hašek oficiálně obvinil ruského exprezidenta Dmitrije Medveděva z výhrůžek smrtí. Hašek na incident reagoval podáním dvou oficiálních stížností – Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV) a Mezinárodní federaci ledního hokeje (IIHF). V dopisech poukazuje na to, že mu bývalý ruský prezident veřejně hrozil likvidací.

před 6 hodinami

Írán, ilustrační foto

Útok na Írán může vypadat jako řešení. Rozhodně to ale není dobrý nápad

Myšlenka přímého amerického a izraelského útoku na Írán může působit jako srozumitelná odpověď na složitou bezpečnostní hrozbu. Ve skutečnosti však takový krok nese značná rizika a může vést k dlouhodobé destabilizaci celého Blízkého východu. Írán není izolovaným cílem, ale centrálním uzlem rozsáhlé sítě zástupných sil, ideologicky motivované obrany a asymetrických schopností. Jakákoli vojenská operace proti němu by proto s vysokou pravděpodobností přinesla více nových problémů než skutečných řešení.

před 7 hodinami

Donald Trump

Trump ustoupil. Číně výrazně sníží cla

Prezident Spojených států Donald Trump naznačil možný obrat v ostře vedené obchodní válce s Čínou, když prohlásil, že současná vysoká cla na čínské zboží „výrazně klesnou“, ačkoli „na nulu nepůjdou“. Tato slova zazněla v úterý během setkání s novináři v Oválné pracovně Bílého domu a vyvolala překvapení i pozornost světových trhů.

před 8 hodinami

včera

včera

včera

včera

Hasiči zasahují u požáru skládky u Rynholce na Rakovnicku. Prohlédněte si galerii

Požár skládky u Rynholce je lokalizován. Zachytila ho i meteodružice

Od pondělního večera zaměstnává hasiče požár skládky plastů u středočeského Rynholce na Rakovnicku. Přes 10 zasahujících hasičů již muselo být ošetřeno. V úterý ráno se změnil postup hasebních prací. Odpoledne pak byla oznámena lokalizace požáru. 

včera

včera

včera

včera

včera

Reagan při projevu u Berlínské zdi v roce 1987

Hollywoodský herec, který změnil k nepoznání nejen Ameriku. Kdo skutečně byl Ronald Reagan?

Když se 20. ledna 1981 postavil Ronald Reagan na schody Kapitolu, aby složil přísahu jako 40. prezident Spojených států, Amerika nebyla v ideální kondici. Ekonomická stagnace, vysoká inflace, ztracené sebevědomí a ponížení z nesmírně nákladné, a nakonec neúspěšné války ve Vietnamu i blamáže při snaze osvobodit rukojmí na americké ambasádě v íránském Teheránu roku 1979, která stála život osm amerických vojáků. Amerika vypadala jako unavená velmoc, jejíž nejlepší dny jsou pryč.

včera

Německo v problémech: Potřebuje armádu, ale dochází mu čas. Přišlo s řešením, které nemusí nic vyřešit

Německo čelí vážnému problému: potřebuje silnější armádu, ale neví, kdo v ní bude sloužit. V situaci, kdy počet vojáků stagnuje a hrozba z Ruska roste, se nová vládní koalice křesťanských demokratů Friedricha Merze a sociálních demokratů (SPD) rozhodla pro model dobrovolné služby. Otázkou však zůstává, zda na její realizaci zbývá dostatek času.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy