Šéf Twitteru si loni vydělal 1,4 dolaru

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Twitter Jack Dorsey obdržel za loňský rok svůj první plat od doby, co se před čtyřmi lety vrátil do nejvyšší funkce. Dostal 1,4 dolaru (32 Kč), tedy 140 centů, což odpovídá jednomu centu za každý znak v původnímu počtu znaků tweetu. Vyplývá to z prohlášení firmy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Dorsey se před lety rozhodl, že nebude od Twitteru pobírat plat ani odměny, a to ani ve formě akcií. Má to být důkaz důvěry v Twitter a jeho dlouhodobý potenciál k vytváření hodnoty, uvádí se ve zprávě.

Twitter zahájil činnost v roce 2006 a jedna zpráva, tedy tweet, na jeho stejnojmenné sociální síti mohla obsahovat nejvýše 140 znaků. To byl v té době maximální počet znaků, aby se tweet vešel do textové zprávy na mobilním telefonu. V roce 2017 byl tento limit zdvojnásoben na 280 znaků. Zda se díky tomu zdvojnásobí i plat Dorseye, zatím není jasné, upozornila agentura Bloomberg.

Make the most of your Twitter posts and campaigns by leveraging other social media platforms! This could help boost your online presence and audience engagement.#TuesdayThoughts #InfluencerQuotes #ThoughtLeader #JackDorsey @jack pic.twitter.com/ISGYrtYhef

— Pepper Assistants (@pepperva) 9. dubna 2019

Nízká mzda není v tomto odvětví nic nebývalého. Minimální platy nejvyšších manažerů se staly v posledních deseti letech v Silicon Valley poměrně běžnou záležitostí. Za symbolický plat se rozhodli pracovat mimo jiné předchozí šéf Applu Steve Jobs, dále Eric Schmidt, Sergey Brin a Larry Page z Googlu, Carol Bartzová a Terry Semel z Yahoo, John Chambers ze společnosti Cisco Systems a Larry Ellison z Oraclu.

Časopis Forbes odhaduje majetek dvaačtyřicetiletého Dorseye na více než pět miliard USD. Většina jeho majetku je spojena s akciemi Twitteru a firmy Square, což je mobilní platební společnost, kterou Dorsey rovněž založil.

Twitter loni vykázal první celoroční zisk od roku 2013, kdy se stal veřejně obchodovanou společností. Zisk činil 1,2 miliardy USD. Příjmy se zvýšily na tři miliardy USD z 2,4 miliardy v roce 2017.

Související

Více souvisejících

Twitter Jack Dorsey (Twitter) Ekonomika sociální sítě

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 40 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 4 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy