Jste „v balíku“? Podívejte se, jaké nejdražší věci na světě si můžete koupit

Praha - V dnešním světě si můžete za peníze koupit prakticky cokoliv, ale jen skuteční boháči si mohou dovolit věci z tohoto seznamu. Podívejte se na unikátní domy, nábytek či obrazy, které stály své majitele desítky miliard korun.

Hra králů s opravdu královskými figurkami

Zahrát si šachy jako nikdo jiný. Tak to může říct patrně jen majitel luxusních diamantových šachů. Všechny figurky, se kterými se hraje, jsou z bílého zlata a jsou celé posázené černými a bílými diamanty. Na ručně dělaných figurkách a šachovnici jich je dohromady téměř deset tisíc. Celkově váží celá sada 186 karátů. Šachy vyrobilo v roce 2005 třicet zlatníků pod vedením světoznámého umělce a zlatníka Bernarda Maquina. Celkově strávili nad výrobou šachovnice přes 4500 hodin. Cena skvostu je více než 11 milionů korun.

Hudba plná křišťálu

Pokud vás již omrzelo hrát diamantové šachy, není nic jednoduššího než si přejít po pokoji a zahrát si oblíbenou skladbu na křišťálové piáno. Cena hudebního nástroje je více než 60 milionů korun. Takovou sumu za něj totiž zaplatil neznámý muž a svět mohl zvuk piana slyšet v roce 2008 při zahajovací ceremonii Letních olympijských her v Pekingu. Zahrál na něj světoznámý čínský pianista Lang Lang.

Ve chvíli, kdy vás přestane bavit hudba z křišťálu, tak je nejlepší se jít uklidnit k jinému typu umění, malbě. Jeden z nejdražších obrazů, který byl kdy prodán, namaloval světoznámý malíř Pablo Picasso v roce 1905. O téměř sto let se prodal v aukční síni v New Yorku za 1,9 miliardy korun. Vedle Picassova skvostu by se vyjímali skvěle „Hráči karet", které dal světu Paul Cézanne. Jejich cena je 4,9 miliardy korun a v současné době visí v obývacím pokoji některého ze členů královské rodiny v Kataru.

Užít si léto v královském sídle

Druhým nejdražším domem na světě je vila Leopolda na pobřežní francouzské riviéry. Dům byl postaven mezi lety 1929 až 1931 a vlastnil ho belgický král Leopold II. Dům se stal slavným také díky tomu, že si „zahrál" ve filmu Alfréda Hitchcocka Chyťte zloděje z roku 1955. Koupit si ho můžete za „zanedbatelných" 9,6 miliardy korun.

Na svoji francouzskou vilu nemůžete přijet vaším starým autem. Nejdražší auto na světě, které kdy bylo prodáno, je Ferrari GTO 1962. Těch bylo vyrobeno pouze 36. Ferrari 250 GTO bylo zvoleno časopisem Sports Car International nejlepším sportovním autem všech dob. Také bylo časopisem Motor Trend Classic zvoleno nejlepším Ferrari všech dob. Jedním ze šťastných vlastníků je sběratel Craig McCaw, který za něj zaplatil 6,65 miliardy korun.

Hlavně se dobře vyspat

Zajet si koupit postel do obchodního domu může každý, ale říci, že spí ve vzduchu, mohou jen ti nejbohatší. Mezi kolekci luxusního nábytku se většinou řadí starožitnosti, ale výjimku tvoří magnetická postel, která se vznáší ve vzduchu. Poprvé byla představena veřejnosti v roce 2006. Váží zhruba jednu tunu, létá nad magnetickou podlahou ve výši 40 centimetrů a koupit se dá za pouhých 30 milionů korun.

Pokud si nepotrpíte na nejmodernější výstřelky techniky, tak tím pravým kusem nábytku pro vás bude ebenový kabinet z 18. století. Je vysoký zhruba 360 centimetrů a je tvořen složitou mozaikou z leštěných kamenů. Kabinet byl vyrobený pro třetího vévodu z Beufortu Henryho Somerseta, když mu bylo 19 let. Kabinet vyrábělo třicet řemeslníků celých šest let a prodal se v roce 2004 za téměř 700 milionů korun.

Nejdražší dům světa za pouhých 19 miliard korun, a žraloka k tomu

Naprosto nejdražším domem je 27podlažní věžák „Antilla" v Dubaji, který v současné době říká „pane" prezidentu jednomu z indických petrochemických gigantů. Za jednu miliardu dolarů (tedy 19 miliard korun) si koupíte místnosti o celkovém rozměru 400 tisíc čtverečních metrů, tři přistávací plochy pro vrtulníky a také parkoviště pro 168 aut.

A nebylo by to to správné luxusní bydlení, kdyby v něm chyběl žralok. V roce 2004 bylo vytvořeno umělecké dílo s názvem „Fyzická nemožnost smrti v mysli někoho žijícího," které tvoří žralok tygří, který je v prosklené vitríně plné formaldehydu. Prodal se za neuvěřitelných 228 milionů korun. Bohužel za tři roky, kvůli špatné práci při preparování zvířete, musela být původní paryba vyměněna za jinou.

Související

Zásilkovna

Zásilkovně zůstaly viset zásilky v Liberci. Firma slibuje refundace

Zásilkovna přiznala potíže, které mohly potkat zásilky některých klientů, pokud cestovaly k adresátům přes liberecké depo. Podle firmy tam ve čtvrtek 31. srpna došlo ke škodní události, která znemožnila doručení. Sklad je dle dostupných informací uzavřený, přičemž zboží zůstalo uvnitř. Důvodem jsou spory mezi společnostmi. 
Ilustrační fotografie.

Firmy kvůli válce na Ukrajině revidují dodavatelské řetězce. Je to nelehký úkol

Téměř čtyři měsíce trvající ruská barbarská agrese na Ukrajině výrazně zatěžuje stále více globální dodavatelské řetězce - od samotných komodit, přes nejrůznější typy čipů až třeba po automobilové díly či součástky. Producenti právě z automobilového průmyslu, jako je třeba tuzemská Škoda Auto, jsou proto považováni nejen ekonomy, ale stále více i politickými lídry za jedno z vůbec nejohroženější odvětví ekonomiky. Není proto divu, že některá média, ať už specializovaná na ekonomiku, či jen zpravodajství, upozorňují na to, že právě kvůli ruské agresi na Ukrajině a významnému zpřetrhání dodavatelských řetězců je nutné počítat třeba i se zastavením automobilové produkce u řady z nich. Nutnost stát se odolnějšími a najít bezpečnější a efektivní dodavatele proto bude klíčovou otázkou nejbližší doby.

Více souvisejících

zboží peníze

Aktuálně se děje

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 4 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy