Kovové nápisy, štítky a loga nabízí kombinaci estetiky, odolnosti a dlouhé životnosti. Což jsou přesně hodnoty, na které firmy stále častěji sází. Proto kov vede nejen u technického a průmyslového značení, ale podtrhne také originalitu výrobku a jeho design. Na první pohled kovové nápisy a loga zaujmou pozornost, působí bytelně, ale zároveň elegantně. Přečtěte si, kde všude se s kovovými nápisy a štítky setkáte a jaké jsou jejich hlavní přednosti.
Výborná odolnost a dlouhá životnost
Hlavní výhodou kovových štítků je především vysoká odolnost a dlouhá životnost. Ať už sáhnete po štítku z ušlechtilé nerezové oceli, hliníku nebo mosazi, všechny si poradí s extrémními povětrnostními vlivy, jsou odolné vůči chemickým čističům nebo UV záření. Štítky z nerezové oceli odolávají také mechanickému poškození a vydrží i extrémně vysoké teploty až do 350 °C. Proto se s nimi často setkáte u průmyslového značení a technických štítků.
Nerezovými štítky jsou označené například i horkovzdušné balony, kde musí značení přestát nejen náročné podmínky, které panují ve výšce až 1 km nad zemí. Vydrží i případnou havárii balonu nebo třeba drsnější přistání. Údaje na štítky z nerezové oceli se dají vyrazit jako zahloubené nebo vystouplé, gravírovat laserem nebo vyleptat. Štítek si díky tomu v každé situaci zachová svou čitelnost.
Luxusní vzhled a různé možnosti zpracování
Kovové štítky získávají svůj luxusní vzhled také díky možnostem dalšího povrchového zušlechtění. U nerezových štítků jde především o celoplošné nebo parciální kartáčování. Povrch nerezových štítků je pak možné také natřít speciálním lakem, který štítky chrání proti tomu, aby na nich ulpívaly otisky prstů. Štítky si tak mnohem déle zachovají luxusní vzhled.
Hliníkové štítky pak nabízí ještě širší možnosti povrchových úprav a zušlechtění jako je například diamantový přebrus, který povrchu štítku propůjčí unikátní a lehce se třpytící efekt. Takový štítek pak na výrobku rozhodně nepřehlédnete.
Naprosto unikátní typ štítku pak představuje hliníkový štítek Aluminium Label, který se velmi snadno tvaruje a díky tomu je vhodný především na veškeré zaoblené povrchy. Nejčastěji se s ním setkáte u luxusních lahví vína, ale také na dalších nápojových lahvích, parfémech nebo rámech kol. Jedinečné je na nich to, že se štítky na výrobky aplikují bez předchozího ohnutí. Štítek se snadno přizpůsobí každému předmětu, na který ho lepíte.
Unikátní design, který se přizpůsobí všem požadavkům
Jak už jsme zmínili, kovové štítky výborně plní i designovou funkci. Například štítky FINOCHROM® z chromovaného kovu vytváří mimořádně jemné a čisté nápisy, které dosahují minimální tloušťky pouhých 0,05 mm. Díky tomu dokonale splynou s jakýmkoli výrobkem. Jsou samolepicí a odolají mechanickému namáhání, povětrnostním vlivům i kyselinám.
Zatímco nerezová ocel je prakticky univerzální ve svém využití, FINOCHROM® představuje ideální volbu především pro designové značení. Dá se z něj vytvořit jakýkoli nápis nebo logo. Nedělají mu problém špičaté rohy ani velmi jemné struktury.
Takové značení nejlépe vynikne například na nábytku, sanitární keramice, ale třeba i na luxusních obalech od kosmetiky a parfémů nebo na hudebních nástrojích. Jde o velmi elegantní kovový štítek, který nijak nenaruší integritu výrobku, ale naopak podtrhne jeho jedinečnost.
Kombinovatelnost s dalšími materiály
Další nespornou výhodou kovových štítků je jejich snadná kombinovatelnost s dalšími materiály. Díky tomu z nich lze vytvořit opravdu unikátní značení.
Hliníkové i ocelové štítky se dají nakombinovat například s plastovými 3D CHROMOTION® nebo ROYALPLAST®. V označování hraje důležitou roli i udržitelnost a kovové štítky se dobře kombinují také se dřevem.
Univerzální možnosti použití v různých oborech
Těžko si představíte štítek s tolika možnostmi využití. Především štítky z ušlechtilé nerezové oceli najdou své uplatnění v mnoha různých oborech, kde jsou na ně kladené vysoké nároky. Jejich univerzálnost a odolnost z nich dělá ideální volbu pro značení v potravinářském průmyslu, chemické výrobě, medicínské technice nebo farmaceutickém průmyslu.
Například kovové štítky české firmy Rathgeber zdobí nejrůznější výrobky od plynových kotlů, pergol, lyží, až po bazény. Na štítky tak působí nejen rozmary počasí, vysoké teploty, ale třeba i chlór nebo UV záření.
Související
Virtuální sídlo firmy: Efektivní řešení pro moderní podnikatele
Půjčovna přívěsů: Výhodné a flexibilní řešení pro každou příležitost
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Ukrajinská fronta by mohla brzy zkolabovat, varují odborníci
před 1 hodinou
Nasazení ATACMS a Storm Shadow na ruském území: Symbolické gesto, nebo zlom ve válce na Ukrajině?
před 2 hodinami
Páteční počasí může překvapit řidiče, varovali meteorologové
včera
Vláda uvolní peníze na pomoc sportu po povodních. Podpořila také podnikání s Ukrajinou
včera
Muži hrozilo za zapálení baru v Liberci doživotí. Trest je nakonec nižší
včera
Česko si pořídí další Leopardy. Armáda tak splní požadavky NATO
včera
Bláznivé počasí očima meteorologů. Na konci týdne přijde další zvrat
včera
Princ Harry na tetovacím křesle. Nové video má své vysvětlení
včera
RECENZE: Dekadentní Gladiátor II se ocitá mezi slastnou pokleslostí a nefunkčními emocemi
včera
Pavel řekl, zda by Babišovi svěřil vládu. Může to ovlivnit jeho další kandidaturu
včera
Češi po výhře nad Gruzií postupují v Lize národů mezi elitu. Mají také jistou baráž o MS
včera
Storm Shadow donutí ruské síly přeskupit jednotky. Co jsou zač střely, které zvýší obavy z další eskalace?
včera
Ukrajina poprvé použila britské střely Storm Shadow k útokům na ruské území
včera
Strach z prohloubení války. USA i EU se obávají eskalace hybridních útoků
včera
Svět čekají dva nejnebezpečnější měsíce války, varuje Orbán
včera
Austin se vysmál Putinovi: Na Ukrajině selhal, nedosáhl svých cílů ani za 1000 dní
včera
Musk není jen Trumpův dárce. Bude potřebovat, aby zklidnil vztahy s Čínou
včera
Nad Ukrajinou se stahují mračna. Zelenskyj přiznal, že kvůli Trumpovi může prohrát
včera
Počasí letos překoná obávaný rekord. Je ještě naděje na změnu?
včera
Ruské útoky ohrožují energetickou stabilitu Ukrajiny. Zvyšují riziko jaderné katastrofy
Ukrajinská elektrická síť čelí „výrazně zvýšenému riziku katastrofického selhání“ po nedělních ruských raketových a dronových útocích, varovala organizace Greenpeace podle serveru The Guardian. Tyto útoky mířily na transformátorové stanice klíčové pro provoz tří ukrajinských funkčních jaderných elektráren, což podle Greenpeace hrozí destabilizací jejich provozu a rizikem jaderné katastrofy.
Zdroj: Libor Novák