Praha - Všichni, kteří se budou chtít rozloučit s nedávno zesnulou herečkou Jaroslavou Adamovou, mohou přijít 25. června do pražského Divadla ABC. Tam se uctí její památka, potvrdila v úterý Mediafaxu mluvčí Městských divadel pražských Kateřina Gardner.
"Poslední rozloučení s paní Jaroslavou Adamovou se uskuteční v Divadle ABC v pondělí 25. června od 11 hodin," potvrdila mluvčí.
Podle nepotvrzených informací by se ještě týž den mohl konat také obřad v síni strašnického krematoria.
Jaroslava Adamová zemřela v sobotu ráno ve věku 87 let. Narodila se 15. března 1925 v Praze, za války již hrála v Divadle Větrník, později působila ve vinohradském a karlínském souboru a v Městských divadlech pražských.
I když se proslavila zejména jako divadelní herečka, natočila přes 50 filmů, hlavně televizních. Okouzlila například v Kočáru nejsvětější svátosti, kde hrála s Janem Werichem.
Milovníci stříbrného plátna ji mohli obdivovat v Limonádovém Joeovi aneb Koňské opeře. Ti, kteří mají rádi živé umění, pak v Ibsenově Hedě Gablerové, Tolstého Anně Kareninové nebo ve slavném Cocteauově Lidském hlase na prknech pražské Violy.
Za své výkony získala cenu Thálie, za celoživotní působení v dabingu - propůjčila svůj hlas například Sophii Lorenové a Jeanne Moreauové - pak cenu Františka Filipovského.
Známá postava českého filmu a divadla se poprvé na prknech, která znamenají svět, objevila během druhé světové války, naposledy si zahrála v komedii Líbáš jako Bůh.
Související
Zemřel cestovatel a dobrodruh Leoš Šimánek. Bylo mu 79 let
Zemřel Jiří Valenta, někdejší klávesista legendární kapely Olympic
Aktuálně se děje
před 31 minutami
„Důkaz jeho výjimečnosti.“ Jak Írán prodává lidu fakt, že Modžtabu Chámeneího nikdo neviděl?
před 1 hodinou
Útok na Charg je zlomovým bodem války. Američané se jej mohou pokusit obsadit
před 3 hodinami
USA zasáhly korunní klenot Íránu. Podnikly masivní nálety na ostrov Charg
před 3 hodinami
Trump rozpoutal další diplomatickou roztržku. Zmírněním sankcí na ruskou ropu pobouřil Evropu i Kanadu
před 4 hodinami
Teherán označil Ukrajinu za „legitimní válečný cíl“ pro íránské síly
před 6 hodinami
Írán umožnil indickým lodím přeplout přes Hormuzský průliv
před 7 hodinami
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
před 8 hodinami
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
před 9 hodinami
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
před 11 hodinami
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 12 hodinami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
Americká armáda potvrdila tragickou smrt čtyř svých příslušníků po havárii tankovacího letounu KC-135 Stratotanker, k níž došlo v západním Iráku. Podle oficiálního prohlášení amerického centrálního velitelství CENTCOM nebyl incident způsoben nepřátelskou ani spojeneckou palbou. Na palubě stroje se v době neštěstí nacházelo celkem šest osob, přičemž po zbývajících dvou členech posádky záchranné týmy stále pátrají.
Zdroj: Libor Novák