Premiéra inscenace S láskou Mary na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v amfiteátru na Kraví hoře

Kvůli epidemii sice opožděnou, ale zato rovnou dvojitou premiéru bude mít hořká komedie S láskou Mary z pera amerického herce, dramatika a scénáristy Paula Elliota.

Inscenace, v níž zazáří Veronika Žilková, Eva Novotná či Gabriela Štefanová, Hana Halberstadt, Ondřej Dvořák a Elena Trčková v alternaci se Simonou Rejdovou, vznikla jako koprodukce Divadla Bolka Polívky a divadelní společnosti StageArtCz. Režie se ujal Petr Halberstadt. Hra se od roku 2013 hrála po celých Spojených státech a sklízela četné divácké úspěchy. V České republice jde o její první uvedení.

„StageArtCz je naším dlouhodobým, osvědčeným partnerem, na kterého se lze spolehnout. Což se potvrdilo i tentokrát, protože S láskou Mary vznikala za velmi složitých covidových podmínek. Velmi mne těší, že se vše podařilo dovést až k premiéře, za což patří velký dík hercům a celému inscenačnímu týmu, neboť všichni ke zkoušení, ale hlavně k nutným změnám a opatřením přistupovali nejen zodpovědně, ale hlavně s optimismem,“ uvedla ředitelka divadla Kateřina Komárková.

„K jakékoliv tvorbě, bez ohledu na okolnosti nebo podmínky, se snažím přistupovat jako k výzvě, to platí jak u herectví, tak u režie. Samozřejmě nešlo ignorovat bouřlivé dění dneška. Doba je to skutečně náročná pro celou společnost, troufnu si říct pro celý svět. O to víc jsme se všichni společně snažili, abychom zkoušení finalizovali do hotového tvaru,“ řekl režisér Petr Halberstadt.

„S láskou Mary je úsměvná komedie o tom, že je třeba žít každý den naplno, jako by byl náš poslední. Radovat se a nečekat, až… až bude svítit slunce, až nebude pandemie, až bude lepší příležitost. To až je teď. Každý den je dost dobrý na to, aby se stal naším svátkem,“ doplnila Veronika Žilková a dodala: „Připojte se k nám a na dvě hodiny zapomenete na své starosti.“

S láskou Mary

Connie, Leona, Millie a Mary jsou dámy z amerického jihu a jejich největším životním povyražením za posledních 30 let je pravidelná každotýdenní partička bridže. Co se stane, když jedna z nich náhle zemře? Ženy to vyřeší po svém. Půjčí si popel zemřelé kamarádky z pohřebního ústavu na poslední společnou karetní hru. Když poté zjistí, že jim Mary posmrtně posílá pozoruhodný dárek, poklidný dýchánek se změní v ten nejdivočejší mejdan, jaký by si kdy dokázaly představit. Během večírku si ale také uvědomují, že „žít“ znamená pořádně si život „užít“, dokud není pozdě.

Autor: Paul ElliottRežie: Petr HalberstadtHrají: Veronika Žilková, Eva Novotná / Gabriela Štefanová, Hana Halberstadt, Ondřej Dvořák, Elena Trčková / Simona RejdováDramaturgie: Miroslav OndraScénografie: Jaroslav MilfajtPřeklad: Dana HábováFoto: Monika Chupeková

Diváci si inscenaci poprvé vychutnají na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v nově zrekonstruovaném amfiteátru na Kraví hoře v Brně, a to 17. a 18. července 2021 od 20:30.

Související

Více souvisejících

StageArtCz Brno

Aktuálně se děje

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Irácká věznice Abú Ghrajb

20 let od kauzy Abú Ghrajb. Mučení vězňů pomáhalo rekrutovat dobrovolníky do teroristických skupin, říká odborník

Reportáž americké televize CBS News zveřejněná 28. dubna 2004 upozornila na nehumánní zacházení s vězni zadržovanými americkými vojáky v irácké věznici Abú Ghrajb. Jak vyplývá z rozhovoru, který webu EuroZprávy.cz poskytl expert na Blízký východ Josef Kraus, pro další vývoj v okupovaném Iráku měla kauza nezanedbatelný význam. Nejenže byla v arabské společnosti interpretována jako ukázka západního pokrytectví a dvojího metru v otázce lidských práv, ale mobilizační potenciál záběrů ponižovaných muslimů následně dokázala využít militantní a teroristická uskupení v regionu, konstatuje politolog z Masarykovy univerzity v Brně. Dále vysvětlil například to, proč byl americký přístup ke kauze problematický a jakou roli obecně sehrály věznice a detenční zařízení v radikalizaci irácké společnosti po roce 2003. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Martin Chlumský

Do čela Sokola byl zvolen Martin Chlumský

Martin Chlumský byl dnes zvolen do čela České obce sokolské (ČOS). Chlumský již od března dočasně řídil organizaci poté, co v souvislosti s podvodem rezignovala tehdejší starostka Hana Moučková.

včera

včera

včera

Vrtulník Kamov Ka-32 ve vzduchu.

VIDEO: Ukrajinci zaútočili na mezinárodní letiště v Moskvě

Ukrajinská vojenská tajná služba HUR se pochlubila likvidací helikoptéry Kamov Ka-32, což mělo  proběhnout na moskevském letišti. Jejím agentům se údajně podařilo proniknout na letiště, kde provedli akci, která byla zachycena na videu. Následně helikoptéra skončila v plamenech.

včera

Náčelník generálního štábu Valerij Zalužnyj (vpravo) a generál Oleksandr Syrskyj (vlevo) během obrany Kyjeva v březnu 2022.

Šéf ukrajinské armády přiznal, že situace na frontě se neustále zhoršuje

Velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskyj dnes na Telegramu informoval o zhoršující se situaci na operační i strategické úrovni ukrajinských vojsk na frontě. Tuto skutečnost sdělil také západním spojencům během virtuálního zasedání kontaktní skupiny pro Ukrajinu. Zároveň ruská armáda oznámila dobytí dvou vesnic v Doněcké oblasti a průlom v ukrajinské obraně.

včera

Ilustrační foto

Dopady změn počasí jsou stále ničivější. Prohlubují konflikty, ničí lidem životy, varuje UNHCR

Organizace spojených národů tento týden oznámila, že spouští nový fond, jehož cílem je posílit ochranu uprchlíků a vysídlených komunit ohrožených změnou klimatu. Podle zprávy agentury AFP Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvedl, že cílem je do konce roku 2025 získat do nového fondu 100 milionů dolarů na podporu uprchlíků, jejich hostitelských komunit a zemí původu, které jsou klimatickými krizemi zasaženy nejvíce.

včera

Kreml o mírových jednáních s Ukrajinou: Jednu věc je třeba vzít v úvahu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes uvedl, že v současné době nejsou žádné podmínky pro mírová jednání s Kyjevem. Podle něj Kyjev již před dvěma lety zakázal veškeré vyjednávání, dokud bude ruským prezidentem Vladimir Putin, pod jehož velením ruská vojska v únoru 2022 vstoupila na Ukrajinu. Tento zákaz Kyjev zdůvodnil odhalením válečných zločinů, které údajně spáchalo Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy