Český lev se blíží a to hned s novým moderátorem

S příchodem nového roku začínají pronikat první konkrétnější informace o 26. ročníku Českého lva. Víme, kdo bude jako moderátor provázet celým večerem, kdy budou zveřejněny nominace v jednotlivých kategoriích, ale také další novinky.

S příchodem jara, v sobotu  23.  března  2019  proběhne ve  Dvořákově  síni  pražského  Rudolfina  již 26. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie. V přímém   přenosu   jej   odvysílá   Česká   televize a  opět se budou konat v novorenesanční budově pražského Rudolfina, sídla České filharmonie.

Možná překvapivě slavnostní   ceremoniál   bude moderovat  herec   Václav   Kopta, jehož kariéra jde stále nahoru. Bude mít již brzy v televizi dokonce svou vlastní talk show.

„Nabídka zhostit se moderace mě samozřejmě velmi potěšila. Celý život mám rád české filmy a být jejich tvůrcům takto nablízku bude vzrušující. Zároveň to vnímám jako velkou výzvu, kterou je ostatně každý živý přenos, a u Českého lva to platí dvojnásob,“ popisuje Václav Kopta. Na otázku,  jak  bude  vypadat  jeho  příprava,  si  neodpustí  odpověď  s humorem  sobě  vlastním: „Připravím se tak, abych po přenosu nemusel čekat, až všichni odejdou.“

Nominace v jednotlivých kategoriích budou zveřejněny 22. ledna 2019 během tiskové konference ČFTA.

„Stejně jako v minulých letech bude režisérem ceremoniálu Michael Čech a scénografem Martin Chocholoušek,“ doplňuje výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská.

Dalším překvapením vedle nového moderátora možná bude i vizuální styl prestižního ocenění.

„Červenobílá  geometrická  grafika  je  ve  spojení  se skleněnou lví  soškou  poměrně  nepřehlédnutelná  a  určitě  se  neztratí  v  outdooru  ani  dalších médiích,”  říká  Libor  Jelínek, kreativní  ředitel  studia  Dynamo  design,  které  vizuál  letošního ročníku připravilo.Nikoho ale nepřekvapí, že generálním  partnerem  Českého  lva  je  minerální  voda  Magnesia  společnosti  Karlovarské minerální  vody.  Hlavním  partnerem  je  innogy a hlavním mediálním partnerem je Česká televize. I letos bude Český lev spolupracovat s partnery Mary Kay a sklárnou Rückl. 

„Jakožto  česká  firma  s více  než  stočtyřicetiletou  historií  jsme  rádi,  že  můžeme  podpořit  český film. Minerální  voda  Magnesia  doprovází  ceny  Českého  lva  již  šestnáctým  rokem.  Věřím,  že i letos  pomůže  mladým  filmařům  rozvinout  jejich  talent,“  vysvětluje  Alessandro  Pasquale, generální   ředitel   společnosti   Karlovarské   minerální   vody,   která   spoluorganizuje   Cenu Magnesia za nejlepší studentský film předávanou při Českých lvech.

„Skupina   innogy   dodala   energii   mnoha   desítkám   českých   filmů.   Komediím,   detektivkám, pohádkám,  historickým  snímkům  či  dokumentům.  Nezaměřujeme  se  jen  na  filmy.  Máme FILMOVOU NADACI, kde oceňujeme vynikající scénáře. Podporujeme konání českých filmových festivalů. Popáté jsme energií Českého lva. Již teď jsme zvědavi na lednové nominace a těšíme se na slavnostní březnový večer,“ řekl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy v ČR.

 „Filmy,  na  kterých  se  podílela  Česká  televize,  získaly  letos  již  více  než  deset  cen  nejen  na tuzemských, ale  i těch největších světových festivalech. Tyto úspěchy potvrzují, že  se  vyplácí dlouholetá  snaha  České  televize  zkoušet  v hrané  tvorbě  nové  formáty  i  dávat  prostor  nejen osvědčeným,    ale    i    začínajícím    autorům,“    říká    generální    ředitel    České    televize Petr Dvořák a dodává: „kromě koprodukčních filmů zaujaly ve světě i televizní formáty jako minisérie Marie Terezie či Dukla 61, které jsou přihlášeny do televizní kategorie, která je nedílnou součástí Českého lva již čtvrtým rokem.“

Na ČSFD.cz mají fanoušci možnost hlasovat o českém filmu roku 2018, který obdrží Cenu filmových fanoušků v rámci Výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev. Vítězným filmem se tak stává ten, který nasbírá nejvíce hlasů. Ankety se mohou zúčastnit všichni, kteří mají ohodnoceno hvězdičkami alespoň 200 filmů, nebo jsou zaregistrováni či přihlášeni prostřednictvím Facebooku. Režisér vítězného filmu poté obdrží voucher  pro propagaci svého následujícího filmu.

Server Eurozprávy přinesl v minulosti několik recenzí českých filmů, které se objevily v kinech, televizi v minulém roce. Nyní nám nezbývá, než si v budoucích nominacích najít svého favorita a držet mu palce!

Související

film Zátopek a v hlavní roli Václav Neužil

Držitel osmi Českých lvů Zátopek se podle režiséra Ondříčka do kin asi nevrátí

Film Zátopek, který v sobotu proměnil osm ze třinácti nominací na cenu Český lev, se podle názoru jeho režiséra Davida Ondříčka do kin nevrátí. Snímek měl premiéru loni 28. srpna a vidělo ho přes 394.000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali téměř 59,5 milionu korun. "Kino je nekompromisní, přijdou nové filmy a navíc není situace, kdy by lidé příliš chodili do kin. Ale proti tomu, co se děje ve světě, je to marginální věc," řekl po slavnostním večeru novinářům Ondříček.

Více souvisejících

Český lev

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Smuteční hosté se loučí s Karlem Schwarzenbergem v katedrále svatého Víta. (9.12.2023) Prohlédněte si galerii

Česko dává sbohem Karlu Schwarzenbergovi. V katedrále začala zádušní mše

V katedrále svatého Víta na Pražském hradě začala zádušní mše v rámci posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, který zemřel 12. listopadu ve věku 85 let. Šlechtic a příslušník české větve rodu Schwarzenbergů se po sametové revoluci angažoval v politice, několik let šéfoval české diplomacii. 

před 39 minutami

před 1 hodinou

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

Gaza

UNRWA: Z Pásma Gazy se stala divočina. Drancování, kamenování, společnost je na pokraji kolapsu

Generální komisař Agentury OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků (UNRWA) Philippe Lazzarini v pátek vyzval mezinárodní společenství k zastavení eskalace násilí v pásmu Gazy, kde nerespektování mezinárodního humanitárního práva dosáhlo kritického bodu. Thomas White, šéf UNWRA v Gaze, dodal, že v enklávě se hroutí občanský pořádek, ulice se proměnily v divočinu, konvoje s pomocí jsou drancovány a vozidla OSN kamenována. Společnost je podle něj na pokraji úplného kolapsu.

včera

včera

SK Slavia Praha

Slavii posílí Nizozemec s kontroverzní minulostí. Klub mu chce pomoct restartovat kariéru

Jeho dosavadní životopis hovoří o zajímavých adresách, na kterých nizozemský talent působil. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Mohamed Ihattaren prošel Eidhovenem, Juventusem či Ajaxem Amsterdam. Nyní ale jako volný hráč kývl na nabídku pražské Slavie, se kterou se domluvil na tříleté smlouvě. Ostrý zápas nehrál Ihattaren již rok a půl, i proto začne přípravu ve svém novém působišti individuálně.

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

včera

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

včera

včera

včera

včera

Zvrat v případu největšího lesního požáru v historii ČR. Soud ho vrací žalobcům

Krajský soud v Ústí nad Labem vrací státnímu zastupitelství případ nejrozsáhlejšího lesního požáru v historii České republiky, který loni zachvátil Národní park České Švýcarsko. Žalobci mají podle soudu upřesnit výši škody, která byla vyčíslena na přibližně 350 milionů korun. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy