Praha - Během uplynulého víkendu se nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech stal snímek Transformers 3 v režii Michaela Baye. Informaci v úterý poskytly oficiální stránky Unie filmových distributorů.
Film Transformers 3, který do kin v premiéře vstoupil 30. června, během uplynulého víkendu navštívilo 21 120 diváků, kteří za lístky zaplatili 3 328 701 korun. Třetí pokračování akčního sci-fi snímku, který je adaptací hraček Transformers, komiksů a kreslených seriálů, celkem v kinech navštívilo 142 653 diváků. Jeho tržby se tak vyšplhaly na 21 799 187 korun. Ve filmu je zobrazen boj mezi hrdinskými Autoboty a ďábelskými Decepticony, což jsou autonomní robotické organismy z planety Cybertron. V hlavních rolích si zahráli Shia LaBeouf, Hugo Weaving, Tyrese Gibson a Frances McDormandová.
Druhým nejnavštěvovanějším titulem jsou Lidice, které během uplynulého víkendu navštívilo 10 484 diváků, a tržby dosáhly 1 380 930 korun. Filmové zpracování nacistického vyhlazení obce Lidice režiséra Petra Nikolaeva má na svém kontě celkem 310 777 diváků s tržbami 36 946 939 korun. Snímek je postavený na třech vzájemně se prolínajících se příbězích, které tragická událost spojila dohromady. Ve filmu hrají Karel Roden, Zuzana Fialová, Zuzana Bydžovská, Veronika Kubařová nebo Ondřej Novák.
Do třetice nejnavštěvovanějších filmů se zařadil film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který za uplynulý víkend v kinech vidělo 5 231 lidí. Ti v pokladnách kin za vstupenky nechali 730 675 korun. K roli legendárního kapitána Jacka Sparrowa se i v tomto pokračování vrátil herec Johnny Depp. Tento dobrodružný fantasy snímek v režii Roba Marshalla má celkem na svém kontě 409 189 diváků a jeho tržby dosáhly 61 889 964 korun.
U českých diváků také bodují snímky Ženy sobě, V peřině, Kung Fu Panda 2 nebo Pařba v Bangkoku.
Související
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
Král popu je zpět. Příběh Michaela Jacksona vypráví nový film
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
před 1 hodinou
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
před 2 hodinami
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
před 2 hodinami
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
před 3 hodinami
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
před 3 hodinami
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
před 4 hodinami
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Trump zmínil palbu na lodě, Írán reaguje
před 5 hodinami
Hasiči dostali požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Zásah pokračuje
před 6 hodinami
Předpověď počasí: Co přinese další prodloužený víkend?
včera
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
včera
Moskva je před oslavami Dne vítězství každou noc pod ukrajinským útokem
včera
Kdo otrávil dětskou výživu? Podezřelým je rodák ze Slovenska, mohlo jít o osobní mstu
včera
CNN: Putin čelí rostoucí paranoie. Chorobně se bojí atentátu
včera
Tři mrtví, další mohou následovat. Co jsou hantaviry, které ohrožují cestující na výletní lodi?
včera
Carney: Evropa se nepodrobí brutálnímu světu, stane se základnou pro obnovu mezinárodního řádu
včera
Nagyová dostala za kauzu Čapí hnízdo podmínku. Selhání justice, opáčil Babiš
včera
Policie obvinila exministra Pavla Blažka v bitcoinové kauze
včera
Vláda schválila obnovení povinného EET. Vrací také školkovné
včera
Trump stupňuje tlak na OSN. Už tak čelí bezprostřednímu finančnímu kolapsu varuje Guterres
včera
Trumpův Projekt Svoboda vyvolává mezi experty řadu otázek. Íránu ale výrazně uškodí
Plán amerického prezidenta Donalda Trumpa na vyvádění obchodních lodí z Hormuzského průlivu, známý jako Projekt Svoboda, vyvolává mezi vojenskými experty i zástupci přepravních společností řadu nezodpovězených otázek. Přestože operace oficiálně začala v pondělí ráno, stále není jasné, jak přesně budou americké síly v této strategicky citlivé a úzké vodní cestě postupovat.
Zdroj: Libor Novák