Praha - Podzimní vysílací schéma TV Nova bude patřit novému kriminálnímu seriálu Expozitura a dalším premiérovým dílům úspěšné série televizních filmů Soukromé pasti. Na tiskové konferenci to v pondělí sdělil generální ředitel TV Nova Jan Andruško.
Námět seriálu Expozitura vznikl v době, kdy novinář Janek Kroupa natáčel do pořadu Na vlastní oči seriál reportáží o Berdychově gangu. "V minulosti se u nás nikdy nespojili vysoce postavení policisté a zločinecké podsvětí tak, že by vytvořili organizovaný a zdánlivě neprůstřelný gang," uvedl autor scénáře Josef Klíma. Slovem expozitura se označuje pracoviště útvaru s celorepublikovou působností, které je mimo sídelní město útvaru. Mezi nimi je i expozitura Útvaru odhalování organizovaného zločinu. V hlavních rolích se představí Hana Vagnerová, Robert Jašków, Pavel Zedníček, Jan Dolanský, Zuzana Bydžovská, Jan Novotný, Jan Kanyza, Sabina Králová a Martin Sitta. "Bylo to pro mě jedno z nejnáročnějších natáčení, psychicky, ale i fyzicky. Půl roku předem jsem se na svoji roli musela připravovat - cvičit, učit se správně držet zbraň nebo zatýkat," uvedla Vagnerová.
Seriál Expozitura se natáčel celkem 260 natáčecích dní a zahrálo si v něm 338 herců. Celý výrobní štáb čítal více než 180 lidí a během natáčení bylo zničeno 13 aut a jedna loď. Podle tvůrců je Expozitura nejdražším seriálem novodobé české historie a jednu z posledních rolí v něm před svoji smrtí ztvárnil i herec Vladimír Dlouhý. Celkem bude uvedeno 16 dílů. "Dlouho jsme pracovali na tom, co diváky zajímá, a proto jsme vsadili na původní českou tvorbu," uvedl Andruško.
Televize Nova na podzim přináší další premiérové díly úspěšné série televizních filmů Soukromé pasti. Série filmů, v nichž se představí nejlepší čeští herci, rozebírá zlomové životní situace, které dobře známe a do nichž se zpravidla dostáváme především vlastním přičiněním. Soukromé pasti sklízely úspěchy i v zahraničí. Mimo jiné se snímek Tatínkova holčička představil v září 2009 na 11. mezinárodním festivalu televizní tvorby ve francouzském La Rochelle. Drama odvážně upozorňující na jeden z nejbolestnějších společenských problémů – sexuální zneužívání dětí získal Cenu pro nejlepší snímek v sekci evropské televizní tvorby. V premiéře TV Nova uvede epizody Manželství nebo život, V síti, Nezabiješ a Útěk. "První řada Soukromých pastí byla velmi úspěšná. Průměrně jeden díl sledovalo 1,5 milionu diváků, proto jsme se v tomto projektu rozhodli pokračovat. Nové díly jsou z původních 60 minut prodlouženy o 15 minut," řekla agentuře Mediafax Alex Ruzek, ředitelka televizních kanálů a programu TV Nova.
V české premiéře uvede TV Nova na podzim filmy 2Bobule, Doktor od Jezera hrochů, Ženy v pokušení, Kajínek, Jménem krále a Hasiči. V programu se dále objeví oblíbené snímky Medvídek, Vratné lahve, Rafťáci, Účastníci zájezdu, Jak se krotí krokodýli, Taková normální rodinka, Bobule 1 nebo Jak jsem obsluhoval anglického krále. Od září se na televizních obrazovkách objeví další premiérové epizody původního českého sitcomu Comeback v hlavních rolích s Martinem Dejdarem, Tomášem Matonohou a Danou Batulkovou. První klapka Comebacku padla v hostivařských ateliérech 1. května roku 2008. Své pevné místo na obrazovce televize Nova mají hrdinové seriálu od září 2008 a získávají si stále více fanoušků díky sepětí s každodenní životní realitou, s níž se diváci snadno ztotožňují.
Oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě 2 přivítá na podzim nové postavy. Od 277 dílu se diváci nově setkají s MUDr. Bohdanem Švarcem (Martin Zounar), v 278 dílu se v seriálu objeví MUDr. Šimon Žáček (Saša Rašilov) a další posilou bude od 292 dílu MUDr. Erika Jánská (Anna Kulovaná).
Každý všední den se v programu Novy objeví od 18.30 nekonečný seriál Ulice. Na podzim diváky čeká velké množství humorných, dramatických nebo dojemnýách dějů. Novou posilou bude Filip Blažek, který ztvární Martina Havránka.
Na své si přijdou i filmoví fanoušci, kterým TV Nova nabídne filmy Cesta do středu země, Spider-Man 3, Růžový panter 2, Valkýra, Temný rytíř, Bejvalek se nezbavíš, Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád.
Své pevné místo ve vysílacím schématu mají také seriály, jako Dr. House, Tudorovci, Kriminálka Miami, Smallville nebo Hannah Montana.
Související
Po Terezii Tománkové je na řadě Rey Koranteng. Poslední prezidentský duel v TV už dnes
Bára Divišová předala štafetu jiným. Prezidentský duel Babiš vs. Pavel ještě ve dvou TV
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Dobré zprávy z Českého Švýcarska. Stupeň požárního poplachu se snížil
před 1 hodinou
Počasí o víkendu přinese další letní den. Může dojít i na bouřky
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
včera
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
včera
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
včera
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
včera
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
včera
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
včera
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
včera
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
včera
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
včera
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
Americký prezident Donald Trump opět nařkl papeže Lva XIV. z toho, že mu přijde v pořádku, pokud Írán bude disponovat jadernou zbraní, ačkoliv svatý otec nic takového neřekl. Uvedla to BBC. Za papežem se v těchto dnech chystá ministr zahraničí Marco Rubio.
Zdroj: Lucie Podzimková