Carlos Santana je fascinován africkou hudbou, představil píseň z nového alba

Mexický kytarista Carlos Santana představil v pondělí první píseň ze svého nového alba Africa Speaks, které vyjde koncem jara a které je inspirováno, jak název napovídá, africkými rytmy. Santana uvedl nový singl Los Invisibles v Mexiku, kde odehraje tento týden několik koncertů. Poté se jedenasedmdesátiletý hudebník vrátí do USA, kde žije a kde na turné oslaví padesát let od legendárního festivalu Woodstock i od své první desky.

"Jsem Mexičan, ale vždycky mě fascinovala africká hudba," řekl Santana v Mexiku ke své nové desce. Spolupracoval na ní mimo jiné se španělskou zpěvačkou s africkými kořeny známou jako Buika, s britskou zpěvačkou s karibskými předky Laurou Mvula a se svou manželkou a bubenicí Cindy Blackmanovou.

Z rodného Mexika se Santana vrátí do Spojených států, kde oslaví na turné hned několik výročí. Připomene jednak dvacet let od své veleúspěšné desky Supernatural, která mu v roce 2000 vynesla osm cen Grammy, ale také půlstoletí od vydání svého prvního alba Santana a od festivalu Woodstock.

"Padesát let uteklo rychle, ale já se nyní cítím dokonce mladší a mám více energie než tehdy," řekl Santana časopisu Rolling Stone loni na podzim při oznámení turné.

Už svým druhým albem Abraxas (1970) se Santana zapsal do rockových čítanek, pochází z něj totiž i jeho největší hity Black Magic Woman, Oye como va či Samba Pa Ti. Po úspěšných 70. letech, kdy vydával skoro každý rok jednu desku, a méně úspěšných 80. letech, slavil Santana návrat na vrchní příčky hitparád v roce 1999 albem Supernatural.

Syn Španělky a mexického indiána Santana je některými považován za nejlepšího kytaristu všech dob, který fúzováním hudebních stylů, především blues a afrických a latinskoamerických rytmů, vytvořil vlastní originál.

Související

Více souvisejících

Carlos Santana Hudba Mexiko kultura

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy