Bratislava - Z hudební reality show Česko Slovenská SuperStar byla po osmém finálovém večeru, ve kterém zazněly písně slovenského zpěváka Richarda Müllera, vyřazena Dominika Stará ze Šamorína. Přímý přenos z bratislavské Incheba arény vysílala v pondělí od 20 hodin televize Nova.
"Děkuju porotě i všem fanouškům, kteří mě dostali na toto nádherné třetí místo. Děkuju své rodině, Bohu, že mi dal můj hlas. Chtěla bych poděkovat i oběma klukům, Martinovi a Mirovi, oběma fandím a držím jim do finále palce. Mé díky patří i celému štábu, režisérovi, všem. Doufám, že jsem na někoho nezapomněla," řekla Dominika Stará, která se tak stala nejlepší zpěvačkou v soutěži. Své vyřazení přijala s úsměvem a po závěrečné písni sklidila bouřlivý aplaus publika.
Z porotců si na její vypadnutí tipovali Ondřej Hejma, Marta Jandová a Pavol Habera. Jen Dara Rolins jmenovala na vyřazení Miroslava Šmajdu.
Do velkého superfinále tak postoupili a o titul Česko Slovenské SuperStar se utkají Miroslav Šmajda z Košic a Martin Chodúr z Ostravy.
Chodúr se ještě před tím, 16. prosince, představí na koncertě v rodné Ostravě, Šmajda potěší své příznivce 17. prosince v Košicích.
Fanoušci mohou pro svého favorita hlasovat již od pondělní půlnoci až do večera 20. prosince, kdy se rozhodne o vítězi Česko Slovenské SuperStar.
O postupu soutěžících rozhodují televizní diváci svými sms hlasy a výkony všech finalistů hodnotí i čtyřčlenná porota, ve které usedli slovenská sólová zpěvačka Dara Rolins, zpěvačka a frontmanka skupiny Die Happy Marta Jandová z Česka, zpěvák Pavol Habera ze Slovenska, který hraje se skupinou Team, a český muzikant a člen skupiny Žlutý pes Ondřej Hejma. Moderátory hudební show jsou Leoš Mareš a Adela Banášová.
Do castingů na první Česko Slovenskou SuperStar se přihlásilo celkem 11 575 soutěžících. Vítěz této reality show kromě titulu první Česko Slovenské SuperStar získá i exkluzivní nahrávací smlouvu a kontrakt na 100 tisíc eur.
Související
Česko bude podvacáté hledat talent. Další vlna trapných soutěží, jejíž vítězové nikoho nezajímají
Čtvrtou Česko Slovenskou SuperStar se stala Emma Drobná
Aktuálně se děje
před 33 minutami
Mírové rozhovory mezi USA a Íránem se zhroutily kvůli Izraeli
před 1 hodinou
Počasí: Meteorologové vydali výstrahu před silnými vedry a bouřkami
před 1 hodinou
Moskvu po ničivém ukrajinském útoku pokryl ropný déšť
před 3 hodinami
Vance se tvrdě pustil do Izraele: Trump je na celém světě váš jediný spojenec
před 4 hodinami
Vance do Švýcarska neletí. Dnešní mírové rozhovory s Íránem byly na poslední chvíli zrušeny
před 5 hodinami
Moskva selhala. Mohutný ukrajinský útok rezonuje Ruskem, nespokojenost lidí roste
před 7 hodinami
Tropy i bouřky. Počasí do konce týdne bude typicky letní
včera
Na Hradě budou k vidění korunovační klenoty. První uvidí výstavu školáci
včera
Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR
včera
Víkendová předpověď počasí slibuje i bouřky. Hrozit mají i v úvodu dalšího týdne
včera
Olomouc se rozloučila se statečnou Mašínovou. Bratr z USA nepřijel
včera
Smír ukončil spor ohledně filmu Sbormistr. Dohodu potvrdil soud
včera
Novinky o počasí. Meteorologové aktualizovali výstrahu před vedry
včera
V Bruselu se jedná o Ukrajině. Rutte poslal Rusku rázný vzkaz, USA ocenily evropskou podporu Kyjeva
včera
Macinka udělil medaili Klausovi, pro kterého dříve pracoval
včera
Revoluce v očkování proti chřipce: Na světě je zbrusu nová moderní vakcína
včera
Pokud bude hořet Ukrajina, bude hořet i Moskva, prohlásil Zelenskyj po masivním útoku na ruskou rafinérii
včera
USA jsou připraveny okamžitě obnovit vojenské akce a zavést blokádu Íránu
včera
Hegseth ostře zkritizoval evropské spojence. Pentagon přehodnotí přítomnost amerických sil v Evropě
včera
Fatální chyba. Diplomat řekl, proč se Zelenskyj nesmí setkat s Putinem v Moskvě
Cesta do Moskvy na setkání s Vladimirem Putinem by pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského byla fatální chybou. V rozhovoru pro deník Kyiv Post to uvedl bývalý velvyslanec USA na Ukrajině Steven Pifer. Reagoval tak na situaci, kdy Zelenskyj vyjádřil ochotu jednat na neutrální půdě, zatímco Putin trvá na tom, že případná schůzka se musí uskutečnit v hlavním městě Ruské federace. Podle Pifera si ukrajinský prezident toto riziko velmi dobře uvědomuje. Dodal také, že v současné době nic nenasvědčuje tomu, že by byl Kreml připraven o ukončení války skutečně seriózně vyjednávat.
Zdroj: Libor Novák